reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Patuszka gratuluję dzidzi, nie ważne jak, ważne że zdrowe jestescie:*

Dziękuję dziewczyny za info w spr Wit d - skoro w pl trzeba od początku to i w Uk jak najbardziej ze względu na mniejszą ilość słońca:)
Chyba ludzie mają wpisany w kalendarz moją dzisiejszą datę porodu bo już się zaczynają smsy....[emoji3] śmieszne to hehe
Jeszcze postanowiłam jechać z R do jakiegoś dziecięcego sklepu żeby rzucić okiem czy wszystko mam no i żeby tak nie czekać i nie doszukiwać się z nieba wziętych sygnałów hehe
Aaaaaa jeszcze mi sie przypomniała Wit k...ją sie podaje jednorazowo po porodzie czy też normalnie codziennie?

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
Kasiu - mam to samo...
A tu symptomow brak [emoji1]
Trzeba sie czyms zajac zeby nie myslec! [emoji4]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej, hej [emoji3]

Nadal Was nadrabiam - zostało mi 30 stron [emoji14]


Abed - biedna... Tyle czasu na głodzie


Inka - rajderko Ty nasza [emoji1]. Nieważne, że wolno, ważne, że bezpiecznie dowiozlas swoje skarby do domu [emoji8].
P.S. Torba w aucie daje mega komfort psychiczny - wrzucaj ja do bagażnika jak gdzieś wyjeżdżacie [emoji6]
Z tym wypełnieniem czasu przez dzidziusia, to masz pełną rację, więc zamiast się stresować rób sobie full przyjemności, zjedz czekoladę, wybierz się z mężem bądź przyjaciółmi do kina, restauracji... Szczególnie chodzi mi o takie wieczorne wypady - bo szybko takich nie zaswiadczysz [emoji6].
Byłam ostatnio w galerii. Całe 30 minut [emoji33], i bieguniem do domu wracałam [emoji23]. Mała darla się w nieboglosy, mąż to już nawet samolociki z nią robił [emoji1].



Aniek - ostatnie zdjęcie z brzuszkiem jest piękne [emoji7]. Piękna Mamusia z Ciebie, i zdecydowanie latek po Tobie nie widać - wyglądasz jak moje rówieśniczki [emoji3]


Kylesa - i ja uważam, że dobrze byłoby spróbować sn, ból towarzyszący jest mega mocny ale chwilowy, i zaraz "po" ta wielka ulga [emoji18]. W razie "w" mogą skończyć cc.


Alex - brakuje mi tych kopniaczkow, i okrągłego brzusia, ale cieszy mnie też jego brak - bo zyskuje na gracji [emoji1].
Plecy mnie strasznie bolą po porodzie, także to też jakby nie było pozostałości z dzwigania.


Patuszka - niezłym zestawem pytań znajomi Cie zaczepiaja [emoji1]. To jak z tym brzuszkiem? Nisko czy wysoko? [emoji1]


Paalina - Twój Chłop jest niesamowity [emoji23]. Frytki, cheesburgery [emoji122]. Przebił moja babcie i mojego wujka, Ci przywieźli mi 3 rodzaje sernikow, 5 pączków, owoce (jabłka, nektaryny, brzoskwinie, borówki amerykańskie). Wujek chciał jeszcze kurczaka z różna przywieźć [emoji1][emoji23]. Z całej tej walowy zostawiłam sobie tylko jabłka i borówki, resztę przejął mój mąż (łasuch na słodkie).


Saba - a jednak szpital . Bidulka. Trzymam kciuki aby Cie unormowali przed porodem [emoji110][emoji110].
Doczytałam - ufff, dobrze, ze tętno uskoili [emoji5]

Alex - czop może i w 2 tyg fragmentami odchodzić.
Matko... Ale śniadanko, mniamm.


Ewella - nooo, tak czytałam i czytałam o Waszych zmaganiach szpitalnych (z Teściowa w tle [emoji1]), i bardzo się ciesze, ze wypuścili Was do domku.


