reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Dziewczyny mam pytanko czy któraś jeździ na rowerze z maluchem? Bo mąż kupił rower taki na wypasie i ja mam jakiegoś rupiecia i myślimy o jezdzeniu z niuniem. Tylko że nie mam pojęcia jaki ten fotelik.
 
Jest szeroki więc wg mnie będzie latać na boki dziecko a druga sprawa to podnozki nie są regulowane. Niby jest od 9 miesięcy ale wg mnie to dla dzieci w wieku 1,5-2 lat. Widziałam w jakimś sklepie rowerowym (chyba na Fieldorfa w by the Way) takie mini foteliki ale nie pamiętam firmy a tym bardziej modelu żeby sprawdzić.
 
Misia mi siostra na pożyczyć fotelik ale będę go miała dopiero jakoś za miesiąc. Wiem tylko że jest montowany do kierownicy i jest mniejszy niż te standardowe.
 
Bab dzięki za info. Czyli trzeba mierzyc. My podjedziemy na wal tam jak baseny kora.
Liluli widziałam taki co się montuje pomiędzy kierownica a siodelkiem. Taki dla maluchów fajny. No nie wiem co robić z tym fotelikiem.
 
Misia mi fizjo mówiła że dla takich maluchów jak nasze jest za wcześnie na fotelik, jedynie przyczepka. A fotelik ok 3 roku życia, bo narazie mimo wszystko kręgosłupy naszych maluchów są zbyt poddatne na wszelkie wstrząsy, a ponoć w foteliku nawet jakimś super nie jest to tak amortyzowane jak w przyczepce. Też miałam ochotę na fotelik, bo uwielbiam jeździć rowerem, a od ciąży wcale nie jeździłam...
 
Misia ja mam po starszym hamax ma regulowane przypinanie stop, już raz z Piotrkiem jeździliśmy wiem że niby nie można takich małych dzieci ale my nie jeździmy godzinami tylko parę minut żeby się przyzwyczajał. Jak kupisz ten z przodu to szybko z tego wyrośnie . A i kask obowiązkowy :)
 
reklama
Nika jak od 3 lat jak one niektore są do 3 lat czy tam 18 - 20 kilo. Ja bym tych wstrząsów nie demonizowala bo nie planuje MTB w terenie jeździć, tylko miejskim po asfalcie/drodze rowerowej. Wózek trzęsie na chodniku, auto na polskich drogach jeszcze bardziej.
Do tego ja z kolei słyszałam że przyczepka dużo bardziej niebezpieczna. Nawet ostatnio reportaż o tym oglądałam. Dzięki za opinie. No i weź tu się zdecyduj.
 
Do góry