reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

neta no właśnie u mnie w gre wchodzi albo 11 tydz i 5 dzień albo 13 tydz i 3/4 dzień, to chyba nie za poźno co ?
zwłaszcza, że dzidziuś jest 2 tyg mniejszy, zapytam jeszcze lekarki ale to za 2 tygodnie dopiero a chciałam mieć umowioną wizyte...

ja na lewym spoko :-)
 
reklama
Doliores ja ide za tydzień we wtorek i będę w 11 i 5 d

A na lewym boku to ważne podobno ale później. Ja śpię nadal na brzuchu
 
Cześć Dziewczyny,

Czytam Was od samego początku, ale nie miałam odwagi dołączyć ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia.
To moja druga ciąża. Jestem w 11 tyg 4 dniu i dziś byłam na badaniach prenatalnych. Wszystko jest ok. Przezierność karkowa idealna, dzidziuś jest zdrowy. Jeszcze ciągle nie mogę uwierzyć :)
Moja ciąża ciągle jest tajemnicą (jeszcze nie powiedzieliśmy rodzinie) choć już powoli mój brzuch zaczyna odstawać (w pierwszej ciąży do 25 tyg byłam płaska jak deska).
 
Lakara bardzo Ci współczuję i doskonale rozumiem! Też poroniłam
Pierwszą ciąże w Uk! Nie miałam dużego plemienia. Pojechaliśmy na Emergency do szpitala: mówiłam, że bardzo brzuch mnie boli i plamię krwią. Zatrzymali mnie w szpitalu i na 2 dzień zrobili usg. Okazało się, że Dzidziuś ma 8 tyg. Ale serduszko Mu nie bije :( Dostałam specjalne tabletki po których zaczął się poród ... Niestety bolało :( Nie miałam rzadnego łyżeczkowania! Organizm zaczął sam się oczyszczać. Ale wiadomo każda kobieta jest inna i może być rożnie. Ogólnie tutaj nie praktykuje się bardzo łyżeczkowania... Trzymaj się kochana! Ja bym chyba pojechała do szpitala i zawsze można wyolbrzymić fakty, żeby Cię przyjęli!
 
Lakara, przykro mi strasznie...od dawna sądzę, że służba zdrowia w UK jest nieludzka, teraz się tylko w tym przekonaniu umacniam.

Margomari - witamy, mam nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej :).

Dziewczyny - mam szybkie pytanie. Wyszedł mi wynik TSH 4,060. Niby na stronie Luxmedu wynik podpisano jako w normie, natomiast dziś pojawił się komentarz mojego ginekologa, że wynik jest nieprawidłowy i wymaga pilnej konsultacji endokrynologa. Orientujecie się, jakie są normy TSH w ciąży? Idę szukać jakiegoś terminu do endokrynologa, wszystkie wyniki poprawne, to byłoby zbyt piękne...
 
Szaj, ja choruję na tarczycę od kilku lat i to moja druga ciąża z niedoczynnością i Hashimoto. Interpretując wynik Tsh należy brać pod uwagę wiek pacjenta oraz właśnie to czy jest w ciąży czy też nie.
Ja przed ciążą miałam zawsze w okolicach 1 i było ok (choć wiem, że może być również wyższy i też jest w normie) Jeśli chodzi o ciążę to mój endokrynolog kazał mi zejść poniżej 1. Obecnie mam 0,37 i jak to określił zarówno endokrynolog jak i ginekolog - wynik idealny. Ale tak jak pisałam to zależy od wieku pacjentki, wagi i innych czynników. Więc dla jednej osoby jest on prawidłowy dla innej nie. Jeśli jesteś w ciąży powinnaś również mieć zbadane ft4, którego poziom jest także bardzo ważny. Tak więc nie zwlekaj tylko idź do endokrynologa jak najszybciej. Bo lepiej to sprawdzić i nie narażać siebie i malucha. A i Ty będziesz spokojniejsza.
 
reklama
Margomari - dzięki wielkie, udało mi się dorwać termin na jutro na 9:45, także całkiem nieźle :tak:. Nigdy wcześniej poziomu TSH nie badałam, może faktycznie mam coś z tarczycą i hormonami? Wyjaśniłoby to przynajmniej fakt, że mi wiecznie zimno plus łamliwe paznokcie i wypadające włosy. Cóż, zobaczymy, co mi jutro lekarka powie. Znów się będę zamartwiać :(.
 
Do góry