reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kobietki czy depilujecie nogi? 🙈🙊🙉 Zawsze używałam kremów do depilacji, ale naczytałam się że nie można ich używać w czasie ciąży, ze względu na skład 🤷🏽‍♀️ plasty i wosk są dla mnie nie do przejścia, a maszynką co 2 dni nie mam tyle cierpliwości 😂
 
reklama
Co dzis jecie? Dajcie mi jakies inspiracje moze na ktores mi najdzie chec bo jakoś dzis ze wszystkim slabo u mnie  zjadlabym w sumie pierogi z miesem ale kto mi je zrobi 😅
A tak apropo zeszło ze mnie całkiem powietrze ostatnimi czasy nie mam sil na nic 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Pizza robię sama 😃 z sermai pleśniowymi, z mleka pasteryzowanego, zatem przy teperaturze pieczenia 180° bezpiecznie, szynka,cebula !
Na jutro wreszcie mam kluski śląskie z sosem z warzyw i mlekiem kokosowym + duszona szynka i surówka z kapusty.
Dalej planuje kostki z mintaja, kasza bulgur, surówka z marchewki.
Bon appetit 😋!
 
Kobietki czy depilujecie nogi? 🙈🙊🙉 Zawsze używałam kremów do depilacji, ale naczytałam się że nie można ich używać w czasie ciąży, ze względu na skład 🤷🏽‍♀️ plasty i wosk są dla mnie nie do przejścia, a maszynką co 2 dni nie mam tyle cierpliwości 😂
Raz w tygodniu maszynka, ale przed ciąża na jesieni mialam 2 razy depilacje laserowa cale nogi, dało efekt, wosku chyba w ciąży nie można. 🤔
 
Jajka faszerowane z pieczarkami (kolega mi zrobił 😁), sałaka z jarmużu z bobem, żurawiną, korniszonkami, cebulką i prażonymi orzechami, bułeczki z puff pastry z kurczakiem, morelą, brukselką i cebulką. Dojadam resztki po wczorajszej imprezce urodzinowej ;) U mnie już 5.30, żeby nie było, że to śniadanko 🤣 A na mdłości wcześniej: grejpfrut, mamdarynki, truskawki i morele zmiksowane z jogurtem naturalnym. Mniam :)
Ohhh gdyby mi ktoś zrobił takie pyszności, ale zamiast jarmużu szpinak 😋!

Na kolację planuje w tym tygodniu pasta z jajami, pieczarkami duszonymi i natka pietruszki 😋
 
A i dziś pęka głowa!
Mąż pił wczoraj, a mnie boli [emoji1787][emoji1787]
U nas zawsze tak to wygląda :-) nigdy nie pije, a zawsze zdycham
Laseczki glupie pytanie,obcinacie wlosy w ciazy?ja mam juz dlugie i mnie denerwuja i chcialam zeby mi kolezanka ciachnela,i patrzylam na necie i mi wyskoczyko ze w ciazy sie nie obcina bo dziecko bedzie mialo krotki rozum?!wierzycie w takie zabobony?
Pewnie, że tak. Właśnie we wtorek się wybieram. W poprzednich ciążach też ścinalam.
Co dzis jecie? Dajcie mi jakies inspiracje moze na ktores mi najdzie chec bo jakoś dzis ze wszystkim slabo u mnie  zjadlabym w sumie pierogi z miesem ale kto mi je zrobi [emoji28]
A tak apropo zeszło ze mnie całkiem powietrze ostatnimi czasy nie mam sil na nic [emoji2356][emoji2356][emoji2356]
Dzieci jedzą u mamy rosół, a ja chyba zrobię pyzy na parze z truskawkami, mam ochotę. No i została lasagne z wczoraj
Raz w tygodniu maszynka, ale przed ciąża na jesieni mialam 2 razy depilacje laserowa cale nogi, dało efekt, wosku chyba w ciąży nie można. [emoji848]
Czemu wosku nie można? Jakieś trzy lata temu używałam w domu laser, dość regularnie i do tej pory mam plamy na nogach bez włosów. Będę musiała po ciąży do tego wrócić, bo efekt był.
 
Laseczki glupie pytanie,obcinacie wlosy w ciazy?ja mam juz dlugie i mnie denerwuja i chcialam zeby mi kolezanka ciachnela,i patrzylam na necie i mi wyskoczyko ze w ciazy sie nie obcina bo dziecko bedzie mialo krotki rozum?!wierzycie w takie zabobony?
Haha no bez żartów :D Jeszcze jak jestem w stanie zrozumieć ze farba do wlosow może jakoś zaszkodzić choć wątpliwe to nie mogę sobie wyobrazić jaki wpływ może mieć obcinanie wlosow 🤔
 
Ja dzisiaj dobry dzień miałam. Mąż pojechał na kajaki a ja sobie posprzątałam, pood

Jeny dziewczyny, ja wam trochę zazdroszczę tej niestabilności, bo mi się nie zdarza coś takiego. W pierwszej też nie. Ale ja zawsze taka jakąś stabilna i racjonalną byłam, pomimo tego że np. wokół kobietki to aż latały. Może za niski poziom jakiegoś hormonu mam. Zachciewajek też nie mam za bardzo, największą to chipsy z nutellą ale zawsze lubiłam takie połączenie nawet przed ciążą.
To ja np w pierwszej ciąży nie miałam żadnych zachcianek, a w tej to pomidorówke mogłabym jeść codziennie 🙈🙈 mięso mogłoby nie istnieć, ale za to lody muszą być w zamrażalniku 😳🙈🙈 ostatnio np mąż pojechał po kebaby i moje wytyczne to dużo warzyw, bardzo mało mięsa i dużo sosu czosnkowego 😳😳🙈🙈🙈 kebab bez mięsa...juz widzę minę tego co mi robił kebab 😂😂😂 dzisiaj z kolei rano naszło mnie na brushette i zrobiłam na śniadanie...a teraz piekę ziemniaki na obiad, do tego zrobię pierś z kurczaka, którą pewnie tylko skubne i duuuużoooo sałatki, bo to mogę jeść tonami...😋😊😊😊
 
reklama
Ja kleik z siemienia pije codziennie rano na czczo ,świetny na żołądek
A chia zawsze dodaje to owsianki lub koktajlu
Pierwsze słyszę że nie można
Wiem że trzeba uważać na nasiona czarnuszki
Też pierwsze o tym słyszę, tymbardziej, że w poprzedniej ciąży jadłam dużo deserów z chia i mleka kokosowego i jakoś żaden lekarz mi nie powiedział, że tego nie można 🤔🤔
 
Do góry