reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dokładnie na każdym wątku się tak robi ja też jestem na styczniówki 2020 i cały czas piszemy na forum prywatnym wstawiamy zdjęcia naszych maluszków dzielimy się radami itd to jest fajne bo wiem że nik nieznajomy nas nie czyta, na Facebooku też mamy prywatną grupę gdzie wrzucamy zdjęcia jak nasze dziaciaczki raczkują chodzą i uważam to za bardzo dobry pomysł ,a kto nie chce zawsze może zostać na wątku publicznym[emoji6]
Powiem Wam, że też byłam na forum w sierpniowych mamusiach 2020 i także z czasem wątek zrobiłyśmy prywatny ze względu na wstawiane zdjęcia brzuszkow, USG i kolejne opisywane historie z porodówek [emoji846]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja tak samo. Rok temu miałam covid a w czerwcu się szczepilam. Moj lekarz baaardzo boi się korony, sam przeszedł rok temu bardzo ciężko - był pod respiratorem i ledwo przeżył. Do tego zaglądałam, czy wybrać powoli położna, to powiedział ze odradza na ten moment. Prawdopodobnie szpital zostanie u nas znowu przekształcony na covidowy i ze po co ma mi po domu chodzić kobieta, która ma kontakt z tak wielu ludźmi. Ze już ma pare dziewczyn w szpitalu ciężarnych z koronawirusem i to jest masakra - szczególnie ze siedza tam pozamykane w izolatkach i nawet lekarze czy pielęgniarki za bardzo do nich nie wchodzą, bo to cała procedura. Także masakra z tym wirusem 🤦🏽‍♀️


U mnie tez. Od 2 miesięcy musiałam z dwa razy iść siku w nocy, po czym było mi zazwyczaj niedobrze i nie mogłam zasnąć. Teraz już śpię lepiej, nie wstaje w nocy, No ale mdłości niestety dalej są.

Aplikacja pokazała mi, ze to już 5 miesiąc, masakra jak ten czas zapiernicza 🙊
ja też jestem po koronie i po 23 dniach zamknięcia w domu, gdzie ja zdychałam i mąż też. Ja przeszłam trochę lepiej,ale on znowu bite 12 dni temperatura 39-39.5°C, kaszel i duszności, zgubił 8kg :( dla mnie priorytetem było się zaszczepić jak tylko mogłam, jeszcze wcześniej byłam oddać osocze, bo chociaż tyle mogłam zrobić dla innych. Czekam, żeby mi minęło pół roku po 2 dawce i pójdę, nawet w ciąży,bo większym zagrożeniem jest ponowne chorowańsko a tak mam chociaż pewność, że bąbel będzie mieć przeciwciała 🙏 jasne, dla każdego to temat indywidualny, wiem że dla wielu z was jest niepojęte jak to tak, ale w tym temacie proszę was tylko o to : nie bawcie się w teorie spiskowe, nie bawcie się w epidemiologów, to nie eksperyment na ludziach, szczepionki nie zostały zrobione "po łebkach". Nie ufajcie wszystkim clickbaitowym tytułom i "znawcom" 🙏 dużo zdrowia w tym ciężkim czasie 🥂
 
No właśnie taki duży mi się wydaje ten komplecik w porównaniu do innych które mam w rozmiarze 56 dlatego dobrze wiedzieć, ze rozmiarówka jest zawyżona. Ja mam bzika na punkcie tych ciuszków dlatego śmieje się, ze nie uniknionym jest to ze zapewne czegoś nie zdążę młodemu założyć 😂
W ogóle rozmiar rozmiarowi nierówny. Ja uwielbiam ubranka z H&M, ale Kuba aktualnie nosi ubrania z tego sklepu w rozmiarach 80-92. 🤷‍♀️

Pamietam, że jak byłam w ciąży z Kubą to zawsze w sklepach ze smutkiem patrzyłam na ubrania dla dziewczynek, że taki wybór, że takie słodkie, piękne, a teraz gdy się okazuje, że będzie wymarzona córka to nic mi się nie podoba 🙄 i bardziej ciągnie mnie po ubranka dla chłopca, także Kuba korzysta 😂 ostatnio kupiłam małej cztery rzeczy newbie. Zapłaciłam ponad 200 zł 🙄

@Ann_81 dziękuje ❤️
 
Hej. :)

Mnie nie ma na liście, napisałam kilka postów więc niech to będzie wasza decyzja czy przyjmiecie mnie do wątku zamkniętego. Na swoje wytłumaczenie mam to, że mam trochę opory przed pisaniem na wątku otwartym.

