reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Z przysadki wydziela się TSH które ma kontrolować tarczycę która wydziela ft3 i ft4. Te hormony są powiązane tak, że to logiczne i oczywiste że one się zaburzają w parze (są wyjątki i pewne sytuacje ale nie o to chodzi by wam teraz wykład robić) i jak TSH wysokie to ft3 i ft4 niskie. Dlatego mało który lekarz zleca komplet do badań, zwykle ogranicza się do samego TSH (powiedzmy w uproszczeniu że jest jakby to bardziej czuły wskaźnik na zmiany w tarczycy). Także Lilith niska ft3 (bo to skrót żeński od trojjodotyroniny) jest oczywistym wynikiem przy wyższym TSH i dokładnie tak samo to cię powinno martwić bo oba wyniki przedstawiają jedną rzecz, tylko po prostu jakby w dwóch różnych punktów widzenia (od strony przysadki i od strony tarczycy). Może to komuś pomoże w zrozumieniu jak co wyników.
 
reklama
Lilth tez mam Tsh powyżej 3 (3.3) i od razu dostałam eutyrox 25 i komplet badań dalszych. Nie miałam nigdy problemu z tsh

Aim totalnie nie znam tematu tarczycy wiec super wykładzik!

Angie i super

Maziajka o kurczaki to Ci adrenalinka skoczyła. Ja osobiście jakos nie lubię wizyt położnych, ktore przychodzą po porodzie. Ich "złote rady" czasami 30 letnie, gdzie dużo zmieniło sie od tego czasu. Moze tylko ja na takie trafiałam...

Lilith sofka która wnosiliscje oknem to chyba loża. Chyba ze przywieźli ja w całości :)

Oliweczka gratuluje i niech dziewczynka zostanie dziewczynka
 
Joanna gratuluje córeczki i super wynikow:) a co do poziomego wyrostka to u mnie przez jakis czas tez taki byl a potem juz zrobil sie zadarty do gory,ale u nas byl długi a u dziewczynki juz powinien byc troche mniejszy:)

Sylver tak tetno wysokie ale poprzednio syn tez mial wysokie, chyba taka ma byc tak jak aha mowi taki mojnlos kopciszka w domu[emoji25] i ja mam 14latka z lipca i mowi tak samo jak Twoj ze on moze ewentualnie ale w sumie po co...rece opadaja za to mlodszy to wodnik ale uparty osioł szok wojuje ryczy podskakuje ma byc tak jak on chce i juz.

Pumelova witaj:)

Zonagraja bidna jestes wspolczuje bólu wazne ze juz jetes w dobrych rekach

Chybra moze podpytaj lekarza skoro juz jestes w szpitalu moze cos poradza, ja wczoraj.odjechalam tak mnie glowa bolala juz sama nie wiem ale to chyba stres puszcza po badaniach i bol jest mega.

Lilith w ogole nie znam sie ma.wynikach.

Aga dobrze ze lekarz juz za Toba, teraz odpoczniesz troche w domku

Kasiulka ja mam super polozna wlasnie wczoraj juz do niej pisalam ostatnio chyba od 21 tyg przychodzila do mnie:)

Chyba udalo.mi sie nadrobic i odpisac.


Napisane na LG-D605 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga bo Ty jestes czolg oczywiscie w pozytywnym sensie:p przeciez wiesz:p

Lilith przykror mi ale sie nie znam choc TSH wydaje mi sie za wysokie . Zawsze takie mialas?

Morela to co stoi niech juz nie opada:D raczej chlopcy na tym.etapie zostaja.chlopami.przewaznie w druga strone sa pomylki.Zawsze z dziewczynki chlop moze sie zrobic:p a chlopcu to raczej jajka jesli sa widoczne na.usg to nie powinny odpasc:p

A my nie pojechalismy do wiktorka byla u nich polozna i powiedziala im ze siny jest i ze maja do lekarza jechac...Byli na Ligocie dzieki Bogu wszystko ok lekarz nie widzi zastrzezen podobno tak czasami sie dzieje najprawdopodobniej od tego ze nie odbilo mu sie dobrze po jedzeniu ...uklad oddechowy i pokarmowy nie sa jeszcze dobrze wyksztalcone.Ale strachu sie najedlismy w momencie jak to uslyszalam tak mi brzuch z nerwow sie napial......

010igov35ye70zfx.png

Niestety właśnie znam historie-moja koleżanka miała mieć syna (pokój przygotowany itd wszystko niebieskie) - w dniu porodu okazało się dziewczynka :)

Ewcia aż się poplakalam..
8 lat jest. Teraz będzie z Judyta 11 :)

Aga brzmi poważnie oby nic poważnego i lekarz szybko zaradzil coś na to.

