reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2017

reklama
Papati nie zazdrość :-) życie różnie sie układa. Ale teraz masz córkę która więcej rozumie zawsze może wiecej pomóc przy maluszku wiec zawsze są jakieś plusy.
 
Mam pytanko. Zwracacie uwage na to co jecie, chodzi mi o skład na opakowaniach, czy analizujecie sklad. unikacie konkretnie czegoś.
 
Mam pytanko. Zwracacie uwage na to co jecie, chodzi mi o skład na opakowaniach, czy analizujecie sklad. unikacie konkretnie czegoś.
Już od jakiegoś czasu staram się zwracać uwagę na to co jest w produktach, bo właśnie miałam zamiar zrzucić kilka kilogramów. Bardzo pomógł mi blog Codziennie fit Marty Hennig, dziewczyna ma ogólnie zdrowe podejście do życia więc tam czerpałam inspirację i robię to również teraz. Ogólnie mam odrzut od wszystkiego ale staram się, żeby posiłki miały jak najwięcej wartości mi. kasze, warzywa ( mam swój ogródek więc wiem, że są 100% eko), na przekąski owoce, a jak już zupełnie nic nie mogę w siebie wmusić to przynajmniej kilka orzechów. Aaa no i soki- świeże albo tłoczone, mogłabym tylko pić :)
 
A propo zdowej diety, jak to u Was z suplementami ? Bierzecie coś? Ja zamiast zwykłego kwasu foliowego kupiłam Doppel herz Mama Premium, bo zawiera jeszcze żelazo, wit D3, jod, magnez i kwasy DHA, które wspomagają rozwój mózgu i wzroku dziecka, tylko okropnie odbija mi się po nich rybą. Próbowałam je już brać przed posiłkiem i wtrakcie- nic z tego.
 
Papati nie zazdrość :-) życie różnie sie układa. Ale teraz masz córkę która więcej rozumie zawsze może wiecej pomóc przy maluszku wiec zawsze są jakieś plusy.
Wierz mi kochana, że wiem co mówię. Mam 8 lat starszego brata, więc wiem że nie jest łatwo z relacjami aż do dorosłości obojga. No i problem kiedy starszak musi rano wstać do szkoły a maluch nie daje pospać. Musze też otwarcie przyznać, że przyzwyczaiłam się do tego, że dziecko mam samodzielne :)
 
Wierz mi kochana, że wiem co mówię. Mam 8 lat starszego brata, więc wiem że nie jest łatwo z relacjami aż do dorosłości obojga. No i problem kiedy starszak musi rano wstać do szkoły a maluch nie daje pospać. Musze też otwarcie przyznać, że przyzwyczaiłam się do tego, że dziecko mam samodzielne :)
W sumie też wiem o czym mówisz. Mam dwóch braci z jednym rok różnicy z drugim 6 lat ( oboje młodsi ). Jako mała dziewczynka miałam super kontakt z tym młodszym o 6 lat wiesz jako dziewczynka opiekowałam się nim itd ale później coś się zmieniło ja się wyprowadziłam z domu. A im on starszy był tym bardziej go nie mogłam zrozumieć zupełnie dwa światy . Za to z tym o rok młodszym to całe życie razem i teraz prawie codziennie dzwonimy i piszemy do siebie. Często się spotykamy. Z tamtym rzadko się widzę. Jakiś kontakt mamy ale to już co innego.
Mój mąż ma też 8 lat młodszego brata i jako dzieci mały kontakt dopiero od jakiś 3-4 lat zrobili się kumple :-)
Masz rację Ty pomyślałas tak przyszłościowo. Ale też nie ma co się nakręcac:-)

Ja np się boje ze będzie za mała różnica wieku i jak sobie dam rade. Mały od 3mc przesypia noce wszystko poukładane. A tu od nowa. Ale pociesza mnie właśnie myśli ze razem będą się wychować i później będzie dużo łatwiej przynajmniej mam taką nadzieję[emoji14]
 
reklama
Tez staram się jeść zdrowo od kiedy zaczęliśmy rozszerzać dietę u synka . Zaczęłam zwracać uwagę na to co jem i gdzie kupuje. Jemy dużo straczkowych warzyw owoców mało słodyczy. Mało fast foodów juz wolimy sami np pizze zrobić czy frytki z marchewki :)
 
Do góry