reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Rama. Musialabys byc w 8-9 tyg zeby było to takiej wielkości. Moje dziecko miało 0,48 cm kilka dni temu...Może juz sobie daj spokój?
Ja pisałam o całym łożysku, a nie o zarodku samym.
To oczywiste, że samo dzieciątko nie mogło być tej wielkości.

Pytałam o poziom bety KONKRETNIE, ale odpowiedzi brak.
Widocznie same nie jesteście tego pewne i tylko na siłę chcecie mi wmówić, że ciąży nie było, bo tak Wam pasuje, bo tak mi dokopywałyście, że teraz głupio by było, jakby trzeba było przeprosić i powiedzieć "przykro mi"...

Pytałam o fakty!
O poziom BETY po sześciu dniach od obumarcia ciąży...
Znacie odpowiedź?

Bo z tego, co znalazłam w necie, to poziom bety na tak wczesnym etapie ciąży po jej obumarciu spada po dwóch dniach do zera, a u mnie mogło to być nawet 6 dni...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oko widzę ze wiecej nas marznie :-( , dla mnie to tragedia poprostu. A apetyt tez nienormalny mam, jakbym dziurę w zeladku miala , ciagle mam uczucie głodu, a juz ponad 3 kg przytyłam :szok:
Lei miłego wypadu :-) i trzymaj sie ciepło :-). A gdzie sie wybierasz?
 
Rama, cos chyba zlych informacji szukasz albo do dziwnych lekarzy chodzisz.
U kobiety z 26-28 dniowymi cyklami miesiączkowymi pęcherzyk ciążowy jest najwcześniej widoczny w USG dopochwowym w 32 dniu cyklu, przy poziomie HCG większym od 1000 mIU/ml .



Normy hormonu gonadotropiny kosmówkowej beta są następujące:


3-4 tydzień ciąży: 9-130 mlU/ml
4-5 tydzień ciąży: 75-2600 mlU/ml zakladajac zemialas ten najnizszy poniom bety czyli 1000 w tym piateym tyg ciazy o jakiej mowisz.
5-6 tydzień ciąży: 850-20800 mlU/ml
6-7 tydzień ciąży: 4000-100200 mlU/ml

Beta nie spada w tak gwałtowny sposob. Nawet jesli przyjmiemy z dnia na dzien spadala o polowe to :
1 dzien- 1000
2 dzien- 500
3 dzien- 250
4dzien- 125
5 dzien- 70
6 dzien -35.......... nie spadla by do zera w tej ciazy co Ty mowisz ze bylas jak wynika z moich obliczen. podalas date ostaniej @ dlugosc cyklu kiedy bylas u lekarza kiedy "poronilas"

skoro mierzysz temperature to na pewno wiedzialas kiedy mialas owulacje z obliczen wychodzi ze gdzies ok 22 lipca. temperatura mogla zawiesc skoro podrozowalas w tym czasie. mogla sie przesunac tez owulacja i ewentualnie moglas byc w ciazy bardzo bardzo wczesnej gdzies ok 3 tyg. ale wtedy rowniez nie bylo by tego o czym mowisz o "fasolkach" takiej wielkosci czy innych cudach....

daj sobie powiedziec. to co opisujesz nie jest realne... byc moze to co z Ciebie wylecialo to skrzep krwi ... zdarza sie tak czasem . zmiana klimatu stres, okressie spoznil inaczej przeszlas ten cykl ale nie bylo ciazy.

Mi jak bylam w szpitalu w UK wlasnie z poronieniem to tez pielegniarka nie chciala powiedziec... a nie rozumialam za dobrze co mowila bylam z dobrym znajomym co rozmaiwal po angielsku i tez nie chciala ani ona ani on mi powiedziec ze juz na usg nic nie bylo widac jak robili kazali tylko lezec i odpoczywac. Albo zla lekarka albo poprostu nie chciala robic Ci przykrosci... ale tez nie ladnie bo przezywasz etraz strate ktorej nie powinnac przezywac..... szkoda.

trzymam kciuki za Ciebie pozdrawiam Cie cieplutkoi nie zamartwiaj sie juz.. :*
 
Rama odpuść sobie to 1. Nie przekonasz nas 2. Chyba ci nie powinno zależeć na naszym zdaniu 3. Mamy prawo ci nie wierzyc. Chcesz to tu zostań i dalej udawadniaj ale to nie ma sensu żadnego. W ciazy nie jestes, jeśli szukasz pocieszenia to sa od tego specjalne grupy. I to chyba tyle w temacie.

Ja tez 1/09 :D can't wait !!!

Dziewczyny postarajcie opanować z jedzeniem, bo to tylko wasz organizm przystosowuje sie do nowej sytuacji. Zagryzajcie jakies migdały, sucharki, jabłka, pijcie wodę bo na tym etapie nasz organizm nie potrzebuje niczego wiecej niz przed ciąża! Pewnie o tym same wiecie ale kurcze w pierwszej ciazy tez tak sobie pozwoliłam i niestety po porodzie samo nie spadlo (ok jest grupa farciarek z których dziecko wysysa, samo spada - ale ja do nich nie należałam). I niestety po ciazy nawet z 20kg nadwaga ma sie takiego lenia ze hej. Łatwiej sie pilnować teraz niz pózniej znaleźć czas i chęci na bieganie ćwiczenia i diety.
Rozmawiałam dzis juz z trzecia położna na temat odżywiania w ciazy i tej mojej diety rozdzielnej i moge sie pochwalić -2kg na liczniku i zaspokojonym ciągłym głodem ;) jak sa jakies gotujące mamy to moze założymy jakis wątek kulinarny?

