reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

reklama
Ewe gratuluję powitania na świecie córeczki.

Martita u nas pępuszek odpadł po 9 dniach bo miałam taki specjalny, polecony przez położną spray. Pewnie odpadły szybciej gdybym od razu w szpitalu go używała.

Alunia super, trzymam kciuki za szybki i sprawny poród :)
Być może to ta nieszczęsna stłuczka przyspieszyła akcję.

Schauma u mnie Damianek zasypia przeróżnie. Raz lepiej raz gorzej. Jeszcze nie mam wypracowanej na niego metody i trochę się męczymy jak nie zaśnie od razu po karmieniu :/
 
Każda minuta snu jest cenna to prawda ale u nas od 4 było ciężko, dopiero teraz się uspokaja mała i mogłam coś ogarnąć w domku
Ewe super ze sprawie poszło i że dobrze się czujesz
Kasiunia to trzymam kciuki za was
Reniu ja już jestem chyba na liście [emoji3]?
Alunia powodzenia :-D
Martita super :-D
Dziś malutka długo leżała na brzuszku i widać było że jej przyjemnie :-) idę dalej ogarniać w domku:-)
 
Kitki, ja również popieram to co pisały dziewczyny - 21.04 to piękna data i byłaby Twoja własna, co by się córka z tatą nie pozabijali o datę :D Dzwoniłam do tego okulisty, badanie niemowlaka kosztuje 40 zł. Wiesz gdzie na osiedlu Majowym jest Kościół Opatrzności Bożej? To jest ulica Marii Dąbrowskiej podajże.
Wydaje mi się, że przy mm nie podaje się witaminy D, ale nie wiem jak to jest z wit K.

Polianna twoja córeczka jest prześliczna i od razu widać, że to dziewczynka :)

Bluelovi ja również zamierzam podawać witaminki tak jak przy Majce, bo można zwariować z tymi zmianami :/

Lusinda mi również wydaje się, że jeżeli waga wyjdzie powyżej 4 kg przy pierwszym dziecku to robią cc. Chociaż to też może zależeć od szpitala.

Kasiunia, czyli jeżeli lekarze uznają, że łożysko już się zestarzało, to za chwilę będą chcieli rozwiązać ciąże, tak? To już niedługo zobaczysz Laurę :)

Schauma, dziękuję za odpowiedź - uspokoiłam się trochę i spokojniej czekałam na wynik :) W czwartek było 14,4 bilirubiny, a w piątek (po 12 h na mm) było 12,9. Tak więc to jest na bank żółtaczka dzieci karmionych piersią i za tydzień będziemy znowu sprawdzać wynik, ale lekarka mówiła, że nie powinno już wzrosnąć :)

Renia, takie spacerki są najlepsze :) Po pierwsze spacerek zaliczony, po drugie starszak szczęśliwy, że mama go odebrała i jeszcze zawsze można podskoczyć na plac zabaw ;)

Klaczek, a więc odliczamy z Tobą czas do 25.04 ;)


Alunia, jejku ale musiałaś się zestresować ;( Dobrze, że wszystko w porządku. A zbadali Ci tą głowę, czy nic Ci się nie stało?

Beata mój synuś śpi w dzień po 2-3h i czasami po jedzeniu ma godzinkę aktywności. W nocy całe szczęście je i zasypia od razu przy cycku :)

Trix, ja też bałam się wkłucia, bo koleżanka mnie nastraszyła, że to boli. W nocy przed planowanym cc dostałam skurczy i 10 minut przed cc wynosiły 80. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale podczas wkłucia bolały mnie tylko te skurcze. Całe szczęście pani wkuła się za pierwszym razem. Wcześniej dała mi zastrzyk znieczulający miejsce wkłucia. Za pierwszym razem miałam cc podczas porodu sn tzn przy pełnym rozwarciu, a teraz przy tych skurczach. I nie miałam najmniejszego problemu z laktacją.

Kitki, jak miałam cc pod narkozą to miałam rurę intubacyjną, ale wkłądają ją jak już śpisz i wyciągają jak jeszcze śpisz, więc nie jest źle. Ja niestety miałam później straszny kaszel, ale dałam radę. Ogólnie miałam cc pod narkozą i cc ze zneiczuleniem ogólnym i ciężko mi porównać bo w każdym było coś fajnego i coś niezbyt przyjemnego. Plusem znieczulenia ogólnego jest to, że nie ma później uczucia schodzenia znieczulenia, a to było okropne bo miałam aż znieczulone ręce i strasznie mnie swędziały jak schodziło. Stres, że nie mogę ruszać nogami, a minęły już 4 godziny też był spory. Ogromnym plusem znieczulenia w kręgosłup jest to, że słyszałam pierwszy krzyk mojego synka i tego nigdy nie zapomnę, bo chyba nigdy wcześniej nie płakałam ze szczęścia :). A żałuję, że nie słyszałam pierwszego krzyku Mai.

Ewe ogromne gratulacje!!!! Nie martw się, mój synek też opił się wód i nawet niby zachłysnął. Jedyne co to, nie chciał długo jeść, ale wszyscy powtarzają żeby się nie martwić bo przez pierwszą dobę dziecko nie musi jeść. I musimy zbadać jeszcze raz słuch, bo miał wody w uszku i nie można było dobrze zbadać słuchu.

Drobi, ja chodzę spać po ostatnim karmieniu małego, tzn. około 23:40, później Antoś budzi się ok. 1:30, 3:30, 5:30 i ok. 8:00. I dopiero jak nakarmię go o 8:00 to wstaję :)

Ewe, mnie ból pleców i żeber i barku złapał dopiero na drugą dobę, ale pomagają czopki przeciwbólowe. Ale trzymam kciuki, żeby Cię ominęło.

Alunia, spinaj się, żeby urodzić do 23:59 ;)

Beatka, Majce odpadł pępek na 10 dzień, a był moczony w kąpieli i osuszany - koniec pielęgnacji. U Antosia też odpadła na 10 dzień, a był tak samo moczony i osuszany i dodatkowo psikany oktaniseptem. Nie wiem od czego zależy czas odpadania. Niektórym odpada po kilku tygodniach...
 
Drobi u mnie tak w dzien jak w nocy schodzi z godzinke czy 1,5 nawet z karmieniem. Usnie przy cycu ale potem robi kupę wiec przy przewijaniu sie troszke rozbudza to potem sobie patrzy chwilkę zanim usnie lub czasem chce się jeszcze napić a czasem jeszcze po tym piciu kupke dorobi hehe ale nie jest źle. Dziś w nocy pobudki 22:30, 3 i potem dopiero 6:30 w międzyczasie nawet się wyspalam ;) I to w końcu bo 1 noc po szpitalu rozkrecalismy laktacje a druga bolał brzuszek. Dziś idziemy na spacerek na chwilkę z 2 dzieci :) Ja i babcia bo tatuś wczoraj wyszedł z kolegami na pepkowe i chyba siły nie ma :p
 
A co do wit D to sprawdzilam i ja mam tabletki wit D 500 z fluorem no J..P..
Wiedziałam juz wcześniej ze tu tak lekarze zalecają ale nie mogę zrozumieć totalnie po co?! Musze jeszcze zagłębić się w temat przed podaniem.
 
Kitki wlasnie zapomniałam Ci napisać, ze przy karmieniu mm nie podaje sie witaminy k.

Antus mi polozna mowila, ze szybkość odpadnięcia pępka zalezy głównie od tego jak gruba byla pepowina i to by się zgadzało bo przy Julii mówili nam, ze byla gruba pepowina. A oprócz tego pielegnacja.
Dobrze, ze z zoltaczka juz lepiej. Odstawialas w końcu Antosia od piersi na czas tego badania?
 
Aluniawdz teraz to się rozkręci :tak:
Antus sprawdzali przepływy pępowiny i jest wszystko dobrze. Bardziej ich martwiło małowodzie...

Martita tak kazali mi wczoraj wypić 4litry wody:szok: i pomogło bo wczoraj miałam już więcej wód plodowych.
Był u mnie lekarz prowadzący ciążę i mają mnie poobserwować do poniedziałku jak będę już piła normalne ilości wody. Jeśli nadal będzie spadała ilość wód płodowych to w przyszłym tygodniu dzidzia będzie z nami, a jak będzie wszystko w normie to w poniedziałek do domu i wracam za tydzień 18go rodzić.
Dziewczyny, którym maluszkom pępki już odpadły napiszcie co używałyście do przemywania, bo ja cały czas mam dylemat.
 
reklama
Kasiunia wlasnie zapomniałam Ci wczoraj o tym piciu napisać, a mi lekarka kazala dużo pic jak miałam niskie afi.
Ja używałam gazikow ze spirytusem.
 
Do góry