Kasia - świetny pomysł z tymi gazetami [emoji3]. Rewelacja normalnie!!! I te oświadczyny [emoji4], achhhh. Trafił Ci się romantyk do pozazdroszczenia [emoji5]


Maziajka, Pumelova - zazdroszczę, że już macie wymiary sprzed ciąży.
Mi jeszcze trochę zostało, ale dam radę [emoji6][emoji3]


Maziajka - współczuję tych zapalen piersi.
Ja póki co walczę z oszarpana brodawka.


Katja - my też sobie same poradzilysmy z nawalem [emoji4].
Biedna Liwia . Mam nadzieję, że antybiotyk pomógł już co nieco?


Aniek - ogromne gratulacje Kochana!!! Majeczko witaj w lipcowym gronie!!!Dużo szczęścia i zdrówka Malutka [emoji8][emoji8][emoji8]
Ojoj - a z czego to sie wzięły te wymioty? Biedna


Abed - Gratulacje!!! I witamy kolejnego lipcowego Kawalera [emoji3]
Wszystkiego co najlepsze Piotrusiu [emoji8][emoji8][emoji8]
Abed, to Cie przytrzymali na tej diecie [emoji6]

Tymuniek - śliczniuchna ta Twoja Nelcia [emoji7].


Aha - gratuluję postępów z Mikim [emoji3]. Może i moja będzie coraz dłużej spała, przez co i ja sie w końcu wyspie.


Emol - powodzenia z pobudzaniem i przystawianiem. Oby mm niedługo poszło w kąt [emoji4]


Ewciu - gratulacje ogromne!!! Witaj Matyldziu[emoji8][emoji8][emoji8] - wszystkiego co najlepsze Kruszynko [emoji8]
Dużo zdrówka Dziewczynki.


C.d.n.
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamom :-D Śliczne te nasze lipcowe dzieciaczki.

Laurka od czwartku jest w domu. W końcu. Taka z niej kruszynka, w dniu wypisu miała 2560 g. Malutka ładnie je i śpi. Problemów póki co nie mamy. Mała jest na mm, co prawda mleko mi się pojawiło, ale Laura po 10 dniach pobytu w szpitalu nie chce mojego mleczka, nawet z butli. Piła po 20 ml, zasypiała a po 20-30 minutach był krzyk i tak w kółko. A w szpitalu po mm spała 2,5-3 godziny. Teraz w domu po mm śpi tak samo. Stwierdziłam, że nie będę jej męczyć i dam to, do czego jest już przyzwyczajona.
Igor wspina się na kołyskę, żeby tylko dzidzi zobaczyć. Na razie zazdrości nie widać, ale jak ja nie mogę się nim zająć, to woła, że chce iść do babci.

19958917_1593836837315921_5054744830825148773_n.jpg
19961255_1595958883770383_1409040915946139124_n.jpg
 

Załączniki

  • 19958917_1593836837315921_5054744830825148773_n.jpg
    19958917_1593836837315921_5054744830825148773_n.jpg
    60,4 KB · Wyświetleń: 467
  • 19961255_1595958883770383_1409040915946139124_n.jpg
    19961255_1595958883770383_1409040915946139124_n.jpg
    71,8 KB · Wyświetleń: 475
Aga k m dobrze ze sobie poradzilysmy z tymi nawalami.
Antybiotyk zadzialal na crp ale na oczko nie pomogl. Czeka nas masowanie i kropienie oczka, jak nie minie do 4 msc to zabieg udrazniania kanalu lzowego. Ktoras to przeszla moze? :)
 
Katja współczuję zatkanego kanalika, jedna dziewczyna w szpitalu opowiadała że musiała odtykac i że nie fajne to jest
Śliczny kącik:-)

