reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2017

Dziewczyny czy wchodzicie ze swoimi mężami/partnetami na wizyty i czy są z Wami przy USG dopochwowym? To moja pierwsza ciąża i w sumie nie wiem... Na chwilę obecną wchodze sama... Z jednej strony chciałabym żeby zobaczył maleństwo a z drugiej zastanawiam się czy nie będzie do dla nas wszystkich krępujące... Co Wy o tym myślicie?
No costy! Ja mialam dwa razy usg i badanie piersi w jednym i maz byl od początku do konca, nie krepuje sie przy swoim mezu a tym bardziej przy lekarzu, zreszta maz byl bardziej skupiony na patrzeniu w monitor ;)

 
reklama
Screenshot_2016-09-12-21-49-57.png

Mi położna tłumaczyła, że na koniec ciąży wystawia się zaświadczenie, że było się pod opieką lekarza do 10tc ;) A z tym drugim becikowym to jest to, że jest ono przez cały rok, ale właśnie wymagania są co do dochodu i nie wiem, czy przypadkiem nie jest to dla osób bezrobotnych ;)

w57vskjog7p17owg.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2016-09-12-21-49-57.png
    Screenshot_2016-09-12-21-49-57.png
    96,9 KB · Wyświetleń: 257
pisalyście o pracy i L4 ,dzisiaj się dowiedziałam ze mogę iść od teraz na l4 bo koleżanka mnie zastąpi a miała się zwalniać ,miałam pracować do listopada wiec chyba będę się bycze w domu , z jednej strony się ciesze a z drugiej nie jestem przyzwyczajona do czasu wolnego [emoji6]

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zobacz załącznik 772719
Mi położna tłumaczyła, że na koniec ciąży wystawia się zaświadczenie, że było się pod opieką lekarza do 10tc ;) A z tym drugim becikowym to jest to, że jest ono przez cały rok, ale właśnie wymagania są co do dochodu i nie wiem, czy przypadkiem nie jest to dla osób bezrobotnych ;)

w57vskjog7p17owg.png
Ja rodziłam 2013 roku i tak było ,lekarka dala mi zaświadczenie przy ostatniej wizycie do becikowego

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny, ale żeście się rozpisały :)

Ja jeszcze pracuje, ale jest ciężko. Mam specyficzny charakter pracy, dużo różnych zapachów, a jak pewnie większość jestem teraz przeczulona na tą kwestię. W pracy mnie mdli, źle się czuje, kilka razy całowałam już kibelek. Ogólnie trzeba się rano wyzbierać i iść, potem już jakoś idzie, lepiej lub gorzej.
Dziś po pracy poszłam po młodego na świetlice, potem z nim zadanie i na zajęcia dodatkowe. Jak wróciłam na godzinę do domu to myślałam , że mi serce wyskoczy, tak łupało. Potem znowu pojechałam po młodego i reszta lekcji. Dopiero teraz mam czas, masakra jednym słowem.
Mój mąż pracuje w delegacji , więc tylko jest w weekendy i wtedy ja odpoczywam i lenie się legalnie :)
Myślę popracować do października, a początkiem listopada iść na l4. Nie chce za szybko uciekać na l4 , bo chce po macierzyńskim tam wrócić, pracuje już tam 10 lat , więc przyzwyczajenie bierze górę.
W pierwszej ciąży pracowałam do 8 miesiąca, ale teraz chce też odpocząć.
 
Comffe mam podobnie 10 lat pracy i w pierwszej ciąży pracowałam do 7 msc ale teraz to co innego jak ma się dziecko.
Dziewczyny macie teraz jakieś wizyty u gin? która ma pierwsza badania genetyczne ? ja idę 26 września hmm ciekawe czy lekarka coś powie na temat płci.

Tynka co u Ciebie i Twoich bliźniaków nic się ostatnio nie odzywasz?

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja bylam dzis u dentysty na poprawe plomby, w poprzedniej ciąży tez. W ciazy nie mozna chodzic ze stanem zapalnym zeba. Dla ciezarnych sa specjalne znieczulenia. A kanalowka za darmo.


Ja mam jutro wizyte i juz mnie stres lapie. Zaraz Was nadrobie co tam naskrobalyscie.
 
Co do dokumentu potrzebnego do becikowego, to po porodzie trzeba isc do ginekologa po zaswiadczenie, ze bylo sie pod opieka lekarska przed 10 tc. Nikogo karta ciazy nie interesuje u nas.

A dochod jest na osobe, ale w to tez wlicza sie dziecko, czyli np 3x to 1922 (na reke), czyli dochod laczny obojga rodzicow musi byc max te 5766, raczej ciężko przekroczyc w naszych realiach.


Ela - ibuprom w ciazy jest w grupie D, czyli niebezpieczny. Nie wolno go brac.
 
Co do dokumentu potrzebnego do becikowego, to po porodzie trzeba isc do ginekologa po zaswiadczenie, ze bylo sie pod opieka lekarska przed 10 tc. Nikogo karta ciazy nie interesuje u nas.

A dochod jest na osobe, ale w to tez wlicza sie dziecko, czyli np 3x to 1922 (na reke), czyli dochod laczny obojga rodzicow musi byc max te 5766, raczej ciężko przekroczyc w naszych realiach.


Ela - ibuprom w ciazy jest w grupie D, czyli niebezpieczny. Nie wolno go brac.
No tak, ale karta ciąży jest podstawą do wystawienia zaświadczenia, bo określa w którym tc mama była u lekarza po raz pierwszy [emoji4]

w57vskjog7p17owg.png
 
reklama
Do góry