reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2016

Rsz - ja też zrobiłabym u kogoś innego usg, żeby skonsultować, czy wszystko ok. U mnie też była panika, bo wydawało mi się, że Dzidziuś malutki, poszłam do innego gina i okazało się że w 1 dzień Dziecko mi "przytyło" 400 g =] i w 32 tyg zamiast 1600 g ważyło prawie 2 kg i mierzyło adekwatnie do wieku - 32 tyg, ale u mnie wszystkie wyniki z krwi, moczu itp. były ok, no i nic mnie nie bolało. Dla spokoju i bezpieczeństwa warto to skonsultować u kogoś innego
 
reklama
kochane nie pisałam już wczoraj bo padłam z tych wrażeń...
główka 8,37 cm 33w5d
brzuszek 26,40 cm 30w4d
kość udowa 5,75 cm 30w1d
waga dokładnie 1610g
termin porodu mi nagle o tydzień później wyskoczył

wypis będę miała we wtorek dopiero

szyjkę miałam 4,8cm

lekarz zaniepokoił się tym moim spinającym się brzuchem , dlatego mnie od razu do szpitala na to ktg posłał... a tam zbadali powiedzieli , że ok , ze mogą mnie trzymać do niedzieli , ale oni nic już więcej mi nie zrobią nie zbadają ani nic ...
czekam na wypis i pojade do swojego lekarza.... lekarz mi też mówił,że mam braki duże żelaza, mimo , ze je biore regularnie
 
mój mąż jak zobaczył tą wagę dziecka , bo był ze mną to powiedział mi, ze mam coś zrobić żeby przytyło to dziecko... podwójnie jeść itp.ale to chyba tak nie działa co?
 
rsz ja uwazam, ze powinnas pojsc do jakiegos innego lekarza na usg. Wymiary z usg moga byc rozne do dwoch tygodni, ale u Ciebie to trzy wiec na pewno bym to skonsultowala bo mala moze miec ryzyko hipotrofii.
Niestety jak bedziesz jadla podwojnie to dziecko nie przytyje.
 
aha i mój lekarz jak usłyszał , że mam problem z okulistą , powiedział, że mam nic nie załatwiać i że jak nie rozumieją mojego problemu to mam mieć przy sobie tylko wypisy ze szpitala i tyle... chociaż z tym mi ulżyło, bo już myślałam , że się będę musiała u kolejnego okulisty denerwować
 
Antus twoja córcia ma dwa latka? Moja rok i 9 msc to będzie u nas podobna różnica wieku między dziećmi :-) co do męża to niech szybko wyzdrowieje :-)
Lusinda ja też wstałam z pół godziny temu z córcia, jestem w szoku :-D
Rsz też myślę że lepiej zapisać się do dobrego lekarza prywatnie, to bardzo poważna sprawa, trzeba to skontrolować
My wstalysmy chwilkę temu ;-) córcia już szaleje, zaraz śniadanko i pakowanie i jedziemy do teściów :-)
A dziś tak się dobrze czuje od rana, jakbym brzuszka nie miała ;-)
 
Rsz proszę Cię idź do innego lekarza, jeszcze jest szansa żeby mała nadgoniła, ale musisz być pod dobrą opieką!!! Pomyśl o dobru swojego dziecka, przecież jedzenie za dwóch nic nie zmieni i nie ma żadnego wpływu na wagę dziecka, jak masz problem z przyswajaniem żelaza to może trzeba zmienić leki, może przyjmowac w innych godzinach, może z konkretnymi pokarmami żeby się lepiej wchłaniało ale musisz trafić na kogoś kompetentnego, a jak piszesz o tym swoim lekarzu to czasami włos się jeży na głowie! A znaczne niedobory żelaza mogę wpływać na niską masę urodzeniową i gorszy rozwój dziecka!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rsz trzymam kciuki żebyś znalazła szybko dobrego specjalistę żeby na serio zajął się Twoją Alicja.

Zazdroszczę spa =) chociaż ja się wczoraj poczułam jak w spa bo mi położne pozwoliły na chwile kroplowke odpiac i wziąć prysznic. Dostałam pierwsza dawkę sterydów wczoraj na wieczór. Ciśnienie wychodzi juz lepsze chociaż czasem nadal skacze, ja jestem pewna że to z.emocji wiec dobrze ze jestem pod kontrolą.
 
Do góry