reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Hehe Kasia rozbawiłas mnie :) U mnie teściowa z babcią to samo. Babcia to nawet taka dietę wymyslila jak Damian miał kolki ze sama sucha bułkę pszenna jeść powinnam i mleko pić :) Co pierwsze juz jak ma sprawiać problem to nabiał i gluten właśnie :)
 
reklama
Kitki super ze juz po. A teraz możesz karmić piersią czy juz nie?
A ja to z tych co czapkę wkładają dziecku lub opaskę i dietę trzymają przy kp. Każdy robi jak uważa. Ja bym niemowlaka bez czapki nie wziela na dwór ale to nie znaczy ze potępiam czy zwracam uwagę innym mamom. Każdy powinien wybrać opcję dla siebie.
 
My po wizycie w poradni rehabilitacyjnej wieku rozwojowego. Mały miał badanie neurokinezjologiczne metodą Vojty. Na szczęście wszystkie odruchy ma prawidłowe. Pani doktor stwierdziła tylko, że Kacperek trochę bardziej woli prawą stronę, więc od dziś zabawki i wszystko co ciekawe kładziemy na lewą stronę. Przy okazji zważyli i zmierzyli. Mamy 6030g i 60 cm ( ur. 2900g i 49cm), aż wierzyć mi się nie chce, że tak szybko urósł w sobotę kończymy 2m-ce. Nic nie mówili, że za ciężki itp. Jutro znowu wyjazd tym razem na bioderka.
 
Klaczek, masz rację że każdy robi jak chce ale faktycznie jest tak, że w PL dzieci noszą czapki na okrągło bo tak się utarło i kiedy ja się wyłamuje to zewsząd komentarze wyłamałam się bo ja nigdy nie nosiłam czapki i nigdy mnie nie przewiało, żadnego zapalenia płuc, uszu czy innych rzeczy, a znowu moja bratowa ciepło chowana wiecznie miała zapalenie ucha )oczywiście nie dlatego, że była ciepło ubrana czy miała czapkę). Poprostu uważam, że nie ma to wpływu na takie rzeczy i ubieram małego jak siebie, no przy większym wietrze przykrywam tą przykrywką wózka.
Annika, z Kacperka to się już zrobił kawał chłopa widać, że zdrowy
 
Annika wow, pięknie Ci mały waży! :) super, ze wyniki badania są ok. mój mały też woli prawa stronę i czasem wkurza się jak kładziemy go na lewą, ale w końcu daje za wygraną :)

kasia u mnie teściowa jest taka sama, tez wiecznie by tylko czapkę zakładała. dobrze, ze nie mam jej na co dzień bo by kobieta na zawał zeszla widząc, ze maly juz bez czapki na spacerach jest ;)

kitki kciuki za dobre wyniki!
 
Ja dziś znów na fitnes idę, dobrze mi robi ta godzinka tylko dla mnie. Klaudyna pytałaś jak z kp godzę, wiec karmie przed wyjściem i po powrocie. Na wszelki wypadek odciągam też trochę pokarmu i zostawiam mężowi jakby mu mały szalał, a jak nie zużyje to zamrażam na później :) Dziś mieliśmy ciężką noc bo mały ma ten katar i mi charczy i pokałsuje, w prawdzie nie ma tragedii bo za dużo wydzieliny nie wyciągam i pije też bez problemów z piersi ale i tak pójdziemy jutro do pediatry żeby go obejrzał.
 
Schauma zdrówka dla dzieciaczkow
Antus ja też w te ciepłe dni nie zakładam czapki małej co do małego to pewnie skok wtedy dzieci częściej chcą cycusia żeby więcej mleczka się wytworzyło
Kitki dzielna jesteś :-D
Kasiu ja też jem wszystko :-) teraz już coraz więcej kobiet wie że tak można :-)
Annika piękna waga i super ze wszystko jest w porządku
Schauma tak myślalam tylko zazdroszczę że wiesz ze ileś tam wytrzyma i że możesz tak wyjść z domku bo moja różnie się budzi i jeszcze nie odciagalam mleczka i nie dawałam butelki i ostatnio od 18 albo ma kolke albo inne brzuszkowe problemy i wtedy jest płacz na zmianę z cycusiem itd teraz bym nie mogła wyjść, może w domu się uda bo przydało by mi się bo waga stoi w miejscu :-(
Wam już się brzuchy zmniejszyły? U mnie nadal jest duży i twardy :-(

Napisane na D6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Klaczek - nie moge kp malego min 3 dni po podaniu kontrastu. Nawal przeszedl wiec raczej juz do kp nie wrocimy. I tak pewnie bede brala Dostinex albo Bromergon na guza wiec i tak mleka miec nie bede. Trudno. Wlosow rwac nie bede z tego powodu[emoji6]
 
reklama
Dziewczyny jako nowicjuszka ;) chociaż już 3,5 tygodniowa mam parę pytań do Was doświadczonych...
1. Dziewczyny jak sobie radzicie z przewijaniem pieluszki na dworze? Nam się trafił mały złośnik - wystarczy 2 minuty po siku, a nie daj Boże kupka w pieluszce to darcie się jakby ją ktoś ze skóry obdzierał. Pupa nie jest odparzona żeby tak wyczuwała, czasami przy jednym przebraniu lecą 3-4 pieluszki. ostatnio nawet pierd z małym kleksem musiał sie skończyć przebieraniem tak sie wydzierała w niebogłosy. Jeździmy na 2 godzinne spacery.
2. Karmię mieszanie. I cyc i butla. Próbowaliśmy samego cyca, ale mała ciągle płakała i chciała ssać. Potrafiła opróżnić oba cyce (mleko mam i to sporo). Usneła na 5 minut - dosłownie z zegarkiem w ręku, budziła sie i już rączki pchała do buzi. W rezultacie co 30 minut była przystawiana do cyca. Czasami tak sie obje, że ulewa i znowu jest głodna. Jak sobie poradzić zeby mała nauczyła się ssać co 2-3 godziny? W szpitalu leżeliśmy z tygodniowym chłopcem, który budził sie z zegarkiem w reku co 3 godziny, ssać obie pierś i szedł spać. ja nawet nie mogę isć na dłużej do łazienki, 2 minutowy prysznic i już płacz... o depilacji nóg mogę pomarzyć. Na butli przesypia te 3-4 godziny, dzisiaj w nocy nawet dała nam bez jedzenia 7 godzin pospać, no ale pieluszkę trzeba było zmienić na śpiocha.
Od wyjścia ze szpitala przybrała 900 gram ( 3 tygodnie)
 
Do góry