reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Witam się sobotnio :-). Mąż mi dziś zrobił niespodziankę i porwał rano w bliżej nieokreślonym kierunku. Okazało się, że cwaniak wykombinowal, że zabierze mnie do Zakopanego. Było cudnie, ciepło, piekna pogoda, tylko ludzi dużo. Wyjechaliśmy wyciągiem na skocznie, pospacerowalismy po Krupówkach i nakupilismy masę oscypkow dla moich rodziców. Nie wiem czy mogę je jeść, oby tak, bo bardzo je lubię. Nie mogłam odmówić sobie góralskiej kwasnicy wiec wpalaszowalam całą miche ;-).

Musimy się teraz najeździc tylko we 2, bo później będzie juz ciężej się zorganizować na taki małżeński wypad :-). Udanej soboty!
 
reklama
ledwo żyje..
zakupy, wizyta u moich rodziców..
już mnie to męczy ale to :ninja2:


Olusia u mnie tez zimnica.. mam juz dosyć:/ też chcę sie cieszyć ciąża, ale chyba stres minie za 2-3 tygodnie po usg

Myla deszcz oddam, nawet sama przywiozę! 15 stopni ledwo, ledwo i zimno :angry: co to za tabletka była????? przypomnij, bo coś kojarzę ale nie chcę być w błędzie

Szaj ale faaaaajnie :-) można jeść wszystko gdzie jest mleko pasteryzowane, a te oscypki to nie wiem w sumie.. :p
 
Witam się sobotnio :-). Mąż mi dziś zrobił niespodziankę i porwał rano w bliżej nieokreślonym kierunku. Okazało się, że cwaniak wykombinowal, że zabierze mnie do Zakopanego. Było cudnie, ciepło, piekna pogoda, tylko ludzi dużo. Wyjechaliśmy wyciągiem na skocznie, pospacerowalismy po Krupówkach i nakupilismy masę oscypkow dla moich rodziców. Nie wiem czy mogę je jeść, oby tak, bo bardzo je lubię. Nie mogłam odmówić sobie góralskiej kwasnicy wiec wpalaszowalam całą miche ;-).

Musimy się teraz najeździc tylko we 2, bo później będzie juz ciężej się zorganizować na taki małżeński wypad :-). Udanej soboty!

przykro mi, oscypki sa praktycznie jedynymi serami na polskim rynku których jeść ciężarne nie powinny. Nie sa z mleka pasteryzowanego to raz, dwa wykonywane w sposób tradycyjny - tj moze sie okazac ze srednio higieniczny. We francji bardziej na sery trzeba uwazac. U nas nawet plesniowe sa z mleka pasteryzowanego
 
A jakie sery wg wolno jeść w ciazy ? Słyszałam różne teorię... Ale chyba właśnie najbardziej niebezpieczne to sery pleśniowe .. chyba
 
Moja kicia też śpi ze mną w łóżku, ale nie mam serca jej odzywczajać... Jest ze schroniska, mam ją od 6 lat i jest do mnie i do męża bardzo przywiązana. Jest bardzo mądra i niezywkle łagodna, więc jestem dobrej myśli :-) Naszej sypialni i pokoju dla dziecka też nie mamy w ogóle wykończonych, śpimy w otwartym pokoju połączonym z kuchnią, ale mam nadzieję, że coś zdążymy zrobić do kwietnia, tyle, że nie ze względu na kota, a psa... Od miesiąca mamy szczeniaka labradora i jest kochany, ale szalony... zupełnie nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły i czasem jest bliski stratowania kotki podczas zabawy z nią :szok: na szczęście do kwietnia pewnie trochę zmądrzeje, ale czy spoważnieje, to nie wiem :-D więc oczy dookoła głowy na pewno trzeba będzie mieć.
Ja dziś byłam u teściowej, ale jeszcze nic nie powiedzieliśmy. Ma swoje lata i nie chcemy, żeby się denerwowała, gdyby znowu poszło coś nie tak, powiemy jej po kolejnej wizycie, którą mam 06.10.

Olusia, może znów wybierz się do lekarza, skoro tak źle się czujesz :hmm:
Karina
, mam nadzieję, że żurawina pomoże :tak:

Myla, też ryczę przy każdej smutnej wiadomości, chyba musze przestać oglądać programy informacyjne... i ze wzruszenia też łzy napływają do oczu, ach te hormony... zawsze twardą babą byłam :-p

Miłego wieczoru wszystkim :-)
 
Mi się chce niereaz płakać bez powodu . Bez czytania wiadomości. :)

Ja powiedziałam na urlopie mojej mamie . Cieszy się chociaż chyba się nie spodziewała ze tak szybko zostanie babcią.:) i powiedziałam w pracy. Przyjęli to naprawdę dobrze. Zgodzili się żebym nie pracowała na podwójne zmiany i pogratulowali
 
Angelika z serami kwestia jest prosta - wolno jeść te z mleka pasteryzowanego. Wiec z rodzimych tak naprawde większość. Wyjątek stanowi oscypek. Z serami zagranicznymi - trzeba czytać z jakiego mleka.

Zagrożenie - można sie zarazik bakteria listeria jaka tam wywilujaca listerioze. Ktora to bakteria moze być przyczyna poronienia.
 
Ostatnia edycja:
Ja tam jem pleśniowe...wlasnie pozarlam kanapkę ze śmierdziuchem :-D Moj ulubiony Le Rustique mmmniam :-D

No wlasnie, mdlosci mi odpuściły, SZOK!! I włączyła sie glodomorrra...

Szaj to piękna niespodzianka! My tez chodziliśmy duzo na randki w ciazy, trzeba korzystać póki mozna. Teraz jak sie czasem gdzieś wyrwiemy to sie czuje jak nastolatka! Mozna zjeść spokojnie, pogadać a nie ciagle karmić, poić czy przewijać :tak:
 
Ostatnia edycja:
Witam :-)
Kupiłam soki z żurawiny - bleee co ta świństwo :-( , no ale lepiej to niz jakies tabletki ... Mam nadzieje ze pomoże :-)

Szaj - super niespodzianka :-) moj facet do takich rzeczy ciezko pojmujący lol , musze mu prawie zawsze wszystko podsuwać ... Inaczej katastrofa hehe
 
reklama
dobry wieczor laseczki :)
jak ja zazdroszcze tym, ktore nie maja zadnych objawow. ja w tej ciazy czuje sie jeszcze gorzej niz w pierwszej, a myslalam ze to nie mozliwe :/ u nas niestety ciagle upaly a ja juz nie moge ich zniesc. co ja bym dala za kilka deszczowych dni :)

Myla, ja rycze jak slysze jakakolwiek smutna wiadomosc dotyczaca dzieci odkad zaszlam w pierwsza ciaze. mysle ze to nie hormony, ale podejcie do zycia sie zmienia. a dzis znowu przeryczalam pol wieczoru, bo znajoma stracila coreczke w 28 tc. dlaczegoo zycie jest takie niesprawiedliwe... :(
 
Do góry