reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny... ogarnęła mnie niemoc... Nie mam siły na nic, wstaje, jem śniadanie i najchętniej położyłabym się spać ponownie... Kawa nie pomaga :/ Jak czytam, że już macie rzeczy do szpitala poogarniane to za głowę się łapię bo jestem w proszku. Ubranka, łóżeczko itp mam po starszym dziecku ale cała reszta tj. maść na sutki, krem na odparzenia, pieluszki, butelka smoczki, wkładki laktacyjne itp... Nie mam kiedy do tego usiąść żeby to zamówić. Już pomijam fakt, że jakąś listę muszę zrobić bo połowy rzeczy bez tego zapomnę :/
Lista to dobry pomysł, też zrobiłam i dzięki temu łatwiej było mi wszystko zamówić, nie masz już dużo do zamówienia więc zdążysz 🙂
 
reklama
Lista to dobry pomysł, też zrobiłam i dzięki temu łatwiej było mi wszystko zamówić, nie masz już dużo do zamówienia więc zdążysz 🙂
Teoretycznie dużo nie ma ale żeby coś zamówić to trzeba jakiś research zrobić, opinie poczytać itp... A na to już w ogóle nie mam czasu, a jeszcze pracę, dom, synka ogarnąć... Całe szczęście mąż pomocny ale mojej pracy nie wykona ;)
 
Powiem wam, że ja też jak hipopotam się czuje. Nic mi się nie chce, organizm przestawił się na odpoczynek i lenistwo.
Dziś zaplanowałam sobie prasowanie ciuszków do szpitala, ale chyba to na jutro przełożę, bo już mi się odechciało stać przy desce.
 
Powiem wam, że ja też jak hipopotam się czuje. Nic mi się nie chce, organizm przestawił się na odpoczynek i lenistwo.
Dziś zaplanowałam sobie prasowanie ciuszków do szpitala, ale chyba to na jutro przełożę, bo już mi się odechciało stać przy desce.
Oj ja też podchodzę do prasowania jak do jeża ale trzeba się przemóc w końcu 😆
 
Teoretycznie dużo nie ma ale żeby coś zamówić to trzeba jakiś research zrobić, opinie poczytać itp... A na to już w ogóle nie mam czasu, a jeszcze pracę, dom, synka ogarnąć... Całe szczęście mąż pomocny ale mojej pracy nie wykona ;)

Nic się nie martw kochana.. ;) ja tam syzbciutko napiszę na co sama się zdecydowałam to może coś Ci pomoże ;)

Jak chodzi o podkłady higieniczne, podkłady popododowe i majtki poporodowe to zdecydowałam się na firmę Canpol - na allegro chyba najtaniej można zamówić. Majtki wybrałam te siateczkowe, oddychające wielorazowe ... z polecenia koleżanek ;)
Z kosmetyków dla Dzieciaczka zdecydowałam się na Linomag... ma bardzo pozytywne opinie i dobry, prosty skład... kupiłam póki co oliwkę, płyn do mycia ciałka i główki oraz maść linomag zielony na odparzenia. Kupię jeszcze chyba krem z filtrem i taki kremik nawilżający :)

A dziewczyny jak chodzi o maść na bolące sutki... jaką polecacie ?
 
Nic się nie martw kochana.. ;) ja tam syzbciutko napiszę na co sama się zdecydowałam to może coś Ci pomoże ;)

Jak chodzi o podkłady higieniczne, podkłady popododowe i majtki poporodowe to zdecydowałam się na firmę Canpol - na allegro chyba najtaniej można zamówić. Majtki wybrałam te siateczkowe, oddychające wielorazowe ... z polecenia koleżanek ;)
Z kosmetyków dla Dzieciaczka zdecydowałam się na Linomag... ma bardzo pozytywne opinie i dobry, prosty skład... kupiłam póki co oliwkę, płyn do mycia ciałka i główki oraz maść linomag zielony na odparzenia. Kupię jeszcze chyba krem z filtrem i taki kremik nawilżający :)

A dziewczyny jak chodzi o maść na bolące sutki... jaką polecacie ?
Do mycia polecam również Nacomi, mają dobry naturalny skład, mam oliwkę i żel do mycia a do pupy Babydream. Na sutki dobra i niedroga jest maść z Ziaji. Ogólnie jest tego cała masa teraz i naprawdę jest w czym wybierać 🙂
 
Nie martwcie się u mnie też nie moc :( ostatnio nic mi się nie chce, ale muszę rano wyjść z psem, później jakiś obiad także trochę się zmuszam.
Też chciałam ćwiczyć ale nie mam weny 😂 ale można zaliczyć że dwa razy dziennie schodzę a później wchodzę na 4piętro 😆

Ja się ostatnio dobrze młoda mniej ruchliwa się zrobiła od kilku dni, za to wlazło mi coś w lewy bok żeber i mnie boli :( aż prąduje do kręgosłupa :(
Brzuch mi trochę już opadł, jeden plus mogę zawiązać buty 😆
 
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
reklama
A dziewczyny jak chodzi o maść na bolące sutki... jaką polecacie ?

W pierwszej ciąży nie potrzebowałam takiej maści, także teraz nawet nie wpisałam jej na listę 🤔
Do pielęgnacji maluszka wybrałam kosmetyki z firmy Emolium i Mustela. Oczywiście stary dobry i sprawdzony Sudocream też mam 😁
 
Do góry