reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

cześć Małgosiu. 2 tygodnie od czego? od możliwej owulacji, potwierdzonej monitorinkiem owulacji czy od daty przewidywanej @? generalnie zasady są takie:
1. dopiero ok 18 dni podwyższonej temp może sugerować ciążę.
2. jeśli test wyszedł negatywnie to nie znaczy, ,że nie jesteś w ciąży

na 100% procentowe potwierdzenie proponuję test z krwi, beta HCG. powinien pokazać maleństwo już po pok 9 dniach od owulacji. Oczywiście im dłużej się czeka tym lepiej, także najlepiej testy wszelkie robić po dacie przewidywanej @.

pozdrawiam:)
 
reklama
Ivi dzięki za odpowiedź:-) MOja koleżanka jest dwa tygodnie po owulacji i czuje sie jakoś dziwnie i cąły czas mnie pyta czy może jest w ciąży czy nie:-) Ja jej tłumaczyłam żeby poczekała przynajmniej do terminu miesiączki ale ona tak bardzo chce tego dziecka że zrobiłą test wcześniej i był negatywny i znów się ząłamała:-( Tłumaczyłam jej że test nie musi być wiarygodny bo to jest za wcześnie. A badania z krwi zrobić nie chce bo się boi wyniku:-( A i jeszcze jedno pytanko czy podbrzusze na początku ciąży robi się twarde i takie jakby wypukłe?? Szok jak długo można starać się o dziecko:-( Ona juz jakies 2 lata i nic... Biedna:-(
QWam wszystkim tez życzę ciąży jak najszybciej:-) Ja puki co nie staram się o drugie raczej staram się o to aby nie było teraz dzidzi:-) Dwójka dzieci narazie mi wystarczy:-) Trzymajcie sie kochane i powodzenia...
 
Małagosiunia - hhehe mi ok roku bycia tu na