reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Niby na opakowaniu Espumisanu napisane ze dla dzieci po miesiacu ale z tego co pamietam to nam pediatra po trzech tygodniach pozwolil juz stosowac.
Beata mam nadzieje, ze to jednorazowa sytuacja i wiaze sie z przestawieniem z kp na mm. O kolkach na razid nie mysl bo zaczynaja sie zazwyczaj po trzrcim tygodniu.
 
reklama
Kitki Julia jest troche zazdrosna, szczegolnie o czas jaki poswiecam Kai. Czasami przychodzi akurat jak karmie i prosi mnie o cos juz, teraz a ja nie bardzo moge jej wtedy pomoc. Przy Kai duzi chce pomagac, ale tez chce jej wkladac zabawki do lozeczka wiec musimy ja pilnowac. Z czasem mysle, ze wszytsko sie ulozy, nie jest zle :)
 
Maui skoro my takie niedoinformowane i wierzymy w zabobony, zacofane i nie wiem jeszcze jak nas nazwała, to po co nas czytasz? Czy kp to jedyny temat na który masz coś do powiedzenia? Bo jakoś nie przypominam sobie abyś pisała o czymkolwiek innym. Skoro nie odpowiada Ci nasz poziom i wiedzą to może zmień forum. ...
Beatka nie zamartwiaj się. Wasz spokój jest najważniejszy. KP czy mm.....najważniejsze żeby synek się najadal i miał szczęśliwa mamę. Powodzenia:)
Napisałam dlaczego czytam; a piszę codziennie kilka postów od października - co można sprawdzić, więc nie pisz, że nic nie piszę:happy2: każdy inteligenty człowiek najpierw by sprawdził, a potem pisał.
Jak chcesz dobierać sama sobie rozmówców, to musisz założyć własny portal.
Nie burzę się na odmienne zdanie czy wybory, absolutnie nie, jedynie na nieprawdę. To wszystko. Jako kobiety w ciąży i świeżo upieczone mamy mamy bardzo ciężko, zalew informacji i różnych rad olbrzymi, ale w tym wszystkim chciałabym też dostawać prawdziwe informacje, by wybrać to co uznam za najlepsze dla mojego dziecka, a nie wielowiekowe przesądy, które są pseudo nauką i pseudo wsparciem. I tylko tyle. Mamy prawo do rzetelnej wiedzy, a nie tylko głupawego poklepywania, bo zdrowie dziecka dla mnie jest ważniejsze niż moje samopoczucie., ale to mój system wartości. Możesz mieć własny.
Dobrego dnia
 
Maui moze piszesz codziennie kilka postow od pazdziernika, ale chyba nie na kwietniowkach 2016.
tak, już pisałam, pierwszy termin miałam na maj, a z usg na kwiecień, tak więc rodzimy w tym samym terminie, dlatego i czytam tu i tu i kibicuję; gdybym rodziła we wrześniu, to bym nie wtrącała się, ale i takie osoby bywają- cóż, za rejestrację na forum odpowiada ktoś inny i ani ja nie mogę sobie tu dobierać rozmówcy, ani przysłowiowa "Kowalska", co dla mnie jest zrozumiałe, ale czy dla innych?
Już nawet nie napisałam w odpowiedzi, że nie jest najważniejsze, że dziecko tyje- najważniejsze jest zdrowie, ale jeszcze 50 lat temu uważano, że zdrowe to utyte dziecko... co też jest nieprawdą, ale świata nie zbawię;
Z mojej strony mogę tylko i wyłącznie dzielić się swoją wiedzą z nowymi mamami i je wspierać w ramach możliwości, a że moje najstarsze dziecko kończy właśnie 19 lat, to bardo przepraszam, ale po 20 latach niemal bycia matką i walką z zabobonami babć i ciotek jestem zażenowana powtarzaniem głupot przez młode kobiety XXI wieku, doby internetu. Sama z przyjemnością odkrywam nowinki i informacje w zakresie pielęgnacji i wychowania dziecka mimo wychowania dwójki, bo nadal nauka potwierdza pewne atawizmy lub zaprzecza starym- błędnym przekonaniom, znajduje nowe rozwiązania i to jest fajne. Nie fajne jest tkwienie w błędzie lub okłamywanie i siebie i innych. W dobrej wierze sama błędy popełniałam, a nie ma dla nas nic ważniejszego, jak pełna wiedza, byśmy mogły świadomie a nie bezwiednie decydować.
Każda z nas urodzi za chwilkę i nasze decyzje będą miały konsekwencję w życiu innego człowieka. Jako matka życzę nam wszystkim, byśmy miały dostęp do pełnego wsparcia jakim jest rzetelna informacja oraz możliwość wyboru. Kobiety mają cholernie ciężko i bez tego.
Dobrego dnia kobiety kochane.
 
O rany, Maui, męczysz... Daj sobie spokój z dalsza dyskusją. Podkreśliłaś już tak dobitnie, o co Ci chodzi, że dalsze pisanie tego samego innymi słowami naprawdę nie ma sensu. Tym bardziej próba obrażania forumowiczek i ich poziomu wiedzy.
Poza tym sama wiedza to nie wszystko. Porównaj chociażby post Martity, w którym jest troska, serdeczność i porada oraz Twój, w którym znajdujemy "środowisko ludzi prostych lub starych", "wieś", głupotę", "intelektualne nieogarnięcie tematu"...
Beata wyraźnie napisała, że przez trzy doby spała łącznie godzinę. Optymistycznie zakładam, że wiesz jak na układ nerwowy i naszą psychikę wpływa długi brak snu, bo przecież jesteś taka mądra...
Zwrot "chudy pokarm" w odniesieniu do mleka matki jest niefortunny i błędny, ale na pewno nie jest to pierwsze nieprawidłowe sformułowanie, jakie padło na forum. Równie dobrze mogłybyśmy się czepiać błędów ortograficznych, czy braku interpunkcji całkowicie zmieniającego sens wypowiedzi.
Cieszymy się, że jesteś oczytana i wykształcona, ale zdecydowanie brak Ci drygu pedagogicznego i... taktu.
Wiedzą też trzeba umieć się dzielić. A moralizatorski i zawstydzający ton Twoich wypowiedzi aż razi. Nie ma nic gorszego, jak nauczyciel, który próbuje zawstydzić ucznia.
Nawiązując do początku mojej wypowiedzi - dalsza dyskusja na ten temat nic nie wprowadzi ani do naszego ani do Twojego życia więc proponuję zakończyć ją w tym miejscu.
 
Ostatnia edycja:
Cześć kwietniówki :)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich rozpakowanych, świeżo upieczonych mamuś :) :) :)
Ja dopiero dzisiaj ogarnęłam szpitalną torbę i poprasowałam ciuszki. Poza jakimiś drobiazgami można powiedzieć, że mogę rodzić ;)

Kurcze, trzecie dziecko, drugie zrodzone 4 lata temu a ja mam wrażenie, że nic nie pamiętam :-/ Dzisiaj usilnie próbowałam sobie przypomnieć, czy przy ostatnim razem preferowałam dla młodego zestaw body+śpiochy czy może kaftanik + półśpiochy ;)

Dziewczyny, jeśli chodzi o kwestię kp i mm, to zalecam nie wchodzenie w dyskusję. Niech każda robi, co uważa za słuszne, a wszystkie pozostałe to szanują.
 
reklama
Drobi, masz rację w dużej mierze, ale nie dziw mi się:cool2:

Beata jest biedna. To zupełnie inna sprawa, oczywiście.
 
Do góry