reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Hej dziewczyny,

mnie również bardzo często boli głowa ostatnio :( Dopiero co się cieszyłam, że mdłości z pierwszego trymestru ustąpiły a tu masz... i Apap nie pomaga. Mam takie huśtawki - jednego dnia super i dużo energii a drugiego nic tylko leżeć w ciszy.

Na szczęście jestem na L4 praktycznie od poczatku ciąży (lekarz sam mi zaproponował, mówiąc że absolutnie nie wolno mi się stresować :D) - póki co nie miałam jeszcze żadnej kontroli i mam nadzieje, że tak zostanie bo planuję na chwilę do rodziców pojechać bo mieszkają w zdecydowanie zdrowszych okolicznościach przyrody :)

Mnie również co jakiś czas coś kłuje albo tak "ciągnie" w podbrzuszu. Już kilka nocy przez to nie przespałam :/ ale do tej pory lekarz mówił, że wszystko ok więc chcę mu wierzyć :D

To moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowe i czasami trudno mi się przyzwyczaić do zmian i dziwnych "sygnałów" z ciała :)

Mam dokładnie tak samo kropka w kropkę ... myślę że to uroda tego okresu ciąży choć tak jak mówisz przy pierwszej ciąży wszystko jest niespodziewane i zaskakująco dziwne hihihi niedługo przejdą obecne objawy i zaczną sie następne ;-)

Beatko proszę dbaj o siebie bo sie tu wszystkie martwimy bardzo jak coś złego sie dzieje

Za oknem okropna mgła i siąpi mrzewa brrrr dobrze ze nic nie muszę i mam ciepły kocyk, herbatkę z cytrynką i kicia która tuli sie jak tylko usiądę na wersalce ....

w ten brzydki dzionek duzo pozytywnych energii :-)
 
reklama
Hej dziewczyny!
U mnie 12 tydzień wystartował. Czuję się niebo lepiej niż na początku:) Od ok 2 tygodni nie męczy mnie senność i w ogóle nie mam mdłości i w końcu mogę jeść coś więcej niż tylko pieczywo i makaron:-) Pogodziłam się z warzywami i nawet od czasu do czasu zjem jakieś mięso, najchętniej schabowego :) Waga pokazuje 0,5 kg więcej, ale może to kwestia cieplejszego ubrania, bo ciąży jeszcze po mnie nie widać nic a nic.

Bóle głowy też mnie męczyły i to dość długo, raz musiałam sięgnąć po apap i o dziwo pomógł.
Z jelitami bywa różnie, ostatnio przez cztery dni bolało mnie po prawej stronie, bałam się czy to przypadkiem nie wyrostek, bo zaczęło się po dość obfitym jak na mnie obiedzie, ale usg nic nie wykazało. Pan doktor stwierdził, że to od powiększającej się macicy, która zaczyna uciskać na różne narządy.

Zgagi nie mam, ale non stop mi się odbija po piciu i jedzeniu, jako wyrodna matka zwalam winę na maluszka;-)

Co do pozycji spania - u mnie bywa różnie, zdarza się spać nawet na brzuchu, ale najczęściej budzę się na plecach.

Jeśli chodzi o seks, to niestety moje libido śpi. Póki co mam też od lekarza pomarańczowe światło z uwagi na przodujące łożysko, mam uważać przy ewentualnym baraszkowaniu lub całkowicie zrezygnować z tej formy aktywności. Z pozostałych zaś-całkowicie. Zakaz wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń:-(


Płci jeszcze nie znam, ale mogę powiedzieć, że mój maluszek jet niezwykle żywiołowy. Dwa tygodnie temu przez całe badanie machał rączkami i nóżkami jak szalony, a wczoraj uciekał przed zdjęciami i nie bardzo dawał się zmierzyć, a to sobie nogę na nogę założył, a to odpłynął kawałek, a to za główkę się łapał... Wiercipięta;) Oczywiście jestem cała zachwycona tym małym człowieczkiem:happy:

Podziwiam te z Was, które wciąż jeszcze pracują, ja bym już chyba nie dały rady przez 8 godzin się męczyć w pozycji siedzącej, uciskającej brzuch. Nie wspomnę o denerwujących interesantach i telefonach;). Choć ja również uprosiłam lekarza, by na zwolnienie wysłał mnie tydzień później niż zamierzał, gdyż chciałam pozamykać swoje sprawy. Wątpię, by ktoś w pracy to docenił, ale sama czuję się z tym lepiej. Nie lubię zostawiać niedokończonych rzeczy, tak jak nie lubię po kimś dostawać "niedoróbek" - niezwykle ciężko potem się w tym zorientować.

Zdrowia, mamuśki! I przypływu sił witalnych na pochmurne dni:)
 
Beata ja przy niskim ciesnieniu miałam zalecone mierzenie trzy razy dziennie plus wlasnie w sytuacjach kiedy robilo mi się slabo. Zdarzaja się spadki ciśnienia nagle.

