reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Straszne to z tym zusem... ze tak długo trzeba czekać na pieniądze.. i co oni sobie mysla ze ludzie za co mają zyc? Dramat...

Mój pracodawca zatrudnia duuuzo ponad 20 osob wiec mam nadzieje, ze bede w tej grupie ktora dostaje pieniądze w terminie wyplaty i nie ma problemu ale współczuję tym, które mają płacone z zusu 😞 oby jak najszybciej się ogarnęli z tematem.

Co do cukru na czczo odziwo dzis mialam rano 86 wiec super ale zaraz znowu będą skoki.. najgorsze ze zjem kolację ok 21 bo potem już usypiam i nie chce mi się nic innego jesc później a rano cukier 90+ pokazuje 🥺🥺

Ja czuje się juz dobrze, wszystko wróciło do normy, coraz więcej jem ale staram się lekkostrawnie 😊 mam wrażenie, że przez te 3 dni brzuch mi zmalal jak tak wszystko z siebie wyrzuciłam 🤣

Mam nadzieje ze moja dzidzia przetrwała te turbulencje, które jej zafundowałam 🤞🤞🤞
 
reklama
Mój pracodawca to taki kombinator zakłada spółki żeby czasami nie przekroczyć jakieś ilości pracowników sprawdziłam i obecnie w spółce której jestem zatrudniona, zatrudnia przeciętnie 25 pracowników, wypłatę dostałam jednak pytanie... Powinniśmy dostać 100% wynagrodzenia ja wypłaty miałam różne bardzo, średnia wychodzi mi 3700 na okrągło a dostałam 3258... I teraz pytanie dlaczego? Moja mama mówi że to kwota netto ale czy podatek jest odliczany od tego? Z firmą mam nie za dobre kontakty żadnych kwitków z wypłatami ani nic nie dostawaliśmy więc nigdy nie wiedziałam skąd się bierze moja wypłata i co w nią wlicza.... Czy któraś też tak miała?
 
Mam to samo.. koło 22 jestem już tak śpiąca, że ledwo oczy trzymam otwarte, zasypiam w ciągu kilku sekund, a po 2-3 w nocy to już jest festiwal.. pobudka, chwila spania, przewracanie z boku na bok i znów pobudka 😂
Myślałam, że dziś się wyśpię, bo stres po wizycie zszedł.. to mi moja niepełnosprawna psina sprezentowała kupkę w środku nocy 🙈

No to brzmi identycznie do tego jak wygląda to u mnie! festiwal pobudek też zaczyna się ok. 2... :) do tego mam bardzo wyraziste sny (oczywiście 90% związane z ciążą) :D
A co do piesełka, to ostatnio też mieliśmy takie nocne przeboje więc rozumiem :(
 
Mój pracodawca to taki kombinator zakłada spółki żeby czasami nie przekroczyć jakieś ilości pracowników sprawdziłam i obecnie w spółce której jestem zatrudniona, zatrudnia przeciętnie 25 pracowników, wypłatę dostałam jednak pytanie... Powinniśmy dostać 100% wynagrodzenia ja wypłaty miałam różne bardzo, średnia wychodzi mi 3700 na okrągło a dostałam 3258... I teraz pytanie dlaczego? Moja mama mówi że to kwota netto ale czy podatek jest odliczany od tego? Z firmą mam nie za dobre kontakty żadnych kwitków z wypłatami ani nic nie dostawaliśmy więc nigdy nie wiedziałam skąd się bierze moja wypłata i co w nią wlicza.... Czy któraś też tak miała?
Pomyślałam w pierwszej chwili, że może lekarz źle wystawił zwolnienie, ale na 80% też się nie zgadza
Ja to się w ogóle nie znam na tych sprawach finansowych..
 
Mój pracodawca to taki kombinator zakłada spółki żeby czasami nie przekroczyć jakieś ilości pracowników sprawdziłam i obecnie w spółce której jestem zatrudniona, zatrudnia przeciętnie 25 pracowników, wypłatę dostałam jednak pytanie... Powinniśmy dostać 100% wynagrodzenia ja wypłaty miałam różne bardzo, średnia wychodzi mi 3700 na okrągło a dostałam 3258... I teraz pytanie dlaczego? Moja mama mówi że to kwota netto ale czy podatek jest odliczany od tego? Z firmą mam nie za dobre kontakty żadnych kwitków z wypłatami ani nic nie dostawaliśmy więc nigdy nie wiedziałam skąd się bierze moja wypłata i co w nią wlicza.... Czy któraś też tak miała?

