reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny dawno mnie nie było, ale jakiś tak masa pracy 😅
Mam pytanko, ile trwa u Was takie standardowe USG w ciąży? Czy lekarz wszystko dokładnie sprawdza na każdej wizycie? Powiem Wam, ze do tej pory byłam ogólnie zadowolona z mojego ginekologa, był zawsze bardzo dociekliwy i nie lekceważył żadnych rzeczy (nawet jak znalazł jakaś torbiel to zawsze zlecał komplety badań itp). Na początku ciąży tez wszystko dokładnie sprawdzał, ale od 2-3 wizyt USG jest bardzo po łebkach. Patrzy czy serce bije (jak się rusza to nawet tego nie sprawdza dokładnie), czy nic się nie odkleja i tyle. Nie dostaje tez zazwyczaj nigdy zdjęcia. Mówi, ze dokładne badania to będą połówkowe. I nie wiem, czy taki jest standard jak nic się nie dzieje w ciąży, czy jednak powinien coś więcej mierzyć i kontrolować?
U mnie na wizycie co miesiąc tylko sprawdza czy serduszko bije, trwa to łącznie moim z wskoczeniem na fotel jakieś 3 minuty ;) dokładne usg miałam prenatalne i teraz będzie dopiero połówkowe :)
 
reklama
Kurczaki...czytam ciągle, że każda ma jakieś kolejne USG i aż strasznie zazdroszczę. Pomimo, że wszystko na prenatalnych było ok to się stresuje czy dalej jest w porządku. Wcześniejsze poronienia były na etapie przed 9 tygodniem, więc teoretycznie już minął najgorszy czas. Jednak boję się, że pójdę tego 8 listopada i czar prysnie. Szczególnie, że nie miałam przy wcześniejszych ciazach żadnych niepokojących objawów prócz obrazu USG, więc nigdy nie wiedziałam, że już serduszko nie bije.
5 tygodni między USG trudno wytrzymać.

U mnie drugie poronienie też było w 9 tyg. (pierwsze jakoś 5/6 tydz.). Jutro mam wizytę i mimo, że miałam USG kontrolne przy Panoramie tydzień temu a dwa tyg. temu prenatalne, to nie czuje się wcale spokojniejsza i też się boje czy wszystko ok. Godzę się powoli, że tak już będzie i staram się tylko odpychać te złe myśli. U mnie lekarz od razu powiedziała na początku, że z racji mojej historii będziemy się częściej widywać i mam wizyty co 3 tyg. (plus dostałam przyzwolenie na przychodzenie wcześniej między pacjentami na szybkie USG jakbym tego psychicznie potrzebowała). Może porozmawiaj ze swoim lekarzem i powiedz, że się bardzo stresujesz i czy możecie częściej umawiać wizyty? Tulę! 🥰
 
@Ann_81 faktycznie na tej liście ktora dodałaś i udostępniła @Andromedaa jest kilka nicków (2 max 3?), które w ogóle się już nie udzielają lub nawet ich nie pamiętam już.. myślę, że takie osoby też nie powinny trafić do zamkniętej grupy? Prośba o zweryfikowanie przed podaniem ostatecznej listy 🙂

Myślę, że przez te ostatnie tygodnie stworzylyśmy tu fajną grupę, z którą można pogadać i się wspierać oraz wspólnie przeżywać ten czas - dzięki wszystkim !! 🥰😊
 
popieram, dziwnie tak przez tyle miesiecy się nie odzywać, nagle zamykamy wątek i nagle hello 🤔 masz zupełną rację w tej sytuacji że to nieznana nam w zasadzie osoba.. 🙈 ja też nie chcę być niemiła ani nikogo urazić ale po prostu dziwne takie zagrania, dziwne uczucie widząc nieznany nick który nagle potrafił się odezwać a wcześniej zero 🙈 🤔🤔
Tez mi się wydaje, ze lepiej będzie jeśli po ewentualnym tutaj zapoznaniu się z dana dziewczyna można ja dodać do wątku zamkniętego. Ja, jest dzień lub dwa kiedy nie wchodze na forum przez brak czasu, ale po dwóch dniach jakoś te nicki i Was się pamięta i kojarzy z opowieści 😅 A dzisiaj jestem trochę zszokowana i zastanawiam się czy aż tak dużo mnie ominęło, czy o czymś nie wiem.
Dziewczynki, doczytam później, teraz się tylko chwalę, że jestem po badaniach we Wrocławiu na oddziale zakaźnym i ... Jestem zdrowa! Nie mam WZW, nie wiem czemu miałam fałszywie dodatni wynik. Badania genetyczne wskazują, że wsio jest ok, diagnostyka zakończona 😁
WSPANIAŁE WIADOMOŚCI ❤️❤️❤️
 
