reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

A słuchajcie,bo pamiętam że jakieś dzieciaki z forum miały bostonkę? Bo u nas od poniedziałku maruda, we wtorek gorączka 38,2 max dała się zbić do 37. Że jestem histeryczką, to jak mi osiągnął ponad 38, poleciałam do pediatry. Ogólnie od marca idą u nas jedynki górne, więc początkowo na to zrzuciłam podwyższoną temperaturę, ale kojarzyłam że powyżej to już nie zęby. Do tego zaczął robić brzydkie, wodniste kupy, które go odparzały. Pediatra stwierdziła, że osłuchowo jest ok, czerwone gardło i jedynki się przebijają. A biegunka też może wystąpić przy ząbkowaniu. Ok, uspokoiła mnie, gorączka trzymała do czwartku, czyli trzy dni i jak ręką odjął. Wczoraj już wszystko w normie, tylko kupy dalej rzadkie i nie chce dalej jeść. Zauważyłam że dostał krostek na brzuchu, ale zwaliłam to na uczulenie, w czwartek jak nie chciał nic zjeść, dałam mu 4 łyżeczki jogurtu z mleka koziego, na krowie jest uczulony, ale po kozim go nigdy wcześniej nie wysypywało. Dziś przy kąpieli rozbieram go a tu całe ciało w kropki! Plecy, szyja, klatka, nogi i zaczyna przechodzić na buzię... To może być to?
 
reklama
Nika999 a czy to nie trzydniówka? Moja miała trzydniówkę miesiąc temu, ale gorączka ponad 39, równo 3 dni, a potem 2 dni wysypki. Przez ten cały czas maruda była straszna. Ale w sumie po tych 5 dniach jak ręką odjął, wszystko przeszło. Lekarz kazał mi czekać, ponieważ osłuchowo czysto i gardło też ok.
 
Nika - u nas w tamten piątek zaczęła się temperatura dochodziła do 39.6, dało zbić się ja do 38. Pojawiły się rzadsze stolce. Osluchowo czysto, uszy czyste, jedynie gardło trochę zaczerwienione. Po kilku dniach pojawiła się mała wysypka. Lekarka powiedziała, że to albo trzydniowka (wysypka prawie niewidoczna) albo ostry wirus. Udało się zrobić morfologie synowi i wyszło, że mial wirusa. Obecnie ma bardzo niski poziom erytrocytow. Dlatego mamy przed kolejnym szczepieniem zrobić morfologie. Jeśli chodzi o trzydniowke to krostki zaczynają się na tułowiu. Syn był bardzo osłabiony po chorobie. Dopiero dochodzi do siebie.
 
Dzięki dziewczyny za odzew :-)Właśnie u nas zaczęły się na plecach nad pośladkami i teraz zaczyna się rozchodzić ku górze... coś mi to wygląda na tą trzydniówkę... teraz już dawno śpi, ale jutro pokażę Wam foto tych krostek
 
Kurcze aim slabo - nawet nie masz kiedy odpocząć. Współczuję. Taki egzemplarz, chociaż wiem że to nie pociesza.
Nasza usiedzi w krzesełku, na tyle że zdążymy oboje zjeść i spadamy, więc nie narzekam. A jak są np inne dzieci to nie interesuje się tak że na nie patrzy? Bo na naszych wakacjach było pełno dzieci pełno ludzi i nasza siedziała i się gapila na wszystko.

Misia 3 kupy to jeszcze w granicach normy, może mu coś nie podeszlo? Pupe ma odparzona?

Linoone dzięki za info o książeczce, też sobie sprawie.

Beatka wszystkiego dobrego na 11 miesięcy!

Nika, poranna burza i Beatka- współczuję tych trzydniowek.

Nika ma na coś alergię poza mlekiem? Pytam bo moja ma na bmk i bjk a resztę wprowadzam tak powoli że mi się już odechciewa.. Bo.kazdy produkt parę dni, sprawdzam czy jest reakcja. Więc nie je jakoś mega dużo. Pomijając że je tyle co wrobelek. Jedyna reakcja poza mlekiem i jajkiem jest na jabłko i od przedwczoraj podaje jabłko i chyba jest ok, nie wiem bo kupy jeszcze nie bylo ale budzi się częściej i z płaczem to nie wiem czy to brzuszek czy jakiś skok/bodzce/ciepło jej/nie ma meza/ma koszmary/czy jakaś inna pierdola utrudnia jej spanie.
 
Hej dziewczyny.

Wszystkiego Najlepszego dla naszych forumowych juz roczniaczkow. Sezon na urodzinki zostal otwarty. My za 20 dni od dzis swietujemy

Nikaa999 mam nadzieje ze u Was to tylko trzydniowka. Dla pozostalych maluszkow tez.

Emol. Misia jak chlopcy ??

U nas zeby w natarciu i znow katar.

Linoone gratulacje dla Was. I zyczymy spokojnych kolejnych miesiecy.