Kasia831 wit k podają domiesniowo po urodzeniu więc nie trzeba :) Ale nie wiem jak tam u Was:p pewnie dostaniesz zalecenia przy wyjściu

Aga km odpuść sobie te 30stron :D haha ;D
Hahaha rozumiem samolociki:D jak ja wracałam chyba drugi raz to słyszałam moja już przed domem ale tata dzielnie grzal moje odciagniete mleko:D
Na pewno szybciutko wrócisz do wymiarów jak jesteś taka aktywna;-)
Mi na krwawioce brodawki nic nie pomaga tak jak parę kropel mleka i wietrzenie

Joanna jakie malenstwo[emoji173][emoji173] ale w domu najlepiej:-)


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tymuniek, Paalina - moja Jaga dzisiaj dopiero wraca do domu. Małą codziennie ogląda na fotkach. Jestem ciekawa reakcji na żywo.
Ale powiem Wam, że zaniepokoilyscie mnie zachowaniem Waszych 8-latkow, szczególnie Ty Paalina, bo byłam pewna, że dziewczynki z natury będą opiekuńcze w stosunku do Maluszków.


Aim - hmmm, ja bym pojechała. Jeżeli dobrze się czujesz, to te 3-4 h nie powinny za wiele zmienić. W dniu porodu też czułam się świetnie, pozalatwialam sobie kilka spraw, poszłam do pracowni ceramicznej wykończyć parę pierdolek, zakupy z biedry przytachalam. I może gdybym się nie dzwigla w pracowni (podniosłam z podłogi wiadro że szkliwem, a w biedronce tez całkiem nie mało kupiłam, w tym 2 kg arbuza), to byłabym kilka dni dłużej w dwupaku.
O i doczytałam - pojechałas [emoji106]


Paalina - moja też wyje przy rozbieraniu i przy zmianie pampersa. Zamiast smoczka dobrze reaguje na pieluszke tetrowa przy buzi, lub szumy (suszarka z yt).



Tymuniek - jednak wracasz do Roana? A co z tym adamexem nie tak ?


Linoone - super, że masz taka laktacje [emoji3]. Ale Tobie i siara sporawo leciała - prawda? U mnie np.w prawej piersi nie było z siara i mlekiem problemu, ale z lewej piersi masakra... Początkowe karmienia związane były z mega bólem, no i właśnie ta pierś mam rozcharatana do krwii przez mała.


Kasiu - pięknie to napisałaś odnośnie starszego rodzeństwa. Jagoda ponoć starszej sąsiadce się kiedyś zwierzyla na ławce... "Że się boi co będzie, bo będzie miała małą siostrę ", i w efekcie tego strachu swirowala na maxa na końcówce ciąży... Stad zamiast na nią krzyczeć po trochu cieszyłam się, że jedzie na wakacje.


Tea - bez ciśnienia. MM nie jest złe, a rzeczywiście przy trójce dzieci ciężko bezstresowo poświęcić się dla tego najmłodszego, które czasami wisi na cycu 24h. Dobrze wybrałaś. Buziaki dla Liwci. A jak starsze Rodzeństwo zareagowalo na malutka (Janek w szczególności)?


Olisiaa - ja lecę na wkładkach BabyOno - i jestem zadowolona.
W szpitalu okazało się, że zapomniałam o wkładkach, wcześniej je wkładalam, ale później przy przeorganizowaniu torby zapomniałam je dołożyć. Koleżanka z sali miała Rossmannowskie, i powiem Ci, że nie były aż takie złe. Po domu można w nich spokojnie chodzić [emoji6].


Ika - gratulacje!!! Witaj Majeczko [emoji323][emoji323][emoji323]. Wszystkiego najlepszego Dziewczynki [emoji8]. Dobrze, że szybko zauważyli to wedzidelko. U nas normalnie nie sprawdzają, więc uprosilam o konsultacje w tej sprawie. Moja Jaga miała krótkawe, i zauważono to dopiero gdy miała 4,5 lat. Podcięcie u starszego dziecka to mega strach... A Jaga miała ponowne podcięcie gdy skończyła 6 lat.
Stad lepiej, że malutka już teraz ma to za sobą. A ssac dodatkowo ćwiczy jezyczek.


