reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny jak to jest u was z tymi ruchami? Czuje od 19 tygodnia,dziś mam 25 tydzień i jeden dzień czuje ją bardzo często, mocno kopie już można zobaczyć spokojnie przez brzuch, drugi prawie wcale tylko czasami, nawet wieczorami nie chętnie. Myślicie ze to normalne? Wczoraj byłam na usg niby nic niepokojącego nie widać, dzidzia zdrowa, rośnie prawidłowo.
U mnie to samo raz czuje mocno a raz leciutkie pyknięcia wtedy właśnie nie wypina sie😁
 
reklama
Hej, u mnie już 26+5, ruchy bąbla czuje (praktycznie od 14-15tc). Czasem są delikatne, jakby rozciąganie od środka brzucha ;) a czasem potrafi zapodać takiego combo że aż się w pół zegnę :oops: . Przerwy między ruchami mam max godzina, półtorej do dwóch. Nawet jak jest maluch lekko leniwy to czuje takie bardzo delikatne ruchy. Ma już chyba swoje stałe pory, bo zwykle rano do południa jest taki właśnie mniej aktywny, jakby zaspany, ale popołudniami i wieczorami to wariuje, fika koziołki że aż się brzuch trzęsie. No i oczywiście po posiłku aktywność wzrasta.
 
Cześć dziewczyny, czy, któraś z Was ma problemy z serduchem w ciąży chodzi mi o szybki puls , tachykardia, częstoskurcz itp? Ja dziś dostałam lek ba serce w zwiazku z tym ze szybko się mecze a tętno mam bardzo wysokie betaloc zok 50. Czy bierzecie leki na serducho w ciąży. Kurcze boje się , ze może to mieć zły wpływ na dzidziusia 😒😒
 
Cześć dziewczyny, jestem w 24 tyg .któraś ma problem ze skrócona szyjka ?
Hej. Ja jestem w 24 tc i wczoraj mialam zakladany w szpitali pessar na szyjke 24mm ale z lejkiem. U mnie powtarza sie historia z 1 ciąży tylko wtedy nie mialam lejka i nie założyli mi pessara. A ostatnio często mialam spinania w dole brzucha i parcie na odbyt.. I poleciala szyjka bo miala 35 mm i lejka nie bylo
 
Dziewczyny jak to jest u was z tymi ruchami? Czuje od 19 tygodnia,dziś mam 25 tydzień i jeden dzień czuje ją bardzo często, mocno kopie już można zobaczyć spokojnie przez brzuch, drugi prawie wcale tylko czasami, nawet wieczorami nie chętnie. Myślicie ze to normalne? Wczoraj byłam na usg niby nic niepokojącego nie widać, dzidzia zdrowa, rośnie prawidłowo.
Miałam tak samo z ruchami. Także spokojnie ma jeszcze miejsce to czasem ruchy są mniej wyczuwalne, ja mam łożysko na przedniej ścianie i czasem takie w środku czuje babelki. A od jakiegoś czasu młoda w dzień więcej wypoczywa, a w nocy szaleje. Dzisiaj nad ranem mąż się przytulił i mówi Matko jak ona tam pływa, ja że to jeszcze delikatnie jest, był w szoku 😅


A jak wasze brzusie? Bo mnie już wywaliło. Wiem że szybciej bo to 3 ciąża ale już co raz ciężej jest 🤨
 

Załączniki

  • IMG_20210108_131225.jpg
    IMG_20210108_131225.jpg
    973,3 KB · Wyświetleń: 85
Czesc ja jestem z terminem kwietniowym, mam 25 tydzień ciąży, we wtorek szyjke mialam skrócona ale do 3cm, wcześniej była dłuższa
Mam 3 latka który narazie ma ferie
Przypisana no spe, magnez
I twardniejacy brzuch, jesli za 2 tyg nie zmieni się nic to lekarz zapowiedział ze polozy mnie do szpitala na rozkurczowe kroplówki
Ale teraz praktycznie leze, pomagaja mi najblizsi w opiece nad 3 latkiem
Zalecił Ci jakieś leki? Mysle ze np mi brzuch mniej twardnieje dzięki leżeniu więc staraj sie oszczędzac ile sie da, wiem ze ciezko przy 2 latku ale nawet wymyślaj zabawy na lezaco:) tzn żebyś Ty lezala :)
Nie nic mi nie przepisał .. staram się leżeć ale to jest chyba bardziej męczące niż robienie cos heh
 
Nie nic mi nie przepisał .. staram się leżeć ale to jest chyba bardziej męczące niż robienie cos heh
Ja tez leze i mam po dziurki w nosie :)
Sa rozne powody skracania szyjki, może to byc przeciążenie - pomaga odpoczynek
Moze to byc spowodowane skurczami wtedy dają no spe i magnez
A moze to byc zmiana hormonalna wtedy dolacza luteina

Czy mialas czeste skurcze i napięcia brzucha?
 
reklama
Hej :) u mnie dziś 25+1 :) Ruchy Małej czuję codziennie wielokrotnie, jednak mam wrażenie, że tak jak jedna z dziewczyn tutaj pisała różnie to bywa z intensywnością. Ale zdaje mi się, że to normalne.. po prostu Dzidzia ma może różne nastroje :)

Z tą skracającą się szyjką to na pewno nie jest lekko.. szczególnie jak dziewczyny macie małe dzieci... ehh.. ale głowa do góry, damy radę ;)
 
Do góry