reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Chciałam o to samo zapytać 🙈
U mnie 5+5 i największą dolegliwością jest ból piersi.. Najchętniej chodziłabym bez stanika 😂
Czesto chodzę siku, z zaparciami nie mam problemu 😊🤭
Nie wymiotuję.. Czasem mam tylko tak jakby dziwnie coś stało mi na żołądku..
W poprzedniej ciąży strasznie bolała mnie głowa.. Tym razem jest okej 😊
A jak u Was? 😁
Mi oprocz tego ciagniecie to wzdęcia właśnie, zmęczenie a piersi... To az boje sie zDejmowac stanik wieczorem😂😂
 
reklama
Kolezanka doradzala je zrobić jak sie staralam, ale nie zdazylam bo zaszlam. I bylam ciekawa czy sens jest teraz robic i czy cos moglo by mnie wgl niepokoic aby je zrobić.

Mogę się mylić i wtedy proszę o poprawkę - jeśli chcesz być spokojna to po prostu bierz kwas foliowy metylowany bez potrzeby robienia badania :) ja mam taki w suplementach PregnaPlus. W przypadku tej mutacji zaburzone jest przyswajanie zwykłego kwasu foliowego.
 
Mogę się mylić i wtedy proszę o poprawkę - jeśli chcesz być spokojna to po prostu bierz kwas foliowy metylowany bez potrzeby robienia badania :) ja mam taki w suplementach PregnaPlus. W przypadku tej mutacji zaburzone jest przyswajanie zwykłego kwasu foliowego.
dokladnie się zgadzam albo taki możesz sobie osobno brac do witamin ciążowych, on jest metylowy i jest w aptece Geminii w dawce 400 lub 800. Mam mutacje brałam cala poprzednia ciążę, teraz też i wszystko było ok :)
 

Załączniki

  • 9f61584e-1237-47a4-9442-6703eec4b11b.jpg
    9f61584e-1237-47a4-9442-6703eec4b11b.jpg
    82,5 KB · Wyświetleń: 25
to prawda te genetyczne w sumie możesz zrobić, ja mam mutacje obie mthfr z pakietu, myslalam ze moze pytasz o badania np pod kątem zespołu antyfosfolipidowemu wtedy lepiej gdy nie jesy się w ciazy ;)
Czasem tam pojawia się coś tylko w ciąży a poza ciąża normy są ok, co nie znaczy ze to dobrze 🤔 ja robiłam te badania jakoś 3 tyg po poronieniu i nie wyszło mi nic. Nie bez powodu zalecają je robić do 6tyg po poronieniu.
 
Czasem tam pojawia się coś tylko w ciąży a poza ciąża normy są ok, co nie znaczy ze to dobrze 🤔 ja robiłam te badania jakoś 3 tyg po poronieniu i nie wyszło mi nic. Nie bez powodu zalecają je robić do 6tyg po poronieniu.
to prawda ja np po porodzie nie odczekalam z jednym z badan dokladnie tyle ile trzeba, dokładniej z antykoagulantem tocznia i wyszedl mi wynik wątpliwy juz sie przeraziłam.. immunolog kazala wtedy powtórzyć pozniej i już wynik byl negatywny .
 
Mogę się mylić i wtedy proszę o poprawkę - jeśli chcesz być spokojna to po prostu bierz kwas foliowy metylowany bez potrzeby robienia badania :) ja mam taki w suplementach PregnaPlus. W przypadku tej mutacji zaburzone jest przyswajanie zwykłego kwasu foliowego.

Kurcze wiesz, ze akurat taki biore tak na zas. 😶 czyli trafilam. Biore do tego dha mama premium czy zle?
 
to prawda ja np po porodzie nie odczekalam z jednym z badan dokladnie tyle ile trzeba, dokładniej z antykoagulantem tocznia i wyszedl mi wynik wątpliwy juz sie przeraziłam.. immunolog kazala wtedy powtórzyć pozniej i już wynik byl negatywny .
Dobrze ze się wyjaśniło i wynik negatywny. Mi tez wszystkie te wyniki wyszły negatywne, jedyne co to tylko z testdna mutacja pai 🙈
 
reklama
Dobrze ze się wyjaśniło i wynik negatywny. Mi tez wszystkie te wyniki wyszły negatywne, jedyne co to tylko z testdna mutacja pai 🙈
no mi ogolnie z tego nic poza mthfr c677t i a1298c ale one głównie są od kw foliowego ;) zaponiegawczo przez moją historie położnicza mam do tego zalecony w każdej ciazy acard i heparyne (na ktora mam nadzieję dostanę jutro recepte jak będzie ok ) ;)
 
Do góry