reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Pytanie do dziewczyn na l4 w ciąży, czy jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 pracowników to l4 wypłaca w terminie wypłaty czy idzie to jakoś inaczej, boję się że zostanę bez środków do życia przez 3 lub więcej mieciecy bo się naczytałam że ZUS zalega z wypłatami i musiałabym byc na utrzymaniu męża... Ale jak to jest z pracodawcą?
 
reklama
Ja ostatnio nie miewam problemów ze snem, zasypiam ekspresowo i śpi mi się znakomicie. Jedynie co to tak zazwyczaj koło 6 już budzę się wyspana, bez względu na to o której pójdę spać. Ale najgorsze jest to że przed pójściem spać idę kilkanaście razy siku, przez cały dzień tyle nie sikam co przed snem 🙈 i jak wracam z łazienki to mam tak sucho w ustach że muszę złapać chociaż łyka wody, więc robi się błędne koło 😂 Plus jedynie taki że w nocy już raczej się nie budzę do łazienki, czasem tylko z raz tuż nad ranem. A miałam moment że co godzinę z zegarkiem w ręku musiałam się podnieść 😅
 
Pytanie do dziewczyn na l4 w ciąży, czy jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 pracowników to l4 wypłaca w terminie wypłaty czy idzie to jakoś inaczej, boję się że zostanę bez środków do życia przez 3 lub więcej mieciecy bo się naczytałam że ZUS zalega z wypłatami i musiałabym byc na utrzymaniu męża... Ale jak to jest z pracodawcą?
Mi wypłaca pracodawca w terminie kiedy jest pensja.
 
Pytanie do dziewczyn na l4 w ciąży, czy jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 pracowników to l4 wypłaca w terminie wypłaty czy idzie to jakoś inaczej, boję się że zostanę bez środków do życia przez 3 lub więcej mieciecy bo się naczytałam że ZUS zalega z wypłatami i musiałabym byc na utrzymaniu męża... Ale jak to jest z pracodawcą?
Ja dostaje normalnie w terminie wypłaty czyli co miesiąc 10
 
Pytanie do dziewczyn na l4 w ciąży, czy jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 pracowników to l4 wypłaca w terminie wypłaty czy idzie to jakoś inaczej, boję się że zostanę bez środków do życia przez 3 lub więcej mieciecy bo się naczytałam że ZUS zalega z wypłatami i musiałabym byc na utrzymaniu męża... Ale jak to jest z pracodawcą?
Ja w pierwszej ciąży miałam zawsze w terminie wypłaty. Teraz pracuję w małej firmie, ZUS przejął mnie w połowie sierpnia i do tej pory zero wypłaty. 🙄
 
Jak pracodawca to w dniu wypłaty jak zus to nie wiem którego wypłaca, któraś wie?

Jak mu się spodoba. Teoretycznie ma w trybie administracyjnym 30 dni od momentu dostarczenia wszystkich dokumentów stanowiących podstawę wypłaty, ale w praktyce przeciągają jak mogą. Ja też będąc na l4 od sierpnia jeszcze żadnej wypłaty nie dostałam, z tą różnicą że ja mam własną działalność.
 
Kurde a koleżance mojej płacili regularnie z zusu rok temu, już w czasach pandemii. Na pierwszy przelew czekała jakoś 1,5 miesiąca a później to już szło normalnie 🤭 ja bym na Waszym miejscu napisała na ZUS pue wiadomość do nich kiedy łaskawie wypłaca :) u mnie powinni przelać pierwszy kesz koło połowy listopada.
 
reklama
Mi teraz zus też będzie płacił. Nawet nie wiem z jakimi papierami trzeba się będzie do nich udać. Na razie nie myślę póki pracuje
 
Do góry