reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Tez tak mam z sikaniem, że po siku mnie ciągnie, kłuje itp. Dzis obudziło nie kłucie po lewej sronie, nie wiem czy to wzdęcia, bo one mi tak "chodzą", a ja dużo leżę to ciężko im się wydostać.
Martwię się, bo widzę w toalecie, że mocz jest zarożowiony, albo z takim brunatnym nalotem. Nie wiem co mysleć i ciągle myslę. Wczoraj na USG wszystko jest w porządku, ale skąd to plamienie tylko w nocy?
A badania moczu robiłaś?
 
Tutaj już wszystkie tak daleko jesteście... Czy tylko ja nie widziałam jeszcze serduszka (ani nawet zarodka i ciałka żółtego, tylko pęcherzyk)?
Ja mam 8+2, też jeszcze nie widziałam serduszka 😊. Na pierwszym usg byłam w dosyć wczesnej ciąży. Wizytę mam w pon. Już nie mogę się doczekać 😊
 
Przyznam, że nie słyszałam 😃.
Tętno Dzidzi się może wahać.
Moja Dzidzia zaczęła od 115, dalej 170, potem 159, dziś 145. Skonsultowałam to z prowadzącą lekarka i potwierdziła dziś, że to normalne. 😊
Tak, idealne tętno podręcznikowe :D
Gdzieś przeczytałam że na samym początku jeszcze w okresie zarodkowym tętno wynosi tylko około 80 razy na minute potem przyśpiesza i do 9 tygodnia może przyśpieszyć nawet do 195 i jest to w normie no i potem znów delikatnie spada żeby się unormować od 120 do 160 razy na minutę. Także w pierwszym trymestrze tętno naszych dzieciątek może być bardzo różne i jest to jak najbardziej normalne :)
 
Moich plamien nie zdiagnozowali. Nie wiadomo co było przyczyną.. A brzuch Cie nie boli? Albo nerki? Ja chyba dla świętego spokoju zrobiłabym bad. Moczu. Z ciekawości.
Właśnie nic mnie boli. Owszem kłocie w lewym boku w nocy było, ale zastanaiwam się czy nie jelita, bo po wizycie w wc ogromna ulga 🤔.
Masz rację, dziękuję, zrobię ogólne badanie moczu.
 
Tutaj już wszystkie tak daleko jesteście... Czy tylko ja nie widziałam jeszcze serduszka (ani nawet zarodka i ciałka żółtego, tylko pęcherzyk)?
Ja też nie słyszałam jeszcze bicia serca ani nie widziałam zarodka. Według USG które miałam w 5 tygodniu ciąży jestem teraz w 7t+1d. We wtorek mam wizytę, więc liczę że wtedy już wszystko zobaczę. Mam jeszcze krwiaka w macicy więc tym bardziej stresuję się wizytą. Nie mogę się już doczekać! ❤
 
reklama
Powiem Ci ja idę poprostu do lekarza i sobie do niego chodzę do końca do tego co chce zeby prowadził ciążę, ja akurat mam ordynatora szpitala położnej nie wybierałam poprostu poszłam na porod i tyle😁 a poród 1 i tak odbieral mi ktoś inny nawet 3 lekarzy
Ale z tego co wiem czesto dziewczyny wybierają polozna ja chyba poprostu zapytam mojego lekarza czy poprowadzi moja ciaze i tak bede miec cc wiec chyba zbytnio o polozna moze nie muszę sie martwic 🤷‍♀️
aaaaa dziękuję za odpowiedź. Właśnie się zastanawiałam jak to jest. W Bydgoszczy gdzie kiedyś mieszkałam było prościej :D a jednak w stolicy to może być różnie.
 
Do góry