Dziewczyny poczytalam o prezentach i sama skorzystam z Waszych podpowiedzi. Ktoras z Was pisala o gumowym skoczku ? Macie jakis konkretny na mysli ??

Pumelova a jak z jedzeniem Agatki w zlobku ? Wracasz na caly etat ? Kiedys pisalas ze tez myslisz o 2 malenstwie ??

Kasia831 w juz w Pl ?

Ehh dziewczyny chyba mnie depeesja dopada...ze ten rok tak zlecial...i ze za chwile do pracy ..

Zycze Wszytkim milej niedzieli.
 
Hej dziewczyny.

Wszystkiego Najlepszego dla naszych forumowych juz roczniaczkow. Sezon na urodzinki zostal otwarty. My za 20 dni od dzis swietujemy

Nikaa999 mam nadzieje ze u Was to tylko trzydniowka. Dla pozostalych maluszkow tez.

Emol. Misia jak chlopcy ??

U nas zeby w natarciu i znow katar.

Linoone gratulacje dla Was. I zyczymy spokojnych kolejnych miesiecy.

Dziewczyny poczytalam o prezentach i sama skorzystam z Waszych podpowiedzi. Ktoras z Was pisala o gumowym skoczku ? Macie jakis konkretny na mysli ??

Pumelova a jak z jedzeniem Agatki w zlobku ? Wracasz na caly etat ? Kiedys pisalas ze tez myslisz o 2 malenstwie ??

Kasia831 w juz w Pl ?

Ehh dziewczyny chyba mnie depeesja dopada...ze ten rok tak zlecial...i ze za chwile do pracy ..

Zycze Wszytkim milej niedzieli.
Jenny no będzie musiała tam zacząć jeść jak człowiek bo mnie nie będzie. Ale będę jej stopniowo wydłużać czas w żłobku i zobaczymy. Czasem się rozpędzi i zje 10 łyżeczek naraz więc jak chce to zje. Staram się jej ograniczać trochę kp w dzień ale nadrabia w nocy a nie chce mi się jej w nocy nosić i też ograniczać, wolę przystawić i spać..
Tak, na cały etat. Myślimy o drugim ale tak w październiku zaczniemy starania bo bym chciała 3 miesiące przepracować, nie mam okresu i na ostatnim usg nadal nic się tam nie działo, myślę że jak wrócę do pracy to okres wróci bo będę miała dłuższą przerwe:)
A Ty jakie plany? Kiedy wracasz?
 
Jeny dzisiaj od rana tylko 37.5-37.1 i ciągle się utrzymuje więc chyba ząb. No wiem że powinna Max być 38 stopni ale różnie to bywa. Bo raczej trzydniowka to pewnie ciągle miałby wysoką temperaturę. A kupki robi. Szybko zmieniamy ale pupa odparzona. W nocy przez sen zrobił i musieliśmy go wybudzic i zmienić bo tak to by cała noc spał z tą kupą :/
 
Kupiłam wczoraj łóżko większe dla Artura 70x140, spiworek dla Liwi, bo takie maleństwo będzie trudno ubrać w kombinezon w porównaniu z moim Pimpkiem który jak miał 3 miesiące ważył 6,5 kg. Organizuje grilla na roczek, kupiłam balony i butle z Helem. Mam nadzieję że będzie piękna pogoda 14.07 :)
 
reklama
Pumelova do tej pory miał tylko na mleko krowie, dawałam mu przez jakiś czas jogurty naturalne z koziego mleka i było ok. Natomiast jak pochwaliłam się pediatrze, że stopniowo wprowadziliśmy kozie i jest ok, nastraszyła mnie ukrytą alergią i kazała odstawić, a on aż się trzęsł na widokadres tych jogurtów. Ogólnie od początku u nas było ciężko z jedzeniem, mam wrażenie że moje dziecko nie wie, co to głód. W szpitalu praktycznie nie jadł nic, po powrocie do domu też przybierał bez szału. Wiecznie dolne centyle, gadanie lekarzy że mało przybiera. Ja to już się w jakąś nerwicę wpędziłam, bo każdy dzień to było liczenie czy zjadł wystarczająco... KP też nam nie wyszło, bo lekarze twierdzili że nie dojada, kazali dokarmiać. Jak miał 4 msc, lekarz kazał diete rozszerzać, bo mało przybiera. Od dziwo, od początku ładnie jadł, u mnie kamień z serca NARESZCIE! I niestety od jakiegoś 8-9 msc znów powrót, moje dziecko nie chce jeść... To sobie wykminiłam, spróbuje blw! I chyba w naszym przypadku to był błąd, bo obecnie łyżeczką jeść nie chce, to co dostanie do ręki, zje odrobinę a reszta ląduje na podłodze, ewentualnie wciera w oczy, włosy... wyżaliłam się, ale naprawdę, w tej chwili już mam tak tego dość... nie mam pojęcia, w którym momencie zrobiłam błąd :-( jak mi koleżanka ostatnio napisałam ile je stałych pokarmów jek syn, starszy o 3 tyg, to mój może w 5 dni tyle zje...
 
Do góry