Jestem w wątku zamkniętym kwietniowych mam 2020 i u nas było tak, że na początku przyjęłyśmy wszystkie dziewczyny, które chciały być w zamkniętym wątku, a później co jakiś czas robiłyśmy czystki i usuwałyśmy dziewczyny, które się nie odzywały. Grupa działa do tej pory więc chyba taktyka się sprawdziła. :)

Ja swój detektor tętna kupiłam używany na olx, znalazłam w Gdyni i wysłałam Starego żeby pojechał, bo ja go potrzebuje już, teraz, w tej chwili 😂 i tak jak na początku używałam dosyć często, tak teraz co kilka dni, jak sobie przypomnę. W ogóle mam wrażenie, że druga ciąża jest zupełnie inna. Rzadziej zaglądam do aplikacji ciążowych, a nawet zapomniałam o tym żeby zrobić badania krwi i moczu przed wizytą 🤦🏼‍♀️ I właśnie lekarz się śmiał, że żadnej pacjentce w pierwszej ciąży się to nie zdarza, a za to w kolejnych już owszem 😂

16 listopada mam połówkowe, równo 20 tc i jakoś nie mogę uwierzyć, że to już, że tak szybko.

Pisałyście o porodówkach w Trójmiescie, ja mieszkam pod Gdańskiem i pierwsze dziecko rodziłam w Swissmedzie. Teraz też chciałam, bo przynajmniej miałabym pewność, że zrobią mi cc, ale od 1 listopada znowu podwyższają ceny i cena za pakiet Premium jest zaporowa i cały czas się zastanawiam. Plus zaczęli testować przy przyjęciu nawet osoby zaszczepione. Ja nie mam problemu z tym żeby zamknąć się na dwa tygodnie przed porodem w domu żeby się niczym nie zarazić, ale strasznie boję się że test wyjdzie fałszywie pozytywny i mnie odeślą i każą rodzic naturalnie czego sobie nie wyobrażam…

Mój Kuba urodził się 4070 g i 59 cm i topił się przez pierwszy miesiąc w rozmiarze 62 także teraz też zaczynam kompletować wyprawkę od rozmiaru 56.

Co do imion to zawsze marzyliśmy o Poli, a im dalej w las tym więcej wątpliwości i podoba nam się jeszcze Iga, Zuzia i Liliana. Ostatnie odpada, bo nasz pies to Lili 😂 jakoś nie przywiązujemy się póki co do imienia, bo nasz Kuba całą ciąże był Tymkiem, a jak na niego spojrzałam po porodzie to absolutnie nie był Tymkiem o pierwsze kilka dni był bezimienny.

Też cierpię na bezsenność w nocy, ale moja bezsenność chyba bierze się z tego, że w dzień robię sobie drzemki i pozniej nie mogę spać w nocy 🙄
W Swissmedzie podnoszą ceny? :o Wiesz może ile ma być? O nie ☹️ Ja też mam tą opcje z tyłu głowy… Ale właśnie chyba czekam na zamknięty wątek żeby się tak tu otworzyć z wszystkimi przemyśleniami 🙈
 
W Swissmedzie podnoszą ceny? :o Wiesz może ile ma być? O nie ☹️ Ja też mam tą opcje z tyłu głowy… Ale właśnie chyba czekam na zamknięty wątek żeby się tak tu otworzyć z wszystkimi przemyśleniami 🙈
Niestety, taką informacje dostałam na targach. Od 1 listopada podwyżka. Pakiet standard 9800 zł, a Premium 13000 zł. 😔
 
A to kaszel taki z flegmą może być od alergii? Zawsze mi się kojarzyło z katarem, kichaniem, ale z kaszlem nie bardzo.
No i jedyne co mi przychodzi do głowy z alergenów to kurz i sierść, ale z obydwiema rzeczami ma styczność od zawsze i nigdy wcześniej nie chorował.
Ja od dziecka miałam alergię, która przerodziła się w astmę ostrzelową (co miesiąc miałam zapalenie oskrzeli/płuc).
Do tego od kilku/kilkunastu dni weszliśmy w sezon grzewczy, który zawsze potęguje kurz w mieszkaniu oraz suche powietrze i stąd może być też kaszel.
 
Też uwielbiam HP 😍 A co to za komplecik? Masz może zdjęcia? 😜 Ja widziałam w pepco takie przesłodkie buciki z HP 💜 tylko słyszałam że to mało praktyczne dla małych bobasów
proszę uprzejmie 🤭
 

Załączniki

  • 6ea86338-6bda-48ba-8fd8-c75a0bfb97b6.jpg
    6ea86338-6bda-48ba-8fd8-c75a0bfb97b6.jpg
    43,1 KB · Wyświetleń: 57
reklama
Do góry