„Od wynagrodzenia będącego podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia chorobowe, należy odliczyć potrącone przez pracodawcę składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz chorobowe, czyli od kwoty wynagrodzenia brutto należy odjąć sumę procentu powyższych składek (13,71%).”

U Ciebie to 13,7% to właśnie około 500zl mniej
 
Ja też się w ogóle nie znam na tych wynagrodzeniach, podatkach, ZUSach itp., troche straszne jest to wszystko :D ciekawa jestem jak mi wyliczą L4, ale wygląda na to, że będę dostawać więcej niż teraz (dzięki temu, że jest to średnia), bo w drugiej połowie roku zabierają mi więcej podatku, więc byłoby super, przyda się na pewno, wózki i mebelki czekają :D
 

„Od wynagrodzenia będącego podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia chorobowe, należy odliczyć potrącone przez pracodawcę składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz chorobowe, czyli od kwoty wynagrodzenia brutto należy odjąć sumę procentu powyższych składek (13,71%).”

U Ciebie to 13,7% to właśnie około 500zl mniej
Dzięki za wyjaśnienie... Teraz już wiem czemu to 500zl mniej eh no trudno ważne że chociaż tyle dostałam.
 
Mój pracodawca to taki kombinator zakłada spółki żeby czasami nie przekroczyć jakieś ilości pracowników sprawdziłam i obecnie w spółce której jestem zatrudniona, zatrudnia przeciętnie 25 pracowników, wypłatę dostałam jednak pytanie... Powinniśmy dostać 100% wynagrodzenia ja wypłaty miałam różne bardzo, średnia wychodzi mi 3700 na okrągło a dostałam 3258... I teraz pytanie dlaczego? Moja mama mówi że to kwota netto ale czy podatek jest odliczany od tego? Z firmą mam nie za dobre kontakty żadnych kwitków z wypłatami ani nic nie dostawaliśmy więc nigdy nie wiedziałam skąd się bierze moja wypłata i co w nią wlicza.... Czy któraś też tak miała?
I tu się cieszę że pracuje państwowo...jest chu...ale stabilnie...powinnaś dostać średnią z 12 miesięcy poprzedzających zwolnienie. U nas są 13 i raz w roku jakieś nagrody rzędu 1500 zł. Zastanawiam się jednak bo w tamtym miesiącu, już cały na zwolnieniu dostałam 200 zł mniej niż w tym miesiącu...nie powiem 200 zł droga nie chodzi...tylko zastanawiam się ile dostanę np. Teraz...a może to wynikało z tego że mam dłużej zwolnienie ponad 3 tygodnie.
A ZUS to jakaś porazka ja bym się zastanowiła czy nie można zadać jakichś odsetek hak nie wypłacają w terminie tych 30 dni...
 
Mój pracodawca to taki kombinator zakłada spółki żeby czasami nie przekroczyć jakieś ilości pracowników sprawdziłam i obecnie w spółce której jestem zatrudniona, zatrudnia przeciętnie 25 pracowników, wypłatę dostałam jednak pytanie... Powinniśmy dostać 100% wynagrodzenia ja wypłaty miałam różne bardzo, średnia wychodzi mi 3700 na okrągło a dostałam 3258... I teraz pytanie dlaczego? Moja mama mówi że to kwota netto ale czy podatek jest odliczany od tego? Z firmą mam nie za dobre kontakty żadnych kwitków z wypłatami ani nic nie dostawaliśmy więc nigdy nie wiedziałam skąd się bierze moja wypłata i co w nią wlicza.... Czy któraś też tak miała?
Napisz może do pracodawcy. Ja napisałam, bo dostałam część wypłaty za sierpień (a nie wiedziałam, że przekroczyłam już pulę 33 dni rocznie gdzie płaci pracodawca) i właśnie mi odpisali wtedy, że to wypłata do 13.08, a od 14.08 przejął mnie ZUS i że wszystkie dokumenty wysłali im 03.09. Może u Ciebie jest podobnie? Że jednak w Twojej spółce jest mniej niż 20 osób i to wypłata za ileś dni, a potem już przejął Cie ZUS.
 
reklama

„Od wynagrodzenia będącego podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia chorobowe, należy odliczyć potrącone przez pracodawcę składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz chorobowe, czyli od kwoty wynagrodzenia brutto należy odjąć sumę procentu powyższych składek (13,71%).”

U Ciebie to 13,7% to właśnie około 500zl mniej
Ale jeśli odejmuje się to od brutto, to chyba nie powinno być mniej niż średnia netto? No bo tak na chłopski rozum to brutto to właśnie netto +wszelkie składki.
 
Do góry