Lunka czasami jest mi niedobrze, ale to na pewno nie to samo co było w pierwszym trymestrze.
W ciąży powinno się spac na lewym boku, spanie na prawym albo na plecach może skutkować tym ze do dzidziusia nie dopływa odpowiednia ilość tlenu. Ale wiadomo ze nie da rady spac w nocy w jednej pozycji. Ja zasypiam na lewym boku ale potem to roznie się budze, ostatnio powiedziałam mezowi ze ma mnie budzic i przekrecac :-D
 
Schuma fajnie ze chłopczyk, tez mam cicha nadzieje ze będziemy mieć synka ;) Fenika czuje sie dokładnie tak samo :/ dlatego tez od początku jestem na tL4 i nie żałuje. Mam dni ze leżałbym w piżamie cały dzień, chyba większość takich dni mam ;)
Lunka mi mdłości mocne minęły koło 16tyg w pierwszej ciąży ale co jakiś czas zwłaszcza na mięso mdliło mnie do samego końca. A śpię tak jak jest mi wygodnie chociaż staram sie więcej na lewej stronie.
Beata uważaj na siebie i odpoczywaj zwłaszcza ze pracujesz, może dla twojej ciąży to za duży wysiłek.
Mi sie słabo robi jak jestem na "za wysokich obrotach" kręci mi sie w głowie i od razu musze sie położyć.
 
Hej,

ja jeszcze ruchów nie czuje, w pierwszej ciąży poczułam jakoś w 17/18 tygodniu.

U mnie mdłości coraz rzadziej, bóle głowy bywają, ale lecze je aromaterapią ( olejek miętowy ), leków nie biorę póki mogę wytrzymać, bo jestem bardzo anty farmakologiczna:p Standardowo, właśnie zaczęły się problemy ze wzdęciami i dziwnymi uciskami w jelitach, ale to akurat pamiętam z poprzedniej ciąży. Jestem nisko ciśnieniowcem i niestety też już dwa razy zemdlałam. Rano zanim dojdę do siebie to jest 11. Kawy nie pijam - nie lubię. Często mam zawroty głowy, więc muszę powoli wstawać bo zaraz mam czarno przed oczami.

Rzadko piszę , gdyż mam ostatnio sporo pracy, na szczęście Mikołaj juz zdrów więc przedszkole mi pomoże ;)

Po poprzedniej wizycie i usg, nadal czuje się rozczarowana tym chłopczykiem:p ale cóż może przywyknę do myśli, że całe życie otaczać mnie będą sami mężczyźni:p chociaż marzenie pozostaje..:) Łożysko uformowało się na ścianie tylnej ( z dala od blizny po cc ) więc jest kolejny plus na poród sn :) Mam nadzieje, że to marzenie nie zostanie mi odebrane:p

Pozdrawiam :)
 
Anna czy Twoja kicia też zrobiła się bardzo przytulaśna? :-) Koty chyba czują jakieś zapach bo u mnie nawet ta najbardziej nie lubiącą się przytulać kotka pcha mi się na kolana, przytula i mruczy :-)

A odnośnie spania to czy któraś z Was ma tą poduszkę dla kobiet w ciąży ? Taką podłuzną. Zastanawiam się nad jej zakupem ale nie wiem czy naprawdę śpi się z nią lepiej .

Też nadal nie czuje ruchów a wyczekuje ich z niecierpliwością :-)
 
Mi mdłości chyba całkiem odpuściły, czasem zaboli nie głowa i brzuch też czasem ciągnie.

Co do spania, ja staram się zasypiać na lewym boku, ale różnie to bywa, całe życie spałam na brzuchu i dalej czasem tak śpię, dziś w nocy na przykład tak się na brzuch przekręciłam, że strasznie mnie zabolało z prawej strony, co mnie porządnie wystraszyło, niestety mnie nie ma kto przekręcać, bo mąż za granicą, ale mam nadzieję, że lekarz pozwoli mi do niego jechać na 2-3 tygodnie po Wszystkich Świętych.

Czy Was też momentami nagle ukłuje coś w podbrzuszu? Ja często tak mam i oczywiście się stresuję, ehh to życie od wizyty do wizyty. Mogłam kupić detektor tętna, może byłabym spokojniejsza.

Lunka ja mam tę poduszkę od dawna i teraz codziennie z nią śpię. Trochę mi pomaga w zasypianiu na boku.
 
Tyśka ja tak mam gdy np za szybko wstanę. Oprócz tego zwłaszcza w nocy czuję taki dziwny ból w dole brzucha ale ginekolog mi powiedział, że tak się dzieje bo dzidzia rośnie :-)
 
Lunka moja kotka baaardzo zrobiła się przytulaśna. Ciągle ociera się o mnie, mruczy i leżeć chce przy mnie.
Koty podobno baaardzo wyczuwają ciążę, co widać :-)

Właśnie ugotowałam rosołek drobiowy. Zapraszam wszystkie kwietniówki ;-)
 
reklama
Do góry