Morela gratuluję!! Ciekawe czy Ci się chłopczyk potwierdzi, szczegolnie przy takim tetnie :)

Joanna u mnie 12+3 i sama dziewuszke wypatrzylam, w 15 potwierdzone :)

Wendy ha, w koncu ktoras potwierdziła, że chłopak na wysokim tetnie tez może być. Oczywiście wielkie gratulacje.

Aga mam tą plukanke, stosuje od ponad roku. Na Dexterze tez i sprawdza się niesamowicie.

Pumelova oj takie przeżycia juz tak wcześnie. Nieciekawie ale dla malucha wszystko się zrobi.

Żonagraja to się narobilo. Żeby szybko przeszło, może się trochę porelaksujesz na tych masazach?

Chybryda, tez z ZonaGraja mamy takie bole.. Nic nie pomaga.. Kolotania serca normalne od zwiększonej krwi.

Jeeest, doczytalam Joanna gratuluję!!

Maziajka strachu dużo, ale wszystko dobrze i to najważniejsze. Pierw martaimy się o zajście w ciaze, później o nią a następnie przez całe juz życie o dzieci..

Tsh za wysokie, ale ft4 mnie interesuje. Nie wiem jakie mam, bo bez ciazy nie sprawdzam. W ciazach poprzednich podobne.


Super dzień dzis, tyle gratulacji złożyłam. Az sie miło robi.
Co do łożyska, jego miejsce ma znaczenie dopiero po 20 tygodniu, szczegolnie przy tych niskich. Wiec jeszcze mamy czas :) niskie z ryzyka wrosniecia juz przechodzilam, można się nastresowac, szczegolnie ze podniosło się minimaknie i do cc dopiero w 36tc.
Przyszła dzis sofka, cuuudo. Mąż sam stara wywalił na ogród, ledwo poprzepychal ta już musieli oknem wkładać, wiec na szybko szyba szła do wyjecia haha

No właśnie to tętno mnie zastanawia - trzymam kciuki żeby pozostało chłopcem :)

km5sio4pghry649q.png


hchy90bv2jl3015m.png
 
Za 3 tygodnie mam połówkowe (20+6 będzie) i tez tak bardzo nie mogę sie doczekać ;). Teraz jak w 16 tc powiedzieli mi ze dziewczynka (mam dwóch chłopców) to bardzo sie nastawiłam. Juz mowię i myśle do niej po imieniu ;)
 
Ja do plci sie w ogole nie nastawiam siostrze mowiki na zmiane chlopak / dziewczynka co lekarz to.co.innego...mysle jak o dziewczynce ale mam do tego chlodne podejscie.

Morela to sa extremy tez znam taki miesiac temu znajoma Nadie urodzila a caly czas mowiki ze chlopak miala 3 badania prenatalne! U 3 innych lekarzy i 3d i 4 d a i tak taka pomylka...pytali sie lekarza prowadzacego bo troche wkurzeni byli jak to w ogole mozliwe...to im nic nie odpowiedzial ramionami wzruszyl...a tez cala wyprawke i pokoj na.chlopa mieli.


Ja kurcze czekam do dentysty buuu

010igov35ye70zfx.png
 
Hej dziewczyny. Wczoraj dlugo trwaly moje prenatalne. Dzidzia tak fikala, ze lekarz nie mogl zrobic pomiarow. Po ponad 40 minutach i wewnetrznym i zewnetrznym usg okazalo sie ze nt w normie. Maluch ma 6,5 cm, tetno 163. Nie udalo sie tylko plci podejrzec, ale to mam nadzieje nadrobic na wizycie 6 lutego :)
Wyniki pappa mam miec w weekend. Tak mnie pokluli ze szok. Zyly mam jakies pokrecone na jednej rece i co sie wklula to krew nie leciala :) dopiero z drugiej poszla fiolka ale dzis mnie prawa reka boli.
Gratuluje pozostalym dziewczynom ktore mialy wczoraj prenatalne ;)
 
Hej dziewczyny
Co do płci to jesli chodzi o tetno to sie troche nie zgadzam, u mnie syn miał 173 w 12 tc, wiec tez bardzo wysokie, natomiast u mnie to moze byc spowodowane gestoza, wiec nie jestem jakims super przykładem. U nas juz wtedy było widac, ze chłopak, a teraz na usg płasko miedzy nozkami i trzy kreseczki było widac, lekarz mowil, ze za wczesnie na ocene, ale z tego sie raczej wargi sromowe kształtuja a nie jadra. U nas z niftami tez przyjdzie płec i to bedzie juz praktycznie na 100% pewny wynik, wiec jak wszystko bedzie ok to spokojnie juz ubranka w wybranym kolorze moge kupowac i wiadomo, ze sie nic nie zmieni.
 
A co do tego posmaku w ustach, o ktorym wczoraj pisalyscie to kolezanka polecila mi paste elmex sensitive, ona ma taki fajny eukaliptusowy posmak i faktycznie poczulam po niej poprawe.
 
reklama
Do góry