reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Oj mi się marzy next2me z Chicco... troszkę drogie mi się wydaje, ale chyba jednak się skuszę. Mieć dzidziusia w nocy koło siebie, móc jedną ręką odsunąć ten boczek... my chyba na to się zdecydujemy.

Taaak wydaje się to być bardzo praktycznyn rozwiązaniem :) ja jeszcze będę sprawdzać olx, bo niektórzy sprzedają je w super stanie.
 
Dziewczyny teraz tak leżę i czuje nagle takie wybrzuszenie na dole w macicy i pojawiła się taka Górka była tak z 1min i znikła czy to dziecko? 😁Bo mówię do męża patrz a on faktycznie a przecież to dopiero 15 tydzień a lekarka mi mówiła że ruchy to dopiero w 20 tyg
tak 😍 szczuplaki czują szybciej, ja pierwsze ruchy wyczułam w 14 tygodniu, a teraz na początku 16 to już regularnie się buja w brzuchu jak w wannie i spać mi nie daje 🙈🤣

A o której kładziecie się spać? Ja ok 24 przed oczywiście 4 razy sik co by nie podróżować w nocy 🤣 a nos zatkany i chyba zatoki się włączają więc wesoło😶
wiesz co, różnie, ale tak staram się 22 być w piżamie w łóżku już. Jeżeli Cię pocieszy to z zatokami mam non stop wrażenie zatkania, obstawiałam za suche powietrze, ale to nie to. To kwestia przekrwienia błony śluzowej i naprodukcji wydzieliny. Jeszcze jak przyjmujesz kwas acetylosalicylowy to może częściej wystąpić krwawienie.
 
Skoro temat dostawek/łóżeczek na tapecie, to o coś zapytam. Jak się urodzi maluszek, to będę miała w domu ruchliwą trzylatkę i nie bardzo wiem, w czym umieścić malucha w ciągu dnia, kiedy będę chciała mieć wszystko na oku. Te przenośne łóżeczko super, ale nie przy moim małym metrażu, no nie ma opcji, nie wejdzie. Kokony baaardzo mi się podobają, ale gdzie go niby umieścić przy biegającej i skaczącej trzylatce, żeby maluch był bezpieczny. Normalnie mam dylemat i tak szczerze, to nie wiem jak to rozwiązać. Przy pierwszym było łatwo, salon z aneksem, dziecko na łóżku w kokonie albo na kocyku, wszystko pod kontrolą, ale teraz to nie przejdzie.. 😑
Kto jeszcze będzie miał podobną różnicę wieku?
U nas będzie prawie 3 lata różnicy. Na początku dzidziuś będzie w kołysce, takim wiklinowym koszu. Mieliśmy przy synku i bardzo nam się sprawdził. Przy moim małym trzeba mieć oczy do około głowy więc pewnie na początku będę chodzić za nim w kółko i powtarzać "uważaj" "delikatnie"🙈
 
Znalazlam taką firmę wózków popularnych w Anglii Cosatto. U nas też są ale drogie. Podobają mi się w nich kolory, a wózki w sklepach są tylko szare czarne i ponure ewentualnie różowe.
Sprawdziłam - cudne kolorki 😍 mnie się tez nie podobają te szaro bure wózki. Ładny jest Adamex reggio w kolorze y123 ale to już tylko używki, czasem się pojawia na olx.

Ja dziewczyny już tez nie śpię przed 6 się obudziłam i stres mnie zjada oby szybko zleciało ..
Trzymam kciuki ✊✊✊ będzie dobrze, daj znać po 😊
 

Załączniki

  • 6D9F59C1-BF13-403F-BB48-FDA3872511F6.jpeg
    6D9F59C1-BF13-403F-BB48-FDA3872511F6.jpeg
    136,7 KB · Wyświetleń: 50
Słyszałam, że z paxem jest ostatnio duży problem, dostawy poszczególnych elementów są opóźnione ze względu na covid, bo w fabrykach jest jakiś problem. Ludzie podobno zbierają elementy po dwa miesiące, żeby skompletować całą szafę i koczują na otwarciu sklepu 🙈
Tak, tak słyszałam, że mają problem, ale na szczęście wszystkie potrzebne nam elementy są póki co dostępne w ikei w Gdańsku więc teraz jak wrócimy od rodziców to pojedziemy kupić, bo już nie mamy miejsca na magazynowanie tych wszystkich rzeczy 😱
 
My się rozglądamy za używanym baby hug żeby Młoda miała swoje miejsce na dole w domu, ale ceny używanych są tak naprawdę niewiele niższe od nowych więc pewnie skończy się na nowym. :) dodatkowo zwykle łóżeczko, które przez pierwszy miesiąc będzie u nas w sypialni, a później chyba-Pola dostanie eksmisje do swojego pokoju 😂
 
reklama
Do góry