C.d.n.
 
reklama
Madziazt - dobrze, że jesteś pod fachową opieka, no i te słabe ruchy i tak długo utrzymujące się opuchniecia nie sa dla Was dobre. A mężowie współlokatorek no cóż... Mój raczej szybko uciekał, no chyba, że byłam sama na sali to powiedział z nami z 2h. A tak starał się nie przeszkadzać (tu mam na myśli koleżankę z sali, bo wiadomo nie jest to komfortowa sytuacja).

Chybra, Alex, Integral, Olisiaa - rozumiem sytuację, termin z pierwszą córa miałam na 26.05.. A dziewczyny z forum rozpakowywaly sie od kwietnia do 1 tyg czerwca [emoji6].


Aniek - expresowo Was wypuścili [emoji3]

Pumelova, Ewella - dzięki za Wasze doświadczenia smokowe. Nuka ciamka mój chrzesniak. Aventa butelka dała radę (z odciagnietym mleczkiem), więc może rzeczywiście popatrzę za tym aventem a następnie nuk.


Ola - matko, co za historia [emoji33]. Dobrze, że tak szybciutko wszystko pozalatwiane miałaś, no i chwała za uratowanie Ciebie i oszczędzenie macicy. Dużo zdrówka Kochana. Temp. 37 chyba jest okej.
Sprawca zamieszania - przeslodki [emoji7][emoji7][emoji7]


Kylesa - kciukasy za indukcje i szybki, bezproblemowy poród [emoji110][emoji110]. Dasz radę! Wierzę w Ciebie [emoji8]



Pola - gratulacje Kochana!!! Jaka długasna ta Twoja Królewna [emoji3].
Wszystkiego najlepszego dla Was [emoji8][emoji8][emoji8]


Kasia - super, ze w wolnych chwilach kształcisz się językowo. Francuski dla mnie to czarna magia.. Z niemieckim za to jest mi po drodze [emoji6][emoji14]

Ewella - co z tymi Twoimi Tesciami? [emoji1]. Ja pierdziele jedno lepsze od drugiego.


Madziazt - gratuluję!!! Śliczna Kruszynka !!! Wypoczywaj teraz i nabieraj sił [emoji8]
Witaj Majeczko [emoji179]. Wszystkiego najlepszego od forumowej Cioci


Patuszka - i Tobie składam ogromne gratulacje!!! Długo się męczyłas z sn, więc cc się nie przejmuj - najważniejsze, że jesteście już razem [emoji7].
Witaj Tosiu!!! samych najlepszosci na Twej drodze życia [emoji8] [emoji8] [emoji8]


Inka - nie znasz dnia ani godziny, i złapie Cie poród znienacka. Obserwuj się, bo to badanie szyjki czasami bywa zaskakujące w skutkach [emoji6]. Trzymam kciuki [emoji110][emoji110]


Aha - udanej podróży, i jeszcze bardziej udanego pobytu. Zazdroszczę bardzo - pokochałam Mazury lata temu .


Katja - super, że już w domku! [emoji3].
Nooo, to teraz będzie się już dobrze spało [emoji6]
Kalina nasze łóżko ochrzcila [emoji1] - teraz bez podkładu nawet jej nie biorę do Nas [emoji6].
Słodki kącik [emoji7].


Kasia - tak jak Ola napisała
Wit K została podana domiesniowo w szpitalu. Także teraz tylko wid d.
Apropo dostałam od ordynatorki noworodków witaminę d + dha... I młoda wypluwa. Także przezucam się na samą Wit d.

Haaa - nadrobilam, ufff [emoji3]. Może teraz uda mi się być bardziej na bieżąco [emoji6]
 
Do góry