reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Chybra moja mała od urodzenia jest mega silna, wszyscy w szpitalu się dziwili. Ona nie jest takim dzieckiem bezwładnym tylko jak zwierze:D Jak już ją urodziłam i na klatce ją sobie kładłam to głowę odpychała...
To u nas tak samo. Polozyli na klatce a ja w szoku bo on to tyłu się odchyla, trzymałam to 10 min i dałam mężowi do kangurowania bo mi trudno było go trzymać bo chciał pelzac na boki.

Pumelova mieliśmy jako taki rytm. Zawsze kąpiel, cyc i spanie po 23 przed 24. Dlatego ze mąż wraca po 21 i aby on zasnął a ja razem z nim. A jak my jesteśmy w gościach to też nie muszę się spieszyć. A dzisiaj cały dzień cyc o przysypianie przy nim. Nawet dzisiaj nie płacze tak jak ostatnio się u mnie zdarzało. Sama nie Wiem, co się dzieje i dlaczego ale mam nadzieję że do chrzcin znowu się wszystko unormuje

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Paninka hipp bio combiotik.
Wlasnie wszyscy chwała bebilon. Nie wiem czy na własna tekę nie zmienić jednak... jedyne czego sie boje to to, ze to nie kwestia mleka samego w sobie tylko nietolerancji. I ze albo powinnam zmienić na hipoalergiczne albo w ogole na jakies bez laktozy. I w sumie to jest problemem. Bo ja moge sama zmienić. Ale pytanie czy na hipoalergiczne czy na zwykle tylko innej firmy


Pola - tak. Na przegotowanej :) dokładnie "mama i ja"

Ewella idąc tropem naszych podobieństw licze na to, ze u nas z biodrami bedzie równie dobrze [emoji23]


Dziewczyny, a powiedzcie jakie jest Wasze zdanie odnośnie podszedł motylków (tylko do wózka)
Teoretycznie nie powinno sie używać żadnych, ale w praktyce drogi sa TAK ZJECHANE, ze patrząc jak dziecku ta głowa lata, to chyba jednak taka poduszka jest lepsza niz te wstrząsy. Zwłaszcza ze czasem trzeba szybciej podejść np.
Jakie jest Wasze zdanie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola W my jesteśmy na Bebilon 1 tym standardowym niebieskim. Wcześniej była na Bebiko i jak zmienialismy to stopniowo najpierw jeden posiłek to był Bebilon, następnego dnia dwa itd - tak nam doradzila położna i zmiana przeszła gładko. Dostaliśmy też jakieś inne mleko od znajomych ale widać było że jej nie podchodzi i bardziej ja brzuszek bolal. Mogę później sprawdzić jakiej było firmy.

Parę osób polecalo mi Bebilon pro expert... - zdjęcie w załączniku. Podobno super bo faktycznie nie ma kolek ale my jeszcze nie testowaliśmy.

Nam dziś lekarka powiedziała ze na sztucznym nie powinna jeść częściej niż co 2-3h i jakby chciała więcej to żeby dopajac woda albo herbatkami. No i że w sumie ilościowo milimetrowo dobowo się zgadzało czyli jak zje np 40ml i obudzi się za godzinę to wtedy można jej dać albo jak zje raz mniej a raz więcej to też ok ale żeby pilnować dobowej ilości bo jak się dzieci przekarmia to też mają problem z brzuchem. W sumie logiczne :) Na bebilonie wychodzi max 840ml na dobę. Jak widać co lekarz to opinia bo jeden mówi żeby dawać tyle ile dziecko chce a drugi żeby jednak ogaraniczac.
1503336049-aaaaaa.jpeg


Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dziś zamówiłam poduszkę antywstrzasowa właśnie do wózka bo chodniki są w takim stanie że Zosi strasznie lata główka na wertepach.

A w ogóle podobno na kolki dziala też termofor z pestek wiśni. W smyku po 17-18zl

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova na grupie fb o karmieniu piersią mówią, że można zmieszać z jednej doby byleby było w tej samej temperaturze.

