reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Co do KP to ja się nie spinam [emoji6] co ma być będzie [emoji4] jako , że ja miałam skazę białkową młoda też to jest 80% szans , że junior też ją " odziedziczy" a ja po diecie cukrzycowej nie zamierzam przechodzić na dietę bez nabiału i jajek bo się wykończę [emoji1751][emoji1751] myślę , że spróbujemy się karmić na początku a jak nie wyjdzie to trudno [emoji6]
 
reklama
@Ejzja u mnie znajome miały takie łóżeczka dostawne i polecały. U mnie mała spała z nami, bo potrzebowała mojej bliskości, więc normalne łóżeczko było nie używane. Teraz pożyczę te dostawne łóżeczko i zobaczę, czy się uda :)

@4Biedronka ja polecam wiaderko do mycia :)

@Patii_666 jak ja chciałam młodą wyeksmitować z naszego łóżka to mąż też do mnie z hasłem, że może jeszcze jedną noc z nami zostanie 😂 i tak została prawie 1,5 roku

@elysia141 u nas to samo - ja pod kołdrą, mąż pod kocem 😂

@Kaarcia u nas temat nocnika to groza - za nic nie potrafię jej przekonać, by siadła i posiedziała choćby z 5 min. Ma książeczki, jest rozwinięta ponad swój wiek, wszystko rozumie, ale za nic nie chce iść na nocnik czy na toaletę :/ Próbowaliśmy z lataniem bez pieluszki i nic to nie dało - mogła latać mokra, bo jej to nie przeszkadza :/

Ja mam wózek Espiro Next i jestem bardzo zadowolona - kupiliśmy go ze względu na dużą spacerówkę i do dzisiaj ją używamy, a młoda ma wzrost 4 latka :o Mam też zwykłą spacerówkę, którą zabieraliśmy jak nam się duża nie mieściła, ale się tylko z nią namęczyłam strasznie.
 
Co do KP to ja się nie spinam [emoji6] co ma być będzie [emoji4] jako , że ja miałam skazę białkową młoda też to jest 80% szans , że junior też ją " odziedziczy" a ja po diecie cukrzycowej nie zamierzam przechodzić na dietę bez nabiału i jajek bo się wykończę [emoji1751][emoji1751] myślę , że spróbujemy się karmić na początku a jak nie wyjdzie to trudno [emoji6]
Mam identyczne podejście 👍 spróbuję karmić piersią, ale jak znowu coś będzie nie tak to z automatu przechodzę na butle, bo nie będę męczyć ani siebie ani dziecka 😉
 
Co do KP to ja się nie spinam [emoji6] co ma być będzie [emoji4] jako , że ja miałam skazę białkową młoda też to jest 80% szans , że junior też ją " odziedziczy" a ja po diecie cukrzycowej nie zamierzam przechodzić na dietę bez nabiału i jajek bo się wykończę [emoji1751][emoji1751] myślę , że spróbujemy się karmić na początku a jak nie wyjdzie to trudno [emoji6]
Ja nie mówię ze KP jest lepsze. Każdy karmi tak jak chce albo akurat musi. Dla mnie KP było bardzo wygodne. Zawsze gotowe, nic nie trzeba przygotowywać, sprawdzać temp, myć 😀 Moja córka miała alergie na zwykle mleko mm, na białko jajek i na zboża🤦‍♀️a wyszło to dopiero jak próbowałam rozszerzać dietę. Ja przez całe 2 lata jadłam co chciałam i nic jej nie było a jak tylko sama zjadła to zaraz cyrki i puchnięcie albo wysypka. Wiem ze niektóre dzieci są bardzo wrażliwe i nawet przy KP trzeba miec dietę ale my nawet kolek nie mielismy. Te alergie jej później mijały i od 3 rz tolerowała mleko i zboża a od 5 rz i całe jajka chociaż do teraz ma wysypkę jak przesadzi.
 
Ja też uważam, że KP nie na sile. Przy pierwszym dziecku dałam rade aż sam sie odstawił, ale pierwsze 3 miesiące były bardzo ciężkie😟 ale karmiłam głównie tez dlatego, ze było cieżko przez ciągły nawał mleka. Wiec jakoś żal mi było tego mleka skoro tyle go miałam😜 liczyłam, ze w końcu sie unormuje i przestanie bolec. Zreszta mały mi tak pięknie wyjadał i wtedy w końcu cycki robiły sie miękkie, ze nie wyobrażałam sobie innego rozwiązania😁
No i dla mnie jednak kp było bardzo wygodne ze względu na dostępność mleka, w końcu zawsze było przy mnie. No i jaka to była oszczędność... jak przeszliśmy na mm to kupowałam capricare kozie. Po krowim mały dostawał krostek na policzkach. I nagle doszedł koszt ok.400zl miesięcznie, bo to kozie drogie dość było... także nawet z przyczyn czysto ekonomicznych wolałabym karmić piersią😉 a jak wyjdzie to sie okaze...
 
reklama
Jejku dziewczyny jak mnie dziś ciągnie lewy jajnik, promieniuje aż do lędźwia...normalnie wypluta jestem jakby zaraz miała przyjść @ :( nie wiem już jak siedzieć :(
 
Do góry