reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Hej ☀️ trzymam za Was kciuki i czekam na piekne zdjęcia i same najlepsze wiadomości 🤞

Mam pytanie dotyczące świadczeń w okresie ciąży i po urodzeniu: jak naliczane są pieniądze po urodzeniu dziecka na urlopie macierzyńskim? W sensie z ostatnich 12 miesiecy ale faktycznej pracy czy nawet te miesiące w których bylam w ciąży na zwolnieniu i dostawałam 100% pensji ?
Pytam ponieważ dostalam dzis podwyżkę i nie wiem czy to mi cokolwiek zmieni potem w świadczeniu po urodzeniu, jeżeli zaraz np. Będę na zwolnieniu.. 🤔🤔🤔
Wypłata w naszym wypadku (zakładając, że urodzimy w kwietniu) to średnia wypłat od kwietnia 2021 do marca 2022 i wszystkie premie i dodatki w tym okresie.
 
reklama
U mnie wszystko prawidłowo. Serce pięknie bije wyniki wszystkie bardzo dobre oprócz tarczycy oczywiście 2,9 ale już coraz mniej także też to zbijam😉 ale z moim chłopczykiem wszystko dobrze, drugi doktor potwierdził dzisiaj płeć więcej jestem pewna już. Mam zdjęcie dupci i pitolka haha potem może mi się uda wstawić 😅😅😅 Maluch był dupka obrócony wiec nie mam zdjęcia całości. Ale nagrałam filmik dla męża ale nie da się go tu wstawić 😑😑
 
Hej ☀️ trzymam za Was kciuki i czekam na piekne zdjęcia i same najlepsze wiadomości 🤞

Mam pytanie dotyczące świadczeń w okresie ciąży i po urodzeniu: jak naliczane są pieniądze po urodzeniu dziecka na urlopie macierzyńskim? W sensie z ostatnich 12 miesiecy ale faktycznej pracy czy nawet te miesiące w których bylam w ciąży na zwolnieniu i dostawałam 100% pensji ?
Pytam ponieważ dostalam dzis podwyżkę i nie wiem czy to mi cokolwiek zmieni potem w świadczeniu po urodzeniu, jeżeli zaraz np. Będę na zwolnieniu.. 🤔🤔🤔
Moim zdaniem zmieni Ci, ale nie na maksa dużo.
Większą wypłatę będziesz miała listopad-marzec (5 miesięcy), o ile będziesz pracowała praktycznie do końca. Jeśli byś poszła teraz na L4, to nic Ci nie zmieni.
 
Ja już po prenatalnych. Skakałabym z radości do góry, gdyby w wyniku Nifty, w przypadkowych odkryciach, nie wpisano mi aneuplodi autosomalnej: "chromosom 3: powyżej normalnego stężenia". Lekarz który robił badanie nie jest genetykiem i powiedział że widzi coś takiego pierwszy raz. Genetyk dopiero w piątek. Chyba oszaleję do tego czasu😪.
 
czyli wchodzą w to wpłaty podczas l4 wiec ta podwyzka bedzie miala znaczenie 😊🙈 szok
Wchodzą wypłaty, ale L4 to wciąż średnia z ostatnich 12 miesięcy, jedynie w ciąży dostajemy 100% tej średniej, a nie 80%, więc jeśli zaraz na nie pójdziesz to prawie się nie będzie ta podwyżka liczyć w wyliczeniach do macierzyńskiego.
 
Ja już po prenatalnych. Skakałabym z radości do góry, gdyby w wyniku Nifty, w przypadkowych odkryciach, nie wpisano mi aneuplodi autosomalnej: "chromosom 3: powyżej normalnego stężenia". Lekarz który robił badanie nie jest genetykiem i powiedział że widzi coś takiego pierwszy raz. Genetyk dopiero w piątek. Chyba oszaleję do tego czasu😪.

Kurcze, nie mam pojęcia co to może oznaczać. Oby genetyk przekazał Ci same dobre wieści.
A jak po samych prenatalnych, wszystko w porządku?
 
Ja już po prenatalnych. Skakałabym z radości do góry, gdyby w wyniku Nifty, w przypadkowych odkryciach, nie wpisano mi aneuplodi autosomalnej: "chromosom 3: powyżej normalnego stężenia". Lekarz który robił badanie nie jest genetykiem i powiedział że widzi coś takiego pierwszy raz. Genetyk dopiero w piątek. Chyba oszaleję do tego czasu😪.
Może to od tego że te jajo Ci się odklejało wcześniej? Czekaj spokojnie napewno będzie dobrze.. a jak ogólnie?
 
reklama
Wchodzą wypłaty, ale L4 to wciąż średnia z ostatnich 12 miesięcy, jedynie w ciąży dostajemy 100% tej średniej, a nie 80%, więc jeśli zaraz na nie pójdziesz to prawie się nie będzie ta podwyżka liczyć w wyliczeniach do macierzyńskiego.
A ok czyli jednak się nie liczy 🙃 chyba ze bym dlugo pracowala jeszcze 🙃
 
Do góry