Mało spójny post ale pisze z otwartym jednym okiem, drugie juz spi ;)))

Ps dostalam takze skierowanie na HIV syfilisa i jakies inne dziadostwa ;) cos z różyczka, toxo, i tyle pamietam
 
Ostatnia edycja:
Rama :"Pytałam o poziom bety KONKRETNIE, ale odpowiedzi brak.
Widocznie same nie jesteście tego pewne i tylko na siłę chcecie mi wmówić, że ciąży nie było, bo tak Wam pasuje, bo tak mi dokopywałyście, że teraz głupio by było, jakby trzeba było przeprosić i powiedzieć "przykro mi"..."

Nie wiem czego Ty od nas oczekujesz. Jeżeli chcesz konkretnych informacji idź do normalnego ginekologa. Chcesz żeby przed północą wszystkie dziewczyny siedziały na forum i rozpatrywały Twoją ciążę? Sądze że o tej godz większość z nas śpi bo jest w CIĄŻY i potrzebuje snu i wypoczynku. Sądze że większość z nas nie podaje tu informacji wyssanych z palca tylko z własnego doświadczenia. Więc nie miej do nikogo pretensji tylko idź do lekarza i niech Ci wszystko wyjaśni. I my nie mamy problemu do przeproszenia Ciebie ale będzie to ciężkie ponieważ Ty sama nie umiesz się przed soba przyznać że to nie była ciąża. Sama chcesz udowodnić to wszystkim i nam i lekarzom że to napewno była ciąża. Skoro przez tyle tyg. nikt Ci tego nie potwierdził. Ja miałam wizyte w 6 tyg i lekarz po prostym badaniu ginekologicznym powiedział że to na 200 % ciąża. Nie można było tak zrobić?
 
Karina jedziemy do Szczyrku na weekend na spotkanie pazdziernikowek 2013 :-D To nasze pierwsze spotkanie. Bede jedyna niepijacą ;-)
Wlasnie dostalam kataru :wściekła/y:

Iza fajny masz tatuaż :tak:
 
Ostatnia edycja:
Hej
Rama! Jak mi lekarz stwierdzilze byla to ciaza? Po badaniu usg po wielkosci macicy! Bo poronilam wieczorem a rano bylam u lekarza.. to tyle w tym temacie.. jesli nawet bys poronila to i takzachowalas sie nie odpowiedzialnie! Bo sprawy na miescie byly wazniejsze? Najpoerw moglas leciec do lekarza i bys wiedziala ale to tyle w tym temacie

Wczoraj dziewczyny cos zakulo mnie w lewym boku po stosunku kochalismy sie delikatnie... dzis mam brazowe plamienie ze sluzem ; ( ciemny braz strasznie sie wystraszylam biore duphaston i acard... :( mam to skierowanie mialam isc w poniedzialek na usg ale zobacze czy nie dzis pojde strasznie mysle bola mnie piersi. Pierwszym objawem poronienia bylo to ze przestaly mnie bolec piersi i brazowe plamienie
 
Doberek :-)
Lei no to super wypad , a bez alko tez można sie bawić :-) to życzę Tobie udanego Weekendu i miłej zabawy :-) i uważaj na siebie ....
Asiulka - mam nadzieje ze to nic poważnego, ale ja tez bym sie wystraszyła na Twoim miejscu ... , jesli to nie ustąpiło to tez bym jeszcze dzis szła do lekarza. Trzymam kciuki zeby wszystko było ok - trzeba byc dobrej myśli :-) ✊✊✊✊
 
Cześć dziewczyny :-)
Dziś zapowiada się słoneczny dzień, niestety ja w pracy od rana :-(
Iza varsovie a co to za dieta jeśli można spytać? :-) na czym polega? jeśli pisałaś o tym wcześniej to musiałam przeoczyć post :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
hej u mnie słoneczko :-D

pzesunęłam wizyte na 27.8 na 7.20 :o

babydust :/ szkoda z tą krzywą że tak wyszła, ale dobrze, że jesteś pod opieka lekarza

alikorn super :-)

Kubiaczka hej

aneczka miłego wyjazdu

Lei udanego :-) gdzie jedziesz?a...Szczyrk fajna mieścina :-)

Karina hej

Iza ja wbrew pozorom napad na głód mam rano-zjem i mam spokój, żadnych gastrofaz w środku dnia, nawet waga poleciała mi , więc jestem w szoku

Asiulka kiedy idziesz do lekarza? trzymam kciuki za dobre wieści

Rama daj juz spokój, chcemy cieszyć się tym co jest a nie poświęcać cały wątek Twoim pytaniom. nie jesteśmy lekarkami a na forum nie znajdziesz odpowiedzi medycznych. pozdrawiam!
 
Do góry