reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ooo powodzenia dzisiaj na wizycie :)

A co do połówkowych, czytałam, że najlepiej robić od 20 tygodnia (mimo że można wcześniej) - wiecie coś o tym więcej, zalecali u Was jakoś konkretnie lekarze?
Ja też planuję iść po 20 tygodniu, ale chciałabym dzisiaj dostać skierowanie i zaklepać sobie termin. 😊
 
reklama
Hejka dziewczyny :) ja jakoś połówkowe mam mieć koło 8 grudnia to będzie 20 tydzień jeszcze nie mam konkretnej daty no zapisów jeszcze nie ma. Właśnie zastanawiałam się kiedy zacząć wyprawkę też raczej będę kupować w styczniu muszę kupić komodę na ubranka wózek, łóżeczko mam po córce i fotelik, ubranka też jakieś mam muszę poprzebierać i co nie co dokupić, myślałam nad przewijakiem, niania.
 
W ogóle połówkowe to brzmi już na tak zaawansowany etap, ciężko uwierzyć, że dopiero co widziałyśmy kreski na teście 🤯 🤯
Nooo zleciało tak szybko, ja pamietam jak by to było wczoraj jak weszłam do apteki kupić test tak o! po prostu żeby sprawdzić bez jakichś większych nadziei... Aż nie mogę uwierzyć, ze za chwile bo aż za 4 dni zacznę 2 trymestr - podobno ten najlepszy bo nazywany „złotym” 😍
 
A co wyprawki dziewczyny to powiem Wam, ze już co nieco ciuszków zaczęłam kupować. Namówiłyście mnie na Vinted i tam przepadłam w zestawach dla dzieci 😅 Na Sinsayu zamówiłam tez sporo ciuszków tak zwanych „przejściowek” i dzisiaj przyszła do mnie paczuszka (chyba na poprawę humoru z powodu tego choróbska).
Mam tylko pytanie do doświadczonych mam: Jaki proszek dla dzidziusiow polecacie? Ja już nie mogę się doczekać, aż będę mogła te wszystkie ciuszki przygotowywać na ta chwile przyjścia malucha na świat 😍
 
A co wyprawki dziewczyny to powiem Wam, ze już co nieco ciuszków zaczęłam kupować. Namówiłyście mnie na Vinted i tam przepadłam w zestawach dla dzieci 😅 Na Sinsayu zamówiłam tez sporo ciuszków tak zwanych „przejściowek” i dzisiaj przyszła do mnie paczuszka (chyba na poprawę humoru z powodu tego choróbska).
Mam tylko pytanie do doświadczonych mam: Jaki proszek dla dzidziusiow polecacie? Ja już nie mogę się doczekać, aż będę mogła te wszystkie ciuszki przygotowywać na ta chwile przyjścia malucha na świat 😍
Ja prałam w Loveli, ale nie ma co zapasów robić, bo musisz zobaczyć czy nie uczula dziecka. U nas akurat nie było problemu, ale znajomi zmieniali proszki, żele do mycia, kremy, nawet pieluchy na początku co chwilę, bo szukali właśnie co uczula ich synka.
A co do ubranek to Sinsay i 5-10-15 to moje dwie znienawidzone marki. 😂 W tej pierwszej nie kupuję nic, w drugiej tylko kalosze i kurtki przeciwdeszczowe, bo bawełna w tych firmach była tragiczna. Zawsze jak coś zamówiłam bo tanie to potem plułam sobie w brodę, bo albo po praniu się mechaciło albo zaraz były dziury. Teraz jestem mądrzejsza, trzymam paragony przynajmniej do pierwszego prania i reklamuję takie buble nawet jeśli kosztowały 20 zł. Z ciuszkami z drugiej ręki jest o tyle łatwiej, że skoro wytrzymały już jedno dziecko i są w dobrym stanie to pewnie wytrzymają i drugie. 😁
 
Witam się dziewczyny z Wami w 19 tygodniu 🙂 za tydzień równiutko połówkowe na razie się nie stresuje bo czuje dzidzi ze się rusza i głowa trochę spokojniejsza ale pewnie przed wizyta już taka optymistyczna nie będę 😁 jak wasze samopoczucie ? Mi zostało ostatnie 1,5 tygodnia i idę na macierzyński już dodam ze jestem w uk i tutaj wszystko inaczej działa niż w Polsce 🙃 czy zaczynacie robić już wyprawkę ?
Ja jeszcze czekam co najmniej do kolejnej wizyty🙈 Jak mój maluch nie będzie się chował za pępowinę i uda się poznać płeć to po woli zacznę kupować 😊
Ooo powodzenia dzisiaj na wizycie :)

A co do połówkowych, czytałam, że najlepiej robić od 20 tygodnia (mimo że można wcześniej) - wiecie coś o tym więcej, zalecali u Was jakoś konkretnie lekarze?
Mi też lekarz mówił że najlepiej robić po 20+0. Ja jestem umówioną jak będę mieć 20+6😊
W ogóle połówkowe to brzmi już na tak zaawansowany etap, ciężko uwierzyć, że dopiero co widziałyśmy kreski na teście 🤯 🤯
Dziś to samo pomyślałam 😁 Dopiero w test się wpatrywałam bo nie mogłam uwierzyć, że są tam dwie kreski a za chwilę będzie połowa za mną 😁
Nooo zleciało tak szybko, ja pamietam jak by to było wczoraj jak weszłam do apteki kupić test tak o! po prostu żeby sprawdzić bez jakichś większych nadziei... Aż nie mogę uwierzyć, ze za chwile bo aż za 4 dni zacznę 2 trymestr - podobno ten najlepszy bo nazywany „złotym” 😍
Dla mnie rzeczywiście drugi trymestr jest lepszy od pierwszego ale żeby nie było mi za dobrze to mdłości zamieniły się w ciągle sikanie🙈 Mam wrażenie że sikam co minutę 🙈
A co wyprawki dziewczyny to powiem Wam, ze już co nieco ciuszków zaczęłam kupować. Namówiłyście mnie na Vinted i tam przepadłam w zestawach dla dzieci 😅 Na Sinsayu zamówiłam tez sporo ciuszków tak zwanych „przejściowek” i dzisiaj przyszła do mnie paczuszka (chyba na poprawę humoru z powodu tego choróbska).
Mam tylko pytanie do doświadczonych mam: Jaki proszek dla dzidziusiow polecacie? Ja już nie mogę się doczekać, aż będę mogła te wszystkie ciuszki przygotowywać na ta chwile przyjścia malucha na świat 😍
Mój mały ma atopowe zapalenie skóry i ogólnie jest alergikiem. Pampersy i chusteczki musimy mieć konkretne bo każde inne go uczulają 🤦🏻‍♀️ Na początku prałam w Lovela A po roku zmieniliśmy na vizir to jedyny proszek który go nie uczula🤦🏻‍♀️

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty, nie tylko te ciążowe🤗 Mam nadzieję, że te wszystkie choróbska nam w końcu odpuszczą 😏
 
Czesc dziewczyny witam sie w 18+0. Rzadko bywam ostatnio bo u nas choroby sie nie koncza. Od zeszlej srody doszla grypa zoladkowa, nie musze chyba tlumaczyc jak to przechodzimy kiedy jestem sama a na stanie roczniak i dwulatek 😔😔😔 bardzo ciezki czas dla mnie i zaczynam miec juz jakies zalamanie nerwowe. Mielismy i niekoneczacy sie kaszel, katar, mokry kaszel z goraczka, jeszcze sie jedna infekcja nie konczy i juz przechodzi w kolejna. To trwa juz 2 miesiace a ostatni tydzien i te naprzemienne wymioty i ciagle biegunki poprostu mnie dobily.

Ja na czwartkowa wizyte do prowadzacego nie pujde bo nie zdaze z badaniami krwi, moge je zrobic max do jutra a nie mam nawet jak. Wiec przeloze i pujde za kolejne 3 tygodnie. Na 6 listopada chce sie zapisac na polowkowe jesli wszystko dobrze pujdzie.
 
Ja juz po teleporadzie i dostalam doraźne leki przeciwwymiotne i smecte ale jak się jej napiłam to w 5 minut wylądowała w toalecie w całości 🤢🤢 nic nie przyjmuje... stres ze hej co to będzie... oczywiście lekarz kazał się zastanowić czy nie miałam kontaktu z kimś potencjalnie chorym na covid bo u ciężarnych ponoc często tak sie objawia ze wlasnie żołądek, wymioty, biegunka i lekka temp.... mowie nieeee aż tak daleko nie idźmy w to 🥺🥺🥺 na razie działamy doraźnie ale czuje się bardzo słabo... dawno tak nie miałam... chyba z rok ponad bo ja mało choruje... dostalam tez zwolnienie do końca tygodnia i poprosiłam zeby byl kod ciążowy bo wtedy mi nie potraca z pensji nie ?

Mam miec kontrole w przyszłym tyg i tak chciałam się zapytać @Kropka29 bo Twoj lekarz ma usg w gabinecie, czy możesz mi przypomnieć czy to Marek Brzeziński co przyjmuje na Wołoskiej ? Upolowałam termin na piątek i bym mogła skontrolować dzidzie jeśli mowisz ze ma aparat w pokoju... 🥺😞
Moj lekarz nie ma a terminy ma dopiero na grudzień wolne 🙄
 
reklama
Ja prałam w Loveli, ale nie ma co zapasów robić, bo musisz zobaczyć czy nie uczula dziecka. U nas akurat nie było problemu, ale znajomi zmieniali proszki, żele do mycia, kremy, nawet pieluchy na początku co chwilę, bo szukali właśnie co uczula ich synka.
A co do ubranek to Sinsay i 5-10-15 to moje dwie znienawidzone marki. 😂 W tej pierwszej nie kupuję nic, w drugiej tylko kalosze i kurtki przeciwdeszczowe, bo bawełna w tych firmach była tragiczna. Zawsze jak coś zamówiłam bo tanie to potem plułam sobie w brodę, bo albo po praniu się mechaciło albo zaraz były dziury. Teraz jestem mądrzejsza, trzymam paragony przynajmniej do pierwszego prania i reklamuję takie buble nawet jeśli kosztowały 20 zł. Z ciuszkami z drugiej ręki jest o tyle łatwiej, że skoro wytrzymały już jedno dziecko i są w dobrym stanie to pewnie wytrzymają i drugie. 😁
Tu się niestety muszę z Tobą zgodzić, ze jakościowo ciuszki z Sinsaya nie są dobrej jakości. Dlatego właśnie nazwałam je „przejściówkami” bo z małych rozmiarów dzidzia szybko wyrośnie i nie będzie mi ich tak szkoda 🤷🏻‍♀️ No właśnie patrzę sobie na różnych stronach i myśle o zakupie póki co małych opakowań. Tak samo z pieluszkami boje się robić zapasów, bo tak naprawdę z tymi uczuleniami może być różnie. Postanowiliśmy z partnerem ze na początku wypróbujemy te z Pampersa PREMIUM Care ale wrazie gdyby, będziemy mieli w zapasie po paczce z innych firm bo tak jak mówisz - różnie to bywa. A co do reklamacji to tez jestem zdania, ze nie ważne czy kupujesz coś za 150 zł czy za 15 zł jeśli możesz to trzeba reklamować.
 
Do góry