reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinaria majóweczek:)

reklama
Przepis na makaron z wędzonym łososiem i mascarpone:
500g dużego makaronu (najlepiej penne)
200g wędzonego łososia
1 serek mascarpone (ja akurat kupuję ten biedronkowy)
2 pęczki natki pietruszki
sok z 1/2 cytryny
sól
pieprz

Makaron wrzucić do wrzącej, osolonej wody (nie za dużo tej soli bo ser jest dosyć słony, no chyba że ktoś lubi dużo soli). W tym czasie przygotowujemy sos. Łososia rozdrabniamy i wrzucamy na patelnię z odrobiną oliwy z oliwek lub zwykłej oliwy i podsmażamy około 3 minut. Potem dodajemy mascarpone i jak się już rozpuści dorzucamy posiekaną pietruszkę, sok z cytryny i przyprawiamy. Całość wymieszać i podgrzać jeszcze chwilkę na patelni, ale żeby się nie zagotowało. Ugotowany makaron połączyć z sosem i wymieszać. Podawać na ciepło.

Smacznego :-)
 
Jeśli to tak dalej pójdzie to niedługo powstanie wątek pt.: jak zrzucić zbędne kilogramy :p

Mnie się taka ochota zrobiła na tego łososia, aż dostałam ślinotoku :-D
 
Muffinki z brzoskwiniami
Składniki na 12 dużych babeczek:
200g mąki pszennej
100g mąki pszennej pełnoziarnistej
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody
1 jajko
250g jogurtu naturalnego
80ml oleju
130g cukru
1 opakowanie cukru waniliowego
1/2 łyżeczki aromatu śmietankowego
350g brzoskwiń
1. Wymieszać razem obie mąki, proszek do pieczenia i sodę.2. W drugiej misce wymieszać jogurt, jajko, olej, cukier, cukier waniliowy i aromat śmietankowy.3. Brzoskwinie obrać i pokroić na kawałeczki.4. Do mąki wsypać brzoskwinie, wlać mokre składniki i krótko wymieszać (tylko do zwilgotnienia składników). Ciasto przełożyć do formy na muffinki wyłożonej papierowymi foremkami lub wysmarowanej masłem i posypanej mąką. Piec w temperaturze 160oC na funkcji termoobieg przez 25 minut.Udanych wypieków:)
 
reklama
Do góry