reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Natasza wyniki odbiorę we wtorek jak z nia na kontrole pójdę ... Dzis tez bylismy na kontroli zobaczyć czy antybiotyk działa i lekarz mowi ze tak .. Ale Emily źle to przeziębienie znosi :( nie moze kluchy sie pozbyć z gardła - ciezko jej odkasłać ... I sie meczy i płacze :(

Asia mam nadzieje ze sytulacja z kupkami sie poprawi ... Kubus nieraz tez stęka - ale to na bączki ..
 
reklama
Karina bbiedna malutka :(
oby jej szybko przeszlo

Asia u nas tez mala steka przed wykupkaniem czy nawet jak piardy ida ale nie powoduje to ze placze czy cos

bylam u dentysty dzisiaj i sie wkurzylam bo babka jakby z gory zalozyla ze w ciazy jestem a ja taka dumna bylam ze po mnie niwiele widac ze w ciazy bylam :/

Czy ktoras z was musiala do ZUSu pisac oswiadczenie o tym czy macie czy nie macie zamiaru pracowac podczas urlopu rodzicielskiego ? ja dzisiaj pismo dostalam ze musze cos takiego dostarczyc zeby macierzynski otrzymac
bluzgacz.gif
ktory przeciez do dzisiaj powinien byc mi wyplacony
thumb-down_anim.gif
a swoja droga jak napisze ze nie mam zamiaru pracowac a pozniej sie okaze ze jednak gdzies cos dorobic mozna to co wtedy ? przeciez nie ma zakazu pracy podczas rodzicielskiego
 
Ostatnia edycja:
Mi położna środowiskowa i rehabilitantka też odradzały szczepionki skojarzone, a położna z przychodni i pediatra polecali, nie wiem jeszcze, co wybiorę, ale wydaje mi się, że w przychodniach polecają, położne choćby dlatego, że dla nich jest wygodniej zrobić 1 zastrzyk, a pediatrzy pewnie mają takie zalecenia albo przychodnia na tym zarabia, a niekoniecznie pediatrzy są dogłębnie zapoznani z tematem. Wydaje mi się, że przedstawiciele farmaceutyczni też mają w tym swój udział. Ale nie mogę się wypowiadać na temat ani jednych ani drugich, na razie będę odwlekać i się zastanowię na spokojnie, chciałabym przed jeszcze do neurologa się wybrać.

Asia, moja też stęka, ale nie płacze, spróbuj małej masować brzuszek, dociskać jej nóżki do brzuszka i układać ją na nim, kiedy masz ją na oku, u nas bardzo to pomaga na kupki.

Karina, oby ten antybiotyk jak najszybciej zadziałał, szkoda, że malutka tak się męczy :(
 
mi jednak dobra kolezanka po farmacji i jej maz tez po farmacji oboje przedstawiciele medyczni znanych firm farmaceutycznych ( ale od innych lekow niz szczepionki dla dzieci ) wlasnie skojarzone szczepionki polecaja po zapoznaniu sie ze skladem :) sami tez szczepili skojarzonymi swoje dzieci

no i wez tu badz czlowieku madry :/ co inny czlowiek to inna opinia na temat szczepien

ostatnio ogladalam kilka wywiadow z lekarzami na ten temat + przegadalam temat z neonatologami w szpitalu zanim zgodzilam sie zaszczepic mala na gruzlice i WZW . i we wszystkich takich opiniach lekarze twierdza ze w szczepionkach nie ma zwiazkow rteci i ze nie ma absolutnie dowodow na to ze szczepionki moga wywolywac autyzm ://
 
u nas tez polecaja skojarzone. Zreszta starszego szczepilam 5w1 ale wtedy 6w1 nie bylo i tylko senny po niej byl. Teraz raczej 6 zaszczepie- wyjdzie ciut drozej ale 2 szczepienia mniej. A w ogole nie wyobrazam sobie nie skojarzona kuc -jedego dnia 3 razy. No i liczba wkuc wszystkich jest dla mnie wazna 5 a 14 to roznica mimo ze sama nie boje sie igly gdyby chodziło o mnie tez wybralabym mniej. Bylam juz kilka razy na pobieraniu krwi malego i nie moge na to patrzec ;/
 
No ja dzwonilam wlasnie do domu bo jakos myslami tam bylam ale wszystko wydaje sie byc w porzadku.
A ja sie bawie super, tego bylo mi trzeba! Super ze sie zdecydowalam zeby isc..;-) nie wiem o ktorej wroce do domu ale pewnie ok 24 ;-)
 
reklama
Nie wierze!!!!!
Pierwszy wieczor bez placzu! Tfu tfu nie chce zapeszac.
Wlasnie usnela w lozeczku. Ale wykonalismy dzis nastepujace czynnosci:
1. Zmieniam powoli mleko z pepti na comfort i bede obserwowac, bo wyczytalam, ze czasem krew i sluz pojawia sie przy zaparciach. W sumie to za szybko by sie skaza objawila - po tygodniu. Wiec moze jednak malutka nie bedzie alergiczka :)
2. Kupilam smoczki z roznym przeplywem (vary flow). O wiele lepiej sie ja karmi, nie prezy sie przy jedzeniu, nie szarpie smoka.
3. Kupilam smoczek uspokajacz w ksztalcie kuleczki.
4. Przetrzymalismy ja troche po poludniu i kapiel miala po 19-tej.
5. Wchlonela prawie 150ml, strzelila kupe w czystego pampersa, polozylam do lozeczka, odpalilam szumy, dalam smoka bo troche jeczala i usnela! Szok, szok, szok!!!

Ale teraz siedze i boje sie o ktorej sie obudzi i jaka jazde zrobi :D

Natasza super zdjecie :D

Kurcze wkurza mnie ze na komorce inne ikonki sie pojawiaja a na kompie inne...
 
Do góry