reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Maziajka. ..Wszytkiego Najlepszego dla Jagody i dla Was na kolejne miesiące. Życzymy Wam samych przespanych nocy.

Emol...dobrze ze wiesz co jest na rzeczy. Nie martw się. Moja koleżanka ma 3 porody za.sobą i zawsze też jej szybko okres wracał. Także nie ma reguły odnośnie tego.

Ja na chrzest mam odciągniete i zamrożone porcję mleka. Prze kościołem nakarmie w domu..a po południu 2 porcie będę mieć w butelkach. Za pierwszym razem strasznie źle się czułam z tym.karmieniem..goścmi itd. Teraz juz plan przygotowałam szybciej. Mam tylko nadzieję że goście nie będą zbyt dlugo bo to strasznie męcząca impreza dla dziecka.
Dziewczyny duzo gości planujecie? U nas rodzice i chrzestni i najlepsi przyjaciele i zrobiło się 15 osób plus dzieci. Koszt tez będzie nie mały. ..bo w restauracji której planowaliśmy nie było terminu. ..a w tej której mamy i tak już sporo wychodzi.

Spokojnej nocy dla wszytko maluszków i ich mam.
 
Znowu wypadlam ż obiegu, ale co chwilę coś a poza tym często jestem z dwójka sama przez kilka dni.

Maziajka my dziś dwa miesiące:-O a ja chlone każda chwile bo czas za szybko płynie. Pampersy 3 już zakupione ale jeszcze nie próbowałam bo narazie dwójki są ok.

Trzymam kciuki za wszelakie problemy brzuszkowe wiem że łatwo nie jest ale dacie radę mamusie.
U nas jedyny problem stanowi karmienie- sporadycznie Kuba sam się wybudza i dopomina, dalej długo je i przysypia przy piersi. Bardziej to ja czuwam i to dlatego że często jesteśmy w przychodniach i jest wazony i wiem że tygodniowo przybiera ledwie 150g (kp + ok.120ml mm). Jakbym chciała na żądanie to od razu ciemie się zapada i sucha pielucha bo kawaler się nie upomni i ż godziny na godzinę mniej siły na ssanie ma. ale czasami jakby mu dac jeść to i 2 piersi ż butelka opedzluje. Taki typ :-/ albo to ja nie ogarniam, sama już nie wiem.

Chrzciny narazie odwlekamy bo terminowo nie możemy zgrać. Szukałam już wstępnie sukienki i kiepsko więc raczej zostaną spodnie z rozpinana bluzka. U nas najbliższej rodziny wychodzi 17 osób i 3 dzieci. Koszt 2tys zł masakra jak za jedno popołudnie ale co zrobić.

Emol że też wredna @ już Cię nawiedziła.
U mnie na usg nic na nią nie wskazuje ale często mam bóle jak na miesiaczke.

Nie wiem jak u Was ale u na czuć już jesień, szkoda bo strasznie nie lubię tego ponurego/chorobowego czasu.
 
Na wieczornym spacerze właśnie gadaliśmy o tym, że już jesień zapasem, ale kto wie, może wrzesień jeszcze przysmaży, w sumie nie raz tak było:blink:

Chrzciny tak jak u K mamy na 18 osób, też2000 zł pójdzie, ale to akurat będzie z tych co z gopsu za narodziny dostaniemy, a i fajnie, że kościół i lokal pod nosem;-) ;) Wtedy ja i K byliśmy chorzy z gorączką, masakra:-p Ale posiedzieliśmy od 13 gdzieś tak do 17 , reszta trochę dłużej, bo pili.

Kurczę Wy tu o pieluchach rozm 3, a my jeszcze w 1 :-p W czw lub pt będzie ważony, zobaczymy wtedy, tydz temu miał4 kg.

Zaraz L kończy miesiąc i staram się powoli przechodzić na porcje 120ml zamiast 90ml, zobaczymy, zjadł o 21 i teraz o 2 także fajnie by było jakby mu się te przerwy wydłużały.
 
U nas w piatek bedzie skonczone 6 tygodni, tez jak Karuzela chlone kazda chwile, robie zdjecia krupci, bo czas tak szybko leci, a pewnie trzeciego dzidziusia miec nie bedziemy, wiec to jedyne chwile juz z takim maluszkiem pewnie. U nas juz ciuszki 62, pieluszki dada jeszcze mamy 2, ale niedlugo juz pewnie wyprobujemy 3;)

Karuzela wiem jak to jest z dwojka, w przyszly piatek juz przedszkole, to bedzie luuuz;)
A u nas faktycznie pogoda juz iscie jesienna, moja Karolinka (starsza) juz kataru zdazyla dostac:/ za to weekend ma byc super, a my juz jutro eirczorem jedziemy na wies do poniedzialku, bo maz ma wolne:)

My na chrzciny bedziemy mieli 15 osob z dziecmi, koszt tak jak u Was wyjdzie ok 2 tys plus za ksiedza, tylko nie wiem wlasnie ile trzeba dac ksiedzu i kiedy, bo nie pamietam jak to bylo z Karolinka;) co do terminu, to u nas chrzty sa w pierwsza niedziele miesiaca, chcielismy 3 welrzesnia, ale mamy problem z chrzestna, wiec pewnie bedzie 1 pazdziernika, albo zrobimy w innym kosciele gdzies na rynku, zobaczymy.
 
Pola księdzu to chyba w kancelarii jak się na chrzest zapisuje, a ile to już wg uznania chyba.
Zdrówka dla Karolinki. Ograniczasz jakoś kontakt dziewczyn że względu na ten katar?
Ja to się boję tych pierwszych chorób przedszkolnych, szczególnie że nie uda nam się Kuby zaszczepić przed wrzesniem :-/
 
U nas na chrzcinach 19 osob plus 5 dzieci. I tez nas bedzid ok.2tys.kosztowac plus tort i ksiadz.
A ksiiedzu u nas sie w dniu chrztu daje ale ile dac to nie mam pojecia.
U nas chrzciny w kazda niedziele sa bo chrzcimy w parafii do ktorej nalezelismy wczesniej.
Pierwsi goscie przylecieli juz wczoraj,jeszcze czekamy na chrzestnego [emoji18]

Od jutra ma byc u nas jeszcze cieplo bo teraz rzeczywiscie taka jesienna pogoda.
 
Ja tam w kopertę daje 200 bo to nie ślub i więcej nie powinien chcieć. Oczywiście ja i mąż nie możemy do komuni, bo ślub cywilny tylko. I chciał mnie przekonać do ślubu kościelnego, ale go zgasilam że mąż nie chciał chrztu to aby się cieszył ze chociaż to będzie to już nic nie mowil... :) u nas chrzestna Kuby robi na weselach na kuchni i sama zaproponowała więc skorzystamy z oferty, więc kosztów nieco mniej niż za lokal.

A my dzisiaj pierwsza pobudka o 4:20 więc znowu wracamy do naszego rytmu.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co podajecie na ew. gorączkę po szczepieniu? Lekarka poleciła mi Pedicetamol, ale nie mogę go dostać w żadnej aptece... dziś mieliśmy szczepienie i chce na wszelki wypadek coś kupić.

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
Linoone nie mam pewności ale pedicetamol chyba już nie jest dostępny. Moj K pracował w firmie ktora go dystrybuowała ale firma sie sprzedała komus innemu i chyba pedicetamol przestali sprzedawax niestety. Tez zaluje bo byl fajny. Po prostu poszukaj paeacetamolu dla niemowląt ...

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry