reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

A mowicie do brzuszka w sensie czytacie bajki albo czy muzyke puszczacie?

Ja w tej ciąży też raczej do brzucha nie mówię, ale codziennie wieczorem Roksi wymusza żeby przed snem poczytać jej bajki, więc to robię, śmieję się właśnie, że Amelka jak się urodzi to będzie je wszystkie znała, bo wtedy z reguły harcuje w brzuchu :p

piszecie, że Wasze maluchy się wypinają tylko, a mój dalej kopie i rozciąga się i wypina więc mam combo :eek:
co do brzucha to uwielbiam te ruchy itp. ale tęsknie za swoją sylwetką, ewidentnie ciążowy brzuch to nie jest to co lubię i chce..
Ja właśnie też tak mam, że tęsknię do swojej figury i mam nadzieję, że szybko do niej wrócę. No i za taką gracją, ktorej teraz mi kompletnie brak:p

Hej dziewczyny :) młody mnie rozbawił z samego rana :D narysował mnie. Głowa, brzuch, nogi, dzidzia... :D

Portret pierwsza klasa;-)
A mnie jednak wieczór się udał. Mojego P ruszyło chyba sumienie, bo wrocił przed 18. Zabrał mnie od mamy zawiózł do knajpy i zabrał małą. :-))
 
reklama
Oj udał się posiedziałyśmy, pogadałyśmy, dziewczyny piwka, a ja lody i piwko bezalkoholowe :p. Fajnie tak się wyrwać. A co najśmieszniejsze jak szłam miałam rwanie ;-) jakiś młody chłopak chyba nie zauważył, że mam brzuch a może myślał, że mam tak puchową kurtkę. :-)) :-))

Trzymajcie kciuki licytuje łóżeczko - dostawke, jak się uda to jeszcze z zakupów zostaną kosmetyki i bedzie wsio.:-)
 
Ostatnia edycja:
Witam i ja nawet wczesnie dzisiaj:-D


Milia to udana noc, ja nawet tez spalam a myslalam ze po wczorajszej 3 godzinnej drzemce to pospane.


Margo to by nie bylo zle, my nosic ciaze a oni rodzic w bo'lach:tak:


Asia no to super wieczor mialas:tak: i branie tez


Chorowitki zdrowiejcie!!!
 
Asia- haha;) ale miłe to od razu sie człowiek lepiej czuje ;)

A ja dzis olewam wszystko , nic mi sie nie chce , i tak zaraz musze jechac na wizyte a tam tez mi sie nie chce ;/

SAtaga - podziwiam , moj 5 latek a nie cierpi rysowac, koła, kwadraty i pas . zagonic do kredek to tragedia. Za to po wczorajszej wywiadowce sie pochwale ze jako jedyny z grupy na 25 dzieci czyta , a najsmieszniejsze ze go wcale nie uczymy, tylko sam z bajek.
 
Cześć dziewczyny ;-) u nas choroba powoli odpuszcza, więc mam chwilkę na forum... :)
Szukałam tu jakiegoś wątku poświęconego urlopom i zasiłkom macierzyńskim, ale nic nie znalazłam, więc może Was się poradzę... Jestem w tym temacie kompletnym ciemniakiem :-D

Jest możliwość żebym przy składaniu wniosku o urlop macierzyński u pracodawcy złożyła też od razu za jednym razem o dodatkowy urlop macierzynski i urlop rodzicielski? (52 tyg) moj maz na pewno nie bedzie korzystal z urlopu rodzicielskiego wiec chce go sama wykorzystac w calosci...
wniosek sie sklada 14 dni przed planowana data porodu czy do 14 dni po porodzie?
i czy taki wniosek skladac tylko u pracodawcy i on przesle to do zusu czy ja osobiscie musze skladac i u pracodawcy i w zusie, zeby potem dostac zasilek?


yhh... nigdy nie korzystalam z urlopu macierzynskiego ani z zasilku a nie znam nikogo kto by sie w tym temacie orientowal :sorry::sorry::sorry:

Wolalabym zlozyc podanie raz i o pelny urlop 52 tyg, zeby przez caly okres dostawac 80%, a nie najpierw 100% i potem 60%, no i tez z tego wzgledu ze znajac moja skleroze mogloby mi sie zapomniec zlozyc nastepne podanie w terminie :no::no:
 
asia fajnie, że wypad się udał :D

zaneta hej, ja jak składałam to pierw macierzyński a dopiero jak się kończył to wtedy decyzja, czy wybieram urlop itp. przed wychowawczym, chyba 2 tyg po ur. dziecka, ja składałam tylko u pracodawcy, no i od razu deklaracja czy caly rok 80% czy pół 100%

zawsze przeciez można zadzwonić do pracy i się dowiedziec co i kiedy.. jak już złozysz wnioski a nie będziesz pewna
 
Doli nie Ty jedna masz takiego wybuchowego, na szczescie Moj akurat o to ze zakupy musi nosic problemu nie robi,rozumie ze mi ciezko. A teraz jak robi remont to narzeka jak rano wstaje ze to go boli czy tamto... a ja sie smieje czy tez mam mu zaczac codziennie rano mowic co mnie boli :biggrin2: to sie tylko usmiechnal i nic nie mowil juz ;-) masz racje trzymaj focha to moze sobie przemysli
;-) a Ty sobie nim nerwow nie psuj

Karina ja kupilam wlasnie koszule przez neta bo i tanio i fajne ;) tylko rozmiar dziwny bo niby M a mi wyglada raczej na L :)

Renatka no dobrze ze chociaz tyle mowi ;-)

Lei to super, to Mala juz naszykowana główka :biggrin2:

Aylin, z tym koszeniem trawnika nie tylko ty masz klopot... :biggrin2:

Kuklaki jak mi sie zdarzy sluchac glosniej muzyki to i Mala wtedy slucha, czasem sie tylko zastanawiam czy jej reakcje to bardziej taniec czy niezadowolenie z typu muzyki ;) chyba przekonam sie dopiero jak sie urodzi co jej sie podoba ;)

brzuszek milo miec ale zamiast tego zaraz Mala bedzie, i figura wroci wiec cos za cos ;)
U mnie rano wizyta u lekarza, pierwszy raz mi sie zdarzylo ze bylam pierwsza w kolejce :szok: oczywiscie wizyta szybka jak to u mojego lekarza... wszystko dobrze, i pokazac sie za 3 tyg. jesli nic sie nie bedzie dzialo. Jak Moj to uslyszal to sie zasmial ze moze juz urodzic zdaze ;-) hehe zobaczymy
ja narazie czekam na koniec remontu, i dopiero wtedy sie za jakas robote wezme w domu, sprzatnie itp, szykowanie torby a tak to robie sobie pare dni lenistwa :happy:
A teraz lece robic obiad - dzis gulasz :-)
 
reklama
Też mam co noc jakieś koszmary budze się przez to często... A później o 11 ciężko się z łóżka zwlec..

Karina kciuki za wizytę i małą!!&&&
Sataga to się nazywa talent :) super !!
Żaneta byłam w zeszłym tyg w kadrach po ten wniosek i składa się go po porodzie z zaświadczeniem szpitala o dacie porodu i ja mam wszystko w jednym wniosku i wtedy dostajesz 80% wynagrodzenia a jeśli będziesz składać osobno i w odstępie czasu to za pierwszy urlop dostaniesz 100% a za drugi 60%
 
Do góry