reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

dzien dobry!
dziewczyny, ale mialam wczoraj dzien, dostalam takiego wzdecia, ze po raz pierwszy bylo po mnie widac ciążę, bardzo zle sie czulam, przespalam pol dnia.. a dzis rano bylo mi niedobrze, mialam lekkie mdlosci! szok, myslalam ze sie nie doczekam, ale jednak ;)
Rita witamy! :)

tak czytam ile wy tych badań robicie, a ja nic do tej pory... i jeszcze prawie 2 tygodnie do wizyty z midwife..
 
reklama
Rita moja corka chodzi caly czas do przedszkola ale odkad wiem o ciąży ODPUKAC nie chorowala jeszcze. Mysle ze gdyby u niej w przedszkolu pojawila się jakas epidemia to zatrzymałabym ja w domu, tylko nie wiem czy masz taka możliwość.
A co powiedział pediatra na te wysypke?? Rozyczka z tego co pamiętam jest tylko jednokrotnie w zyciu wiec jeżeli chorowalas to nie ma ryzyka, ze się zarazisz, ale to trzeba by potwierdzić z lekarzem bo nie jestem pewna.
 
Witaj Rita ;)
Mój jakoś (odpukać) na razie nie choruje po tym przedszkolu, w okresie zimowym zasmarkane wszystkie dzieci chodzą ale na szczęście nie ma z tego nic poważniejszego, on w dodatku ma jeszcze robione cały czas na okrągło po 4 razy dziennie inhalacje ze względu na swoje słabe płuca- osłabione po przejściach porodowych i jakoś przy tych inhalacjach dobrze się trzyma...
Dziewczyny byłam dziś u nowej lekarki i tu zonk w De wymyślili sobie że jak już się pójdzie do 1 lekarza to ich to nie interesuje i trzeba u tego jednego kwartał skończyć bo kasa mu z góry na kwartał wypłaca i zmienić go nie można :wściekła/y: Także cały wrzesień muszę jeszcze być u niego ale zrobiła mi od razu termin na wizytę od 01.10 mogę do niej przejść i przejdę na pewno kobietka zupełnie z innym podejściem chociaż nie jestem jeszcze jej pacjentką podeszła do mnie na rozmowę, powyjaśniała wszystko jeszcze pytała czy czegoś nie potrzebuję i sama od siebie wypisała mi receptę na jakiś lek na mdłości, z uśmiechem na ustach i w ogóle a nie to co tamten cwaniak szybko, szybko byle by kasę wypłacili ehhhh... jeden miesiąc do przeżycia tylko szkoda że badania w 12tyg u niego mi wypadną, muszę się umówić od razu do niego
 
Martita no dokladnie :) teraz jak juz poznalam wersje light mdlosci to mam nadzieje, ze nie poznam rozwiniętej wersji ;)

Renia no to fajnie, ze nowa lekarka to taka rowna babeczka! a wrzesien minie nam szybciutko, stety i niestety, wiec zaraz do niej przejdziesz :)
 
Renia super że trafiłaś na taką babeczkę. Mój lekarz jest z tych małomównych. Na pierwszej wizycie zrobił USG i zaczął wypisywać badania do zrobienia. A ja na to i co, jest ok? Na co Pan Doktor, że gdyby nie było ok to już by inaczej działał, a teraz to czeka na wyniki i dopiero pogadamy.....
Wizyta jutro, więc czekam z niecierpliwością, aż doktorek się rozgada hehehe no i na serduszko czekam :-)
 
Dziękuję za odpowiedzi, co do wspomnianej wysypki to nie byłam z nią u lekarza. Bowiem w pierwszych dwóch/trzech dnia wyglądała na klasyczne potówki, przy szyi, karku. W jej trakcie małej nic nie dolegało, więc stwierdziłam, że poczekam i najwyżej pójdę jeśli tak stan będzie się utrzymywał powyżej tygodnia. Przy okazji odstawiłam syrop z żelazem i po dwóch dniach wszystko zeszło. Syrop zaczęłam podawać ok 6 dni przed pojawieniem się wysypki. Dlaczego nie poszłam do lekarza: 1 w naszej przychodni jest moda, że jak dziecko nie jest zbyt chore to można dostać opiernicz, że się zdrowe dziecko ciągnie między te bardziej chore, 2. mała jest też alergiczką i czasem jak dostanie coś nowego to ją obsypie, 3, na początku czerwca przy okazji wizyty zapytałam się o wysypkę na udach, Pani doktor stwierdziła, że to ma charakter higieniczny i że powstało od wyżej temperatury i pocenia się. Nie chciałabym wyjść na jakąś patologiczną matkę, która zaniedbuje dziecko, ale stwierdziłam, że chwile odczekam z wizytą bo z dużym prawdopodobieństwem usłyszałaby, że to niegroźna wsypka.
 
kurczaczek heheh dzięki! :D

jadę zaraz z mężem do dentysty, będzie wyrywal zęba wiec potrzymam go za rękę, biedula całą noc nie spał.
 
reklama
hej, renia jaki lek dostałaś na te mdłości?
mi dodatkowo przyplątała się jeszcze biegunka, nie wiecie czy mogę stoperan brać na początku ciąży?
 
Do góry