reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ola W.ja już widzę jak rycze zostawiając Szymka w żłobku.
Prawda za szybko to zleciało [emoji37]

Kasia Kochanie domyślam się że Cię zdenerwowaly. Ale tak naprawdę Emi na jeszcze trochę czasu na wszystko. Nawet ostatnio jak byliśmy na kontroli to w kółko nasza rehab powtarzała że rodzice to by chcieli żeby dzieci jak najszybciej siedzialy chodziły..
Mój siostrzeniec zaczął pełzać jak miał 11 mcy a chodzić na 15mcy. W między czasie usiadł i raczkował.
Także głową do gory i nie daj sobie wmówić że cos zaniedbalas bo jesteś dla Emi najlepsza mamusia [emoji8][emoji8]
 
reklama
Kasiu, mój Kuba też wszystkie osiągnięcia fizyczne dość wolno osiąga, za to widzę że jak już coś robi, to tak na 100%. Koleżanki syn dużo szybciej zaczął siadać, ale pisała że ciągle wali głową o podłogę, mój jak usiadł, to już sztywno jak struna ;-) tamten szybciej pełzał, ale strasznie asymetrycznie, u nas od początku ładne ruchy rąk i nóżek :-) tamten chłopiec już jakiś czas chodzi, u nas dalej na tapecie czworakowanie, ale luuz niech czworakuje ile chce, choć poćwiczy kręgosłup :-) wg mnie nie fajnie że podejmuje jakieś decyzje w sprawie Twojego dziecka, bez konsultacji, ja strasznie takiego podejścia nie lubię, ale może faktycznie dobrze, żeby ktoś spojrzał fachowym okiem. Ja ostatnio byłam u fizjo, żeby tak spojrzała, czy wszystko jest ok, czy nie trzeba nad czymś popracować.
 
Linnone to będzie chłopak dużo jadł a figurę modela ;) super, ze tak je. Iga różnie jeden dzień zje a drugiego dnia mniej, sloiczkow w ogóle nie chce no chyba, że ten z rybą to czasami zje ;)
Jak się czujesz?

Ja mam wracać 25 września do pracy ale chyba wczesniej o tydzień wrócę i zostawie sobie parę dni urlopu, Iga idzie od poczatku września do żłobka to będę siedziała pod zlobkiem i odliczala godziny zabrania jej :p w piątek idę do pracy wszystko załatwiać a juz mam stres...

my jak chodzimy na obiad gdzieś to wtedy co Iga ma jeść no ale i tak ja ją karmie i na zmianę swoje jem.. Jak ona juz nie chce jeść to w krzesełku siedzieć nie chce wiec od razu trzeba ją wypuścić a wtedy biega wszędzie ale rzadko chodzimy :p a jak ostatnio byliśmy to bylismy na ogrodzie i były zwierzęta wiec było spoko ;) na wakacjach to ja zaczynalam jeść a po 10-15min mąż przychodził z Iga i ją karmilam :D wtedy się udało, że każdy był pojedzony ;)

Zdrowia dla wszystkich :)
 
Kurczę ja jakoś w środę czy czwartek mam jechać do pracy wypisać urlop i pogadać o wychowawczym i mnie skręca...

L jak w tamtym tyg pięknie sam usypiał tak w tym nie umie sam usypiać, chyba że poprzedzi to godzinnym rykiem ehhh, za szybko pochwaliłam:p
 
Dziewczyny, a ja zaczynam wychowawczy od 26 września. Bardzo tego chce, ale wiem, że umykaja mi lata. Bardzo lubię swoją pracę. Spełniam się w niej.

Kasia_831 - współczuję Ci bardzo. Wiadomo, że każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Możesz zawsze skonsultować mała.
 
Ola W- na razie złożyłam do 30 września 2020 roku. Przeraża mnie to trochę na ten moment. Cieszę się, że mogę zostać z synem w domu, ale wrócę do pracy jako 30. Podejrzewam, że w pracy pozmienia się wszystko nawet dyrekcja.
 
Ostatnia edycja:
Poranna burza ja chcę tak przynajmniej rok sobie wziąć wychowawczego, u Ciebie w pracy można złożyć wniosek do jakiejkolwiek daty czy np musi być na 7 m-cy czy 12 czy ileś?
 
Poranna burza. Ja wracam teraz tez juz jako 30 [emoji23] wiec zazdroszczę Ci podwójnie! :p

Gdyby choc troche było mnie stac na to.... nie wahałabym sie. No ale niestety :/


Słuchajcie, Kuba od kilku dni planie sie za uszy, a głowę przechyla czesto na prawo. Tuż przed tum byłam z nim u lekarza (miał chrypę) i wszystko było ok z uszami. I teraz nie wiem czy to jakas jego faza czy moze zeby?
Ma ich 8. Nie mam szans zobaczyc jak jego dziąsła, bo sie nie daje :p
 
reklama
Chybra- złożyłam wniosek o urlop wychowawczy od 26 września 2018 do 30 września 2020 r. Czyli nie ma pełnych miesięcy. Pomyslalam, że tak będzie najlepiej bo jak młody pójdzie od września do przedszkola to jeszcze będzie miesiąc na adaptacje. Jeśli nie da rady w przedszkolu to zostaje jeszcze 11 miesięcy urlopu wychowawczego. Wysłałam dokumenty poczta bo pracuje w Warszawie, a mieszkam pod Warszawą i mam to już zaakceptowane. Najpierw złożyłam wniosek o zaległy i bieżący urlop, potem 2 dni wolnego tzw. 2 dni matki i dziecka, a następnie urlop wychowawczy. Do urlopu wychowawczego i tych 2 dni trzeba złożyć oświadczenie drugiego rodzica, że nie korzysta z tych przywilejów.
 
Do góry