Ola W podobno matka wie najlepiej ;) nie wiem jak zmienia się mm ale na pewno stopniowo się miesza. My jesteśmy na mm bardzo dobrze mała reaguje na nie, kupy regularne (odpukać!) bączki wylatują a my nie wiemy co to kolka ( oby tak zostało tfu tfu). Także może faktycznie źle reaguje na mleczko, czegoś w nim za dużo. My od samego początku na Bebilonie ProFutura, drogie trzeba przyznać i niestety nie jest tak dostępne w każdym markecie ale chwalimy sobie. Aha i my dopajamy - wodą albo herbatka koperkową taką słabą (brzmi ambitnie - dopajamy - bo mała wypija parę łyków z grymasem na twarzy ale zawsze coś [emoji6])

Co do podnoszenia główki moja dźwiga i zmienia strony od pierwszego dnia, silna babka.

A ja se ryczę non stop. Tym razem na tapecie - pleśniawki, które wywołały u mnie grzybicę brodawek ból niemiłosierny, nie mogłam małej przystawiać, żeby stymulowała więc laktator bo sobie mogę moc regulować i co... cycki wyschły. Nie ma mleka, no dziś dosłownie pare kropel nakapało, a ja tak się zawzięłam za relaktację która właśnie drugi raz zanikła [emoji22] chyba muszę dać sobie już spokój i zostawić młodą tylko na mm. Ładnie przybiera, wszyscy mnie pocieszają, jak się okazuje większość moich rozmówców szybko kończyło kp na rzecz mm ( co mnie cały czas dziwi ), ale ja się z tym nie mogę pogodzić, tyle pracy, czasu i bólu eh [emoji27]

Ps my po szczepieniu, chyba dziś nie zasnę!


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Chybra Grześ od początku podnosi główkę a przekreca jak leży na brzuszku od momentu gdy go na brzuszku położyłam na dłużej - miał równy tydzień.
Co do pieluch to kupuje te które są w promocji i o dziwo to ostatnio Pampersy wychodzą mi najtaniej.
Ewella super z tymi bioderkami. No jak masz mleko to niech nie wybrzydza , ma co jeść :) mi się Grześ wkurza ale wystarczy go odbić - czasem kilka razy :)
Pumelova gratuluję postępu w bioderkach. My idziemy dopiero we wrześniu.


Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bab dzięki! No wlasnie-co lekarz to opinia... zgłupieć mozna :/ i to jest wyjatkowo frustrujace :) a potem ludzie mowia "nie czytaj w internecie, posłuchaj lekarza!" A szczerze? Na jedno wychodzi w wielu przypadkach ;)

Chyba sie przekonam do bebilonu. Jak ktos mi jakies chwali/sugeruje to wlasnie bebilon


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pumelova tak pasuje mi piątek! A pogoda ma być :D no tak też czytałam o tym, ze tak jest ale może ma mało, ze tak długo teraz je ? W tamtym tyg w szpitalu jadła 10-15min co 3h i była najedzona a teraz 30-40min i co 2h! Już sama nie wiem :(

Ola W myślę, że tak będzie ale na badanie idź ;) hehe

My dostaliśmy tą poduszkę motylek ale Iga nie chce na niej leżeć, nasz wózek ma dobrą amortyzację i nie zauważyłam żeby latała jej głowa, ale też Iga na brzuchu najczęściej jeździ na spacerze :)
 
Ola w ja mam motylka ale używam go tylko w samochodzie bo nasze polskie drogi proszą o pomstę do nieba... kupiłam od razu jak wyszlismy ze szpitala. Do wózka używam takiej bardzo cienkiej zwykłej, a i tak najczęściej kładę na beżu by a wtedy nie może mieć nic pod głową aby się nie udusić.

Bab tak naprawdę chyba każdy tarnogórski, Bo chodzi o ciepło. Ja mam mr b i baaardzo długo ciepło trzyma.

Judith i obydalej nie było kolek tego wam życzę.. mi położna powiedziała ze jak dziecko w 1 miesiącu nie miało problemów brzuszkowych to raczej później też nie powinno mieć. Więc idąc tym tropem to u nas to raczej nie kółka tylko skok... I po dzisiejszym wiszeniu na cycu jestem przekonana. A ci do brodawek bardzo współczuję, ale może mm będzie lepsze w waszym przypadku.
Jak i każdej z nas życzę, aby bobasow kołki nie meczyly.

Ps. Lenistwo uszczęśliwia? Ja właśnie zostałam okupkana i osikana przez moje dziecię, tak samo jak prześcieradło i pościel. Bo nie chciało mi się iść na przewijak...
Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Emol u nas też wpadka po kąpieli i recznik w kleksie kupy ;)

A jeszcze jedno pytanie. Czy w trakcie połogu bierzecie tylko prysznic czy po 3 tyg mogę wziąć dłuższą kąpiel ?

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry