reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Moja luteina 200 kosztuje 150 zł, więc np dla mnie to nie jest kilka groszy. :) Nie sprawdzałam, czy jest na liście bo mam spory zapas ale przed następnym wykupieniem recepty sprawdzę :)

O matko to czemu masz na 100%a nie na refundacje? Wtedy jest po jakos 5-7zl! No fakt nie 200mg ale lepiej wziac 2x po 100, pozatym dziewczyny biorace progesteron badalyscie wgl jego poziom? Czy macie niedobory?
 
Ostatnia edycja:
O matko to czemu masz na 100%a nie na refundacje? Wtedy jest po jakos 5-7zl! No fakt nie 200mg ale lepiej wziac 2x po 100, pozatym dziewczyny biorace progesteron badalyscie wgl jego poziom? Czy macie niedobory?
Tak ja badałam po zajściu w ciążę i miałam najpierw 16,8, a to trochę mało zwłaszcza po stratach, a po 48h 28,6 co też nie jest jakimś powalającym wynikiem i lekarz kazał dalej brać luteine, a do tego też profilaktycznie trochę ze względu na plamienia w pierwszej ciąży i podejrzewał, że straty mogły być właśnie przez niski progesteron
 
Hej, ja bym nie informowala przed końcem 3 miesiąca u ciebie niestety nie ma ochrony,Czekałabym az przedluzy umowę. Wtedy
bedziesz mieć np prawo zasiłku maciezynskiego. Mysl teraz o sobie. Pracodawca moze okazac sie wspaniałomyślny,ale moz tez obrazic sie na ciebie,bo przeciez zrobilas to "specjalnie".Wszystko zalezy od człowieka.
Kochana, dziękuję za radę :) masz rację, powinnam myśleć o sobie i o dzieciątku. Na razie nie mam żadnych mdłości, jedynie co, to bolą mnie bardzo piersi, więc jeśli będę się czuła nadal tak dobrze to poinformuje szefa po 3 miesiącu. Jest to moja pierwsza ciąża i jestem strasznie podekscytowana każdym kolejnym dniem 😊
 
Jestem na komputerze, pozaznaczałam posty na które chciałabym odpowiedzieć, ale nie moge dodać cytatów, bo tam gdzie jest przycisk dodaj, wyświetlają mi się ustawienia ciasteczek. Ech :/


ja odnosze wrażenie, że M_P_90 jest po prostu bezpośrednia i mówi bez owijania w bawełnę czy ubierania w piękne słówka. Jestem tutaj od początku i nigdy wcześniej nie zauważyłam żeby z kimś miała kosę. Czarnamama nie słuchała nikogo, tylko w kółko mówiła jak bardzo się boi. Jeśli ciężarną coś boli, to powinna iśc do lekarza/szpitala gdziekolwiek gdzie dostanie pomoc. Spokojne słowa nie pomogły, M_P_90 powiedziała bardziej dosadnie, możliwe że chciała nią trochę wstrząsnąć "weź się kobieto ogarnij". Niektóre z nas potrzebują czasami takiego kopa, ale na koleżankę widać nic nie działa.
Siedziałam do tej pory cicho, ale w chwili kiedy czarnamama zaczęła obwiniać kogoś o to, że z jej ciążą może być coś nie tak, nie wytrzymałam. Nikt nie jest temu winny, a na pewno nie jakaś tak naprawdę obca osoba z forum. Czarownice mamy w XXI wieku czy co? Ogarnijcie się!




sechmet jak z synem. Co mu dolega?

gisiaczek trzymam mocno kciuki za pozytywne wieści. Trzymaj się i postaraj się wyluzować, dla Waszego dobra :*

kamiśka gratulacje :D

A tak swoją drogą to liczycie tygodnie ciąży tak jak lekarz czy "normalnie"? Serce zaczyna bić w 6 tygodniu czyli 5+1 czy 6+1?

Jest 20.40 a moje młodsze dziecię gra na organkach panie janie i spiewa ( a raczej krzyczy), ciekawe jak chętnie wstanie jutro rano :D kazałam jej zamknąc drzwi, bo już nie mogę :D

Czemu w Pl na tym etapie robi się tylko usg przezpochwowe? Ja jutro będę miała przez brzuch w 8+0. W poprzednich ciążach też byłam coś koło tego i tylko przez brzuch.
 
Cześć dziewczyny,
Ja się nieśmiało witam, dzisiaj blada kreska na teście, ale miesiączkę powinnam dostać dopiero za 2dni.
Ogólnie mam już prawie 2 letnia coreczke, teraz w maju niestety poroniłam W 11tc, miesiączkę po poronieniu dostałam dopiero 9go lipca, ale dni płodne miałam dopiero na początku sierpnia :o 06.08 miałam dodatni test owulacyjny a zbliżenia były 5go i 7go :)
Licząc termin tak jakby do zapłodnienia doszło 7go to termin mam na 30.04 :) z miesiączki to 16.04, wiec ciąża pewnie będzie 2tyg młodsza.
Jutro idę zrobić betę z krwi :) mam nadzieje, ze ta ciąża skończy się lepiej niż poprzednia...
 

Załączniki

  • 2E8B67F9-C5F1-4C15-97BB-266E95DE2204.jpeg
    2E8B67F9-C5F1-4C15-97BB-266E95DE2204.jpeg
    471,1 KB · Wyświetleń: 49
Tak ja badałam po zajściu w ciążę i miałam najpierw 16,8, a to trochę mało zwłaszcza po stratach, a po 48h 28,6 co też nie jest jakimś powalającym wynikiem i lekarz kazał dalej brać luteine, a do tego też profilaktycznie trochę ze względu na plamienia w pierwszej ciąży i podejrzewał, że straty mogły być właśnie przez niski progesteron

To dobrze, wiekszosc daje bez sprawdzania poziomu... u mnie w poprzedniej ciazy byl caly czas w okolicach 15, bralam luteine do konca 1trym, teraz mam profilaktycznie dupka 2x1
 
Jestem na komputerze, pozaznaczałam posty na które chciałabym odpowiedzieć, ale nie moge dodać cytatów, bo tam gdzie jest przycisk dodaj, wyświetlają mi się ustawienia ciasteczek. Ech :/


ja odnosze wrażenie, że M_P_90 jest po prostu bezpośrednia i mówi bez owijania w bawełnę czy ubierania w piękne słówka. Jestem tutaj od początku i nigdy wcześniej nie zauważyłam żeby z kimś miała kosę. Czarnamama nie słuchała nikogo, tylko w kółko mówiła jak bardzo się boi. Jeśli ciężarną coś boli, to powinna iśc do lekarza/szpitala gdziekolwiek gdzie dostanie pomoc. Spokojne słowa nie pomogły, M_P_90 powiedziała bardziej dosadnie, możliwe że chciała nią trochę wstrząsnąć "weź się kobieto ogarnij". Niektóre z nas potrzebują czasami takiego kopa, ale na koleżankę widać nic nie działa.
Siedziałam do tej pory cicho, ale w chwili kiedy czarnamama zaczęła obwiniać kogoś o to, że z jej ciążą może być coś nie tak, nie wytrzymałam. Nikt nie jest temu winny, a na pewno nie jakaś tak naprawdę obca osoba z forum. Czarownice mamy w XXI wieku czy co? Ogarnijcie się!




sechmet jak z synem. Co mu dolega?

gisiaczek trzymam mocno kciuki za pozytywne wieści. Trzymaj się i postaraj się wyluzować, dla Waszego dobra :*

kamiśka gratulacje :D

A tak swoją drogą to liczycie tygodnie ciąży tak jak lekarz czy "normalnie"? Serce zaczyna bić w 6 tygodniu czyli 5+1 czy 6+1?

Jest 20.40 a moje młodsze dziecię gra na organkach panie janie i spiewa ( a raczej krzyczy), ciekawe jak chętnie wstanie jutro rano :D kazałam jej zamknąc drzwi, bo już nie mogę :D

Czemu w Pl na tym etapie robi się tylko usg przezpochwowe? Ja jutro będę miała przez brzuch w 8+0. W poprzednich ciążach też byłam coś koło tego i tylko przez brzuch.
No ja jestem czarownicą jak widać 🙈😱😂
Dokładnie to miały na celu moje słowa i to prawda, że jestem bezpośrednia, nie umiem być słodko-pierdząca, nic na to nie poradzę...wtedy kilka osób mnie poparło, więc nie tylko ja uważałam, że czarnamama za bardzo panikuje i świruje, a że normalnie jak się do niej mówiło nie docierało to myślałam, że taki wstrząs coś da...jak widać nie dał nic, a ja jej wywołałam słowami w wypowiedzi problemy z ciążą...dobrze wiedzieć, że m taki "dar"...
Co do usg to w Pl robią w pierwszym trymestrze tylko dopochwowo, dopiero prenatalne robione są przez powłoki brzuszne (12-13tc) i później już następne też przez brzuch 😝
Mój na szczęście ładnie poszedł spać przed 21:00 i mam spokój :)
 
reklama
To dobrze, wiekszosc daje bez sprawdzania poziomu... u mnie w poprzedniej ciazy byl caly czas w okolicach 15, bralam luteine do konca 1trym, teraz mam profilaktycznie dupka 2x1
Poziom to sobie sprawdziłam sama, bo żaden lekarz nie chciał mi dać skierowania, dopiero wybłagałam u internisty skierowanie i dostałam, sama na własną rękę zaczęłam brać luteine po owulacji, bo czułam, że to że nie mogę utrzymać ciąży jest przez niski progesteron i dobrze czułam, bo poziom okazał się niski jak na ciążę i moje przeczucia się sprawdziły i teraz wszystko jest dobrze, serduszko, ciąża się rozwija, a ja biorę cały czas luteine 😊
 
Do góry