reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Kochane kobietki a jak stoicie z wagą? W lipcu przed ciążą ważyłam około 67 później się zaczęło wymioty, mniejszy apetyt, nie mam chęci na co kolwiek. Na badaniu 31.08 ważyłam 64 a dziś juz 62. Skończyły mi się wymioty ale niechęć do jedzenia została 😒 jakieś rady?
Ja przed ciąża 69 i nadal tyle mam mimo ze ciagle siedzę w jedzeniu 🙈 mdłości nadal są ale wymiotów odpukać od 3 dni nie ma😃 wczoraj na wizycie Pani doktor mówiła ze tak do 14 tygodnia jest najgorzej. A w którym tygodniu jesteś ?
 
reklama
Ale ja tylko mówię co mi ginekolog powiedział jak dzwoniłam do niego z bólem brzucha. Mowil że mogą pojawić się plamienia, które przeważnie nie są groźne o ile nie boli brzuch i nie ma skrzepow ani żywej krwi. Nie mówię przecież żeby to bagatelizować.

Tylko że to niestety nie jest prawda, u mnie nie było sytuacji o których mówisz, tylko brązowe plamienia i była to niestety ciąża pozamaciczna. Według mnie lepiej pojechać na izbę przyjęć o raz za dużo, niż o raz za mało

prawda jest taka że jeśli są intensywne i mają być wyznacznikiem złej prognozy to żaden.lekarz ani luteina tego nie zatrzyma. Ja w poprzedniej ciąży w pierwszym trymestrze takie plamienia miałam kilka razy, niewielkie ale jednak były. Ustąpiły po pierwszym trymestrze

Ale może Ci uratować życie jeżeli to np. CP - oczywiście tu już doczytałam że Paw miała zarodek, ale w innych sytuacjach lepiej trzymać rękę na pulsie
 
Znowu to samo?! Czy naprawdę pomiędzy postami dotyczącymi ciąży, jej przebiegu, ubrań ciążowych, badań etc. musza obligatoryjnie znaleść się przepychanki dot. L4? Doskonale wiemy, ze żadna z nas nie przekona drugiej do swojego stanowiska, wiec na co to komu? 🤷🏻‍♀️😅 Jak to leci w jednej z piosenek „po co? Po co? Po co?” 🤣

Kiedyś usłyszałam od koleżanki, ze odkąd się zobaczy te dwie kreski na teście to już człowiek czuje permanentny stres, tylko powód się zmienia 🙈
 
Serio? Kiedy i gdzie tak napisałam?

Każdy wyjazd na wakacje w trakcie zwolnienia lekarskiego uważam, za nieadekwatny. Czy to plamienia w ciąży czy angina (bez ciąży czy w niej). Jedyne co to zwolnienie od psychiatry w mojej ocenie można by podciągnąć pod wyjazd nad morze - ale też w zależności co jest w zaleceniach. Bo jak ktoś ma np. myśli samobójcze z powodów ataków paniki np. w tłumie to również taki wyjazd raczej nie byłby na plus dla powrotu dla zdrowia
 

Załączniki

  • Screenshot_20220917-140156_Chrome.jpg
    Screenshot_20220917-140156_Chrome.jpg
    279,3 KB · Wyświetleń: 60
Znowu to samo?! Czy naprawdę pomiędzy postami dotyczącymi ciąży, jej przebiegu, ubrań ciążowych, badań etc. musza obligatoryjnie znaleść się przepychanki dot. L4? Doskonale wiemy, ze żadna z nas nie przekona drugiej do swojego stanowiska, wiec na co to komu? 🤷🏻‍♀️😅 Jak to leci w jednej z piosenek „po co? Po co? Po co?” 🤣

Kiedyś usłyszałam od koleżanki, ze odkąd się zobaczy te dwie kreski na teście to już człowiek czuje permanentny stres, tylko powód się zmienia 🙈

To chyba zależy od człowieka. Mam już dwoje dzieci na stanie, potem ciąża pozamaciczna więc dziecko na cmentarzu. Mimo to ciąża nie jest dla mnie permanentnym stresem - jest dla mnie przepięknym czasem, pełnym radości i miłości. Mimo że wiem, że wszystko może pójść nie tak i na etapie 4tc jak i 40tc
 
Ale ja tylko mówię co mi ginekolog powiedział jak dzwoniłam do niego z bólem brzucha. Mowil że mogą pojawić się plamienia, które przeważnie nie są groźne o ile nie boli brzuch i nie ma skrzepow ani żywej krwi. Nie mówię przecież żeby to bagatelizować.
Ale ja Ciebie rozumiem tylko napisałaś, że to normalne a normalne nie jest, tylko tyle 🙂
 
Znowu to samo?! Czy naprawdę pomiędzy postami dotyczącymi ciąży, jej przebiegu, ubrań ciążowych, badań etc. musza obligatoryjnie znaleść się przepychanki dot. L4? Doskonale wiemy, ze żadna z nas nie przekona drugiej do swojego stanowiska, wiec na co to komu? 🤷🏻‍♀️😅 Jak to leci w jednej z piosenek „po co? Po co? Po co?” 🤣

Kiedyś usłyszałam od koleżanki, ze odkąd się zobaczy te dwie kreski na teście to już człowiek czuje permanentny stres, tylko powód się zmienia 🙈
no niestety tak jest. Najpierw marzy się o tym żeby już wyszło z brzucha a jak wyjdzie to dopiero zaczynają się problemy (bo ja za dużo bo za mało, bo kupa była albo nie bo płacze bo śpi co nie spi). Istny armagedon 😀🤣
 
Tak zdaję sobie z tego sprawę ale możliwe że wskażą na przyczynę plamień którą może będzie widać na usg 🤷‍♀️
no tak. Może być np z powodu infekcji albo krwiaka. Zgadza się. Chodziło mi tylko o to ze to jednak najczęściej system zero jedynkowy. W większości niestetynie ma się na to wpływu ale diagnozować zawsze warto.
 
reklama
Moim zdaniem to zależy od sytuacji. Jeżeli masz plamienia, bóle brzucha, skracającą się szyjkę i zalecone leżenie to nie.
Jeżeli masz myśli samobójcze będąc samemu w domu i w zaleceniach wyjście to ludzi to tak

Miałaś kiedyś myśli samobójcze albo próby samobójcze?
Nie będę tutaj mówić o psychicznym stanie swojego zdrowia, ale doskonale wiem co to jest depresja.
Ale jeśli chodzi o zwolnienia od psychiatry to właśnie one są często wystawione bezpodstawnie niż zwolnienia w ciąży. Nie wiem jak z wyjazdami bo nigdy nie korzystałam z wakacji podczas l4.
 
Do góry