reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

reklama
ja nic nie biorę bo nie mam skąd :) tylko kwas foliowy :) i @ przylazła u mnie też ale też wiedziałam że przyjdzie bo wg mierzenia temperatury cykl był bezowulacyjny. następne dni płodne wypadną na wizytę w Paryżu. zamiast zwiedzać będę się pobzykiwać....

p.s. daj znać ile za te badania dałaś bo ja zrobię w maju w Polsce. tylko nie wszystko bo nie trafię z wszystkimi badaniami w określone dni...

Widocznie w rlandii wszystko wyglada inaczej. U nas w Szocji mozesz sobe testy hormonalne zrobic, ale tylko jesli starasz sie min. rok i cos jest nie tak.
Za sluzbe zdrowia sie nie placi. Nam tez odciagaja skladki na national insurance, ale za darmo jest GP, pielegniarki ktore tutaj robia badania krwi i cytologie, okulista. Dentysta w ciazy i pierwszych 12 m-cach po urodzeniu dziecka za darmo, poza tym platnie. No i specjalisci ze skierowanie w wiekszosci za darmo.
Taki minus ze do badan sie nie przykladaja, badania kontrolne to da nich olewka, chyba ze naprawde ci cos dolega.
Lepiej wiec zrob badania jakie musisz w Polsce.
Jesli chcesz szczegolowe na hormony to sie dobrze dowiedz, u nas jest tzw. family planning centre, gdzie moga sie zglosic pary z problemami, robia tam dokladne badania za darmo. Moze w Irlandii macie cos podobnego?

Pozdrawiam.
 
Hej dziewczynki :)
Witam w piękny wiosenny dzionek :) u mnie zaczął się 12 tydzień ciąży :) Mdłości jakie mnie dopadały tak do 9 tygodnia już daaaawno minęły :) teraz jedynym objawem jaki mam jest dość wczesne chodzenie spać :) o 20.00 nie można się już ze mną dogadać bo usypiam na stojąco :) Jeśli chodzi o pierwszy objaw, po którego obserwacji stwierdziłam, że chyba już ktoś zadomowił się w moim brzuszku, to była podwyższona temperatura dzień przed i w dniu spodziewanej @. Już wtedy wiedziałam. Dlatego jeśli mogę podpowiedzieć wszystkim starającym się, obserwujcie swoją temperaturę. Zaraz potem tempka zaczęła się utrzymywać pow. 37., później dołączyły mdłości i potworne zmęczenie. pozdrawiam !!!
 
Hej dziewczynki :)
Witam w piękny wiosenny dzionek :) u mnie zaczął się 12 tydzień ciąży :) Mdłości jakie mnie dopadały tak do 9 tygodnia już daaaawno minęły :) teraz jedynym objawem jaki mam jest dość wczesne chodzenie spać :) o 20.00 nie można się już ze mną dogadać bo usypiam na stojąco :) Jeśli chodzi o pierwszy objaw, po którego obserwacji stwierdziłam, że chyba już ktoś zadomowił się w moim brzuszku, to była podwyższona temperatura dzień przed i w dniu spodziewanej @. Już wtedy wiedziałam. Dlatego jeśli mogę podpowiedzieć wszystkim starającym się, obserwujcie swoją temperaturę. Zaraz potem tempka zaczęła się utrzymywać pow. 37., później dołączyły mdłości i potworne zmęczenie. pozdrawiam !!!

Naomi, ja jestem w szostym tyg. Mecza mnie mdlosci, ale nie wymiotuje. Mam nadzieje, ze to tylko tymczasowe i w 12 tyg. minal jak u ciebie. Spac mi sie tez potwornie chce, ale im wiecej sie wypoczywa, tym lepiej.
Pozdrowienia.
 
dzięki Pianistka, Naaaaomi i inne dziewczyny które poświęcają chwilę żeby się tu z nami podzielic swoimi doświadczeniami... To dla nas dużo znaczy:-) Jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję, życzę wszystkiego dobrego.
Trzymajcie za nas kciuki:-)
 
Po odstawieniu tabletek okres spoznil mi sie tydzien:-DOd tego czasu pracujemy nad dzidziusiem non stop.
Faktem jest,ze do okresu zostal mi tydzien,a ja zrobilam test.Niedawno spotkalam znajomych,po 2ch browarkach myslalam,ze umre.:baffled:..plus zwrocenie niewielkiej zawartosci...dodatkiem jest uczucie nacisku i pelnosci :crazy:podbrzusza.Tak jak wspomnialam,2kreseczki,2ga slabsza,ale jednak jest.Nie wiem czy moge robic sobie nadzieje,gdyz dzis brzuchol pobolewa mnie jak na okres:no:
 
reklama
Po odstawieniu tabletek okres spoznil mi sie tydzien:-DOd tego czasu pracujemy nad dzidziusiem non stop.
Faktem jest,ze do okresu zostal mi tydzien,a ja zrobilam test.Niedawno spotkalam znajomych,po 2ch browarkach myslalam,ze umre.:baffled:..plus zwrocenie niewielkiej zawartosci...dodatkiem jest uczucie nacisku i pelnosci :crazy:podbrzusza.Tak jak wspomnialam,2kreseczki,2ga slabsza,ale jednak jest.Nie wiem czy moge robic sobie nadzieje,gdyz dzis brzuchol pobolewa mnie jak na okres:no:
Generalnie, z tego co mówią dziewczyny - tak może być. Ból podbrzusza może byc podobny jak przed@... Tydzień do@ to dość wcześnie na testy. Poczekaj, zrób jeszcze jeden, albo badanie krwi - wtedy masz pewność:-)
 
Do góry