reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

A to kilogramy na plusie sprawdzacie ? Ja mam 4 plus, myśle ze jeszcze ze 4-6 dojdzie, prognozuje Haha wagę 63 kg. W tamtej ciazy było na koniec 9 plus i z tego 6 w ostatnich dwóch miesiącach.
 
reklama
Marciosz ma racje w tym ze nikt nie uprzedza jakie sa skutki cc. Mi lekarz pozwolil sobie wybrac. Wybralam cc bo panicznie balam sie porodu wielkiej dziury miedzy nogami itd. Gin nie oponowal. Wypisal skuerowanie bo wg usg wychodzilo ze corka duza ma byc. Cial mnie on i jeszcze jedna lekarka. Podobno zawsze tna we dwoje i szyja we dwoje kazdy ze swojej strony :D blizne mam ladna nic sie nie papralo tyle dobrego. Pionizowanie to bol okropny ale wszystko da sie przezyc. Ale minelo prawie 7 lat i dalej odczuwam czasami bol blizny, brzuch mnie czesto pobolewa z niewiadomej przyczyny, prkblem z jelitami tez mam i nie wiem do konca skad to mam. Staram sie jesc zdrowo ale to niewiele pomaga. Moze mam zrosty jakies. Nie wiem i pewnie szybko sie nie dowiem bo na kolonoskopie to sie boje isc.
Poprostu uwazam ze powinni bardziej przygotowac i uprzedzic pacjentke o pewnych rzeczach. I tak jak Marciosz pisze to operacja i to dosc powazna a nie zwykly zabieg

Alejak nie ma wyjscia to nie ma
 
Przepraszam Fenika, ale jak ktoś pisze o cc, że same plusy to mi się ciśnienie podnosi ( nie Ty tak pisałaś )... wiedza to dobra sprawa, trzeba mieć świadomość i być przygotowanym, niech to nie wywołuje u Ciebie strachu tylko pomyśl jak tą wiedze możesz wykorzystać.
Po pierwsze przecież możesz poprosić aby cc nie było zupełnie umawiane na zimno, a zrobione wtedy gdy akcja sama się rozpocznie, np przy poczatkowych skurczach - wtedy zbierzesz się do szpitala ze skierowaniem do cc i Ci go zrobią , dzidziuś będzie wtedy gotowy - a to wiele znaczy dla jego rozwoju w przyszłości i nie powoduje tylu powikłań pooperacyjnych.
Po drugie możesz poprosić aby ktoś za Ciebie kangurował dziecko po operacji.
Po trzecie spróbuj od razu po operacji poszukać rehabilitantki która zajmie się Twoją blizną. W dużych miastach takie są, rozmasuje, nauczy ćwiczeń, które pozwolą na prawidłowy zrost mięśni brzucha.
Nie chciałam Cię straszyć, ale ja np takiej wiedzy nie miałam za pierwszym razem, bo nikt nie uświadamiał mnie o krótko i długofalowych skutkach cc. Nie powinnaś bać się samej operacji, ale zadbać o to by była jak najbardziej "Twoja" i świadoma.
 
Fenika - pozytyw to taki ze dalej wszystko na dole bedzie na swoim miejscu ;) i bez problemu pojdziesz siku. Nic nie boli ani nie piecze. A po szytym kroczu slyszalam ze zalatwianie sie nie nalezy do przyjemnosci
 
Ja też nie wiedziałam, dowiedziałam się od douli, która towarzyszy przy porodach naturalnych po cesarkach. Gdy się dowiedziałam było już za późno :) Teraz tylko liczę na to, że jeśli się nie uda i znowu będzie cc to więcej zrobie dla swojego zdrowia.
 
reklama
Ja tez mialam cc na zimno i teraz wolalabym miec jak akcja sie zacznie ale ze beda szybciej mnie ciac to marne szanse. No chyba ze poprosze lek o jakas oxy kilka godz wczesniej na wywolanie ale nie wiem czy to cos da skoro bedzie ze 3tyg przed terminem. Ale musze o tym z ginem pogadac:)
 
Do góry