Dziewczyny dawno mnie nie było, ale jakiś tak masa pracy 😅
Mam pytanko, ile trwa u Was takie standardowe USG w ciąży? Czy lekarz wszystko dokładnie sprawdza na każdej wizycie? Powiem Wam, ze do tej pory byłam ogólnie zadowolona z mojego ginekologa, był zawsze bardzo dociekliwy i nie lekceważył żadnych rzeczy (nawet jak znalazł jakaś torbiel to zawsze zlecał komplety badań itp). Na początku ciąży tez wszystko dokładnie sprawdzał, ale od 2-3 wizyt USG jest bardzo po łebkach. Patrzy czy serce bije (jak się rusza to nawet tego nie sprawdza dokładnie), czy nic się nie odkleja i tyle. Nie dostaje tez zazwyczaj nigdy zdjęcia. Mówi, ze dokładne badania to będą połówkowe. I nie wiem, czy taki jest standard jak nic się nie dzieje w ciąży, czy jednak powinien coś więcej mierzyć i kontrolować?
U mnie wizyta też jest szybka max 15 min..robi mi usg wszytko sprawdza dokładnie później minuta na fotelu i koniec 🙂 teraz prenatalne usg robił równo 30 min 🙂
 
U mnie drugie poronienie też było w 9 tyg. (pierwsze jakoś 5/6 tydz.). Jutro mam wizytę i mimo, że miałam USG kontrolne przy Panoramie tydzień temu a dwa tyg. temu prenatalne, to nie czuje się wcale spokojniejsza i też się boje czy wszystko ok. Godzę się powoli, że tak już będzie i staram się tylko odpychać te złe myśli. U mnie lekarz od razu powiedziała na początku, że z racji mojej historii będziemy się częściej widywać i mam wizyty co 3 tyg. (plus dostałam przyzwolenie na przychodzenie wcześniej między pacjentami na szybkie USG jakbym tego psychicznie potrzebowała). Może porozmawiaj ze swoim lekarzem i powiedz, że się bardzo stresujesz i czy możecie częściej umawiać wizyty? Tulę! 🥰

Nawet myślałam, żeby zapisać się gdziekolwiek "na juz", żeby tylko sprawdzić. Z drugiej strony nie chce przesadzać.
Jednak strasznie to poplatane. Np z jednej strony chce się o tym mówić i słuchać jak będzie i czegoś się dowiedzieć...z drugiej strony boję się mówić, żeby nie zapeszyc? Sama chyba nie ogarniam mojego mózgu.
 
A tak z totalnie innej beczki, bo zaczęłam dzisiaj korzystać z apki. Da się ustawić powiadomienia o nowych postach ale żeby wyświetlały się jak przyjście wiadomości na komunikatory (bez wchodzenia w aplikacje)? Szukam, szukam i nie mogę tego ogarnąć... 🥺
Dziewczyny... jaka apka? Ja na telefonie mam zainstalowana przeglądarkę Chrome żeby moc z wami pisać bo z Safari (iPhone) jakoś gorzej mi się korzysta 😅 a tu wieści o apce 😱😱 Czy to już wiek średni, ze tego nie ogarnelam?
 
Ja te wizyty kontrolne mam raz w miesiącu i póki wszytsko jest ok to nie trwają mega długo. Do tej pory wyniki i badania mam w normie. Ale widze też, że czasem ma mega opóźnienie w godzinie wejścia do gabinetu, więc myślę że jak jest konieczność to poświęca więcej czasu i nie ma na to presji.
Ogólnie lubię swojego lekarza 🤪
Ostatnio USG trwało dłużej, ale dlatego że Weszłam z narzeczonym i baaaardzo dokładnie mu Wszytsko pokazywał 😁
 
reklama
Do góry