reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja mam 13 tydzień i 2 dzień brzuszek lekko odstaje ale za bardzo nie widać ruchów narazie nie czuje to moja 3 ciąża w 2 poczułam jakoś w 18 tygodniu zobaczymy jak teraz będzie jestem raczej szczupła narazie 49 kg na liczniku zobaczymy czy coś w końcu przytyłam bo przez pierwszy trymestr schudłam 4 kg. Zapisałam się na jutro do gina żeby obgadać te wyniki dokładnie czemu tak wyszło i jaki plan mamy teraz na ciąże martwię się strasznie ale przecież są na to leki będę pod kontrolą musi być dobrze. Drugie ciąża też była obciążona daliśmy sterdydy na płucka w 28 tygodniu ciąży po 30 tygodniu częstsze wizyty i usg po 34 położyłam się do szpitala i w 35 i 5 dniu rozwiązaliśmy ciąże. Wikusia to wczesniak ale zdrowa urodziła się miała 47 cm i 2340 ważyła teraz to wysoka dziewczynka rozwija się bardzo dobrze. Sama sobie tak tłumaczę żeby nie zwariować dopiero to 13 tydzień do końca jeszcze daleko. To moja ostatnia ciąża muszę się nią cieszyć
 
reklama
Ja też się pytałam przedwczoraj na wizycie o objawy. Powiedziała, że tylko się cieszyć, jak czujemy się dobrze 😅
Mówię jej, że mam nadal w miarę płaski brzuch rano i czy to normalne. To powiedziała, że całkowicie i że dobrze że nie tyje bardzo, bo to niezdrowe dla ciąży.
 
@natalianat, @Kas. De, @Starlights

Miałam dzisiaj konsultacje z genetykiem po wynikach Pappy. U mnie ryzyko przedwczesnego porodu 1:101 czyli podobnie jak u Was. Genetyk powiedział, że to nie jest jakiś tragiczny wynik i żeby się tym nie przejmować. Dodatkowo, że mój ginekolog prowadzący napewno to weźmie pod uwagę.
 
Słuuucham złapała za klamkę?? Jeny, co to za zwyczaje... masakra :o
Zwyczaje wścibskich starych bab 😅 a by się zdziwiła jakby drzwi były otwarte a my byśmy latali na golasa 😂😂😂

Powiem Ci, że ja też mam sporo tłuszczyku na brzuchu, a i tak już widać (moim zdaniem) ciążę :) dzisiaj 16+6.

Ja mam za to problem, jak mnie ludzie pytają, który to miesiac :p Zazwyczaj mówię, że około czwarty.
Ja mam tak ze jak wciągnę brzuch to na pewno nie znika jak przed ciąża, tylko odstaje, ale jak stoję luźno to jednak dalej jestem po prostu grubeł 😂 a co do tych miesięcy to tez nie ogarniam, bo gine liczy w tyg i w sumie wszyscy w tyg a mama do mnie „który to miesiąc” 😂 a skąd ja mam wiedzieć hehe
 
@natalianat, @Kas. De, @Starlights

Miałam dzisiaj konsultacje z genetykiem po wynikach Pappy. U mnie ryzyko przedwczesnego porodu 1:101 czyli podobnie jak u Was. Genetyk powiedział, że to nie jest jakiś tragiczny wynik i żeby się tym nie przejmować. Dodatkowo, że mój ginekolog prowadzący napewno to weźmie pod uwagę.

Super, dziękuję że o to zapytałaś :)
 
Zwyczaje wścibskich starych bab 😅 a by się zdziwiła jakby drzwi były otwarte a my byśmy latali na golasa 😂😂😂


Ja mam tak ze jak wciągnę brzuch to na pewno nie znika jak przed ciąża, tylko odstaje, ale jak stoję luźno to jednak dalej jestem po prostu grubeł 😂 a co do tych miesięcy to tez nie ogarniam, bo gine liczy w tyg i w sumie wszyscy w tyg a mama do mnie „który to miesiąc” 😂 a skąd ja mam wiedzieć hehe

Haha tak, śmieszne jest to uczucie, że już nie da się tak całkiem wciągnąć brzucha :D
A co do wieku ciąży - ja też operuję w tygodniach, oczywiście kiedyś śmiałam się, że dziewczyny liczą ciąże w tygodniach, a nie miesiącach, a teraz sama miesięcy nie ogarniam :D
 
Hej 🙂 u mnie dzis juz dobrze, wczoraj nawet przestał mnie brzuch boleć ale nadal sobie leze dzis a sprzedać będę jutro. Z dolegliwości męczą mnie od wczoraj wzdęcia tj. Takie uczucie jakbym nie mogła oddać gazów i taka ala kolka w jelicie się robi ktora boli? 🙈
Poza tym dzis gotuje pomidorową. Zjadlam wczoraj godzinę później kanapkę bo o 23 i jak mierzyłam rano o 5.40 cukier to było 84! Wiec wynik o wiele lepszy!

Niestety mamy tez inny problem, dzis rano dowiedzieliśmy się ze babcia męża miala udar i jest w szpitalu. Maz załamany, zaplakany. Bardzo z nia zżyty jest. A niedawno bo rok temu stracił druga babcie wiec to ostatnia z dziadkow ktora mu została.... zapowiada się ciezki czas... 🥺🥺😞
 
Ja po wizycie kontrolnej;) wszystko super;) I dostałam takie zdjecie😁 jak dla mnie trochę straszne😅🙈
20211021_114004.jpg
 
Zwyczaje wścibskich starych bab 😅 a by się zdziwiła jakby drzwi były otwarte a my byśmy latali na golasa 😂😂😂


Ja mam tak ze jak wciągnę brzuch to na pewno nie znika jak przed ciąża, tylko odstaje, ale jak stoję luźno to jednak dalej jestem po prostu grubeł 😂 a co do tych miesięcy to tez nie ogarniam, bo gine liczy w tyg i w sumie wszyscy w tyg a mama do mnie „który to miesiąc” 😂 a skąd ja mam wiedzieć hehe
Z miesiącami jest ten problem, że ciąża trwa 9 kalendarzowych miesięcy i zazwyczaj o takie miesiące pytają znajomi i rodzina, ale są jeszcze 'miesiące ciąży' i tych jest 10. Każdy ma 28 dni, czyli 4 tygodnie i po 10 miesiącach mamy równo 40 tygodni.
Najbardziej się to rozjeżdża na koniec, bo od 33 do 36 tygodnia jesteś w 9 miesiącu ciążowym, a od 37 do 40 w 10 miesiącu ciążowym, a nie powiesz nikomu mając jeszcze 2 miesiące do porodu, że jesteś w 9 miesiącu, bo pomyśli że rodzisz lada dzień. 😅
 
Ostatnia edycja:
reklama

Załączniki

  • Screenshot_20211022-113832_Gallery.jpg
    Screenshot_20211022-113832_Gallery.jpg
    216,6 KB · Wyświetleń: 59
Do góry