reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Beatka u nas rewelacyjnie sprawdziły sie czopki glicerynowe w płynie lub termometr do stymulacji..przerabiałam zaparcia z 2 dzieci i doszłam do w niosku ze to skutek tego ze jak nabierałam mm to miarka była wypełniona z czubkiem wiec pózniej dozowalam znacznie mniej (ciut mniej niz pełna miarka :)
 
reklama
Beatka - tak jak dziewczyny pisza...miarka z mlekiem plaska nie czubata i nie ubita. Jak sie beda powtarzac to mozna zmienic mleczko sa takie przeciw zaparciom, ale na razie bym poczekala moze to jednorazowa akcja. Moze zadzwon do polozmej niech przyjdzie sprawdzi, pokaze ci tez jak ten czopek kroic bo ja nie pietam w ktora to strone trzeba czy wzdluz czy po szerokosci. A jakie mleczko dajesz?
I nie martw sie zaparcia ulewania czasami zielona kupka tez sie zdarzaja i to niczyja wina. Brzuszek musi dojrzec i przywyknac
 
Beata możesz zmienić mleczko jak Kitki napisała na takie lżejsze jak będzie częściej się to działo, a tak to masaż brzuszka z oliwka(w internecie są opisy i filmiki jak masować), czopek glicerynowy też pomoże ale je się używa w ostateczności tak mi pediatra mówiła
 
Martita ta wizyta patronażowa to raczej o położną chodzi. Z moją to jestem umówiona na następny dzień po wyjściu ze szpitala, ale mam jej zadzwonić w razie co jakby to weekend przypadał bo wtedy jej nikt nie poinformuje ze szpitala i nie będzie wiedziała że urodziłam. A pediatra to w 3 tygodniu, no ale widocznie to u każdej inaczej skoro dziewczyny piszą że u nich inaczej.

Beata \tak jak dziewczyny piszą na zaparcia najlepiej czopek glicerynowy, a mojej koleżanki mała miała zaparcia po Bebilonie i dopiero jak zmieniała mleko na jakiegoś hippa to jak ręką odjąć przeszło.

Aniu bardzo przykro mi z powodu męża, szkoda że taka przykra niespodzianka zaraz po wyjściu chłopaków do domu.

Mikulinka i co tam?

Klaudyna jak ja zazdroszczę Ci tego spaceru. A Twoja córka to zawsze taka uśmiechnięta? :)

No to dziewczyny dziś dalej świętujemy? Mnie na samą myśl już kość ogonowa boli :p Ciekawe ile kg dojdzie po świętach :) Szczerze nie mogę się doczekać kiedy mój maluszek z nami będzie, od razu przyjemniejsze byłyby te święta :)
 
Lusinda tak cały dzień uśmiechnięta i biega i się wyglupiala ale i lobuzuje ;-) ale potrafi też pokazać charakterek :p
Ja boję się wejść na wagę kg miały spadać a po świętach to strach sprawdzać a jeszcze dzisiaj świętowanie :-D
Za chwilkę wszystkie będziecie tulic maluszki :-)
 
Beatka pomaga masaż delikatny brzuszka, troszkę nóżki do góry można maluszkowi wziąć ale delikatnie. Moze to tylko jednorazowa sprawa.
Mikulinka a jak Ty się czujesz?
 
Kochane bardzo dziękuję za porady.
Damianek wczoraj wieczorem zrobił z płaczem bardzo twardą kupkę, ale za kilka godzin, w nocy zrobił już taką "średnią" kupkę, tzn dalej z płaczem, ale nie tak jak poprzednio, także mam nadzieję że będzie się poprawiać. Staram się często go nawadniać.

Jutro na szczęście przyjeżdża do nas położona na patronaż.

PS. ja też przyczepiłam Damiankowi czerwoną kokardkę na wózek (a nawet na fotelik samochodowy) :)
 
reklama
Martita ja mam w zleceniach wizytę patronazową pediatry za 4-7 dni. Ale Ania to wczesniak wiec pewnie są inne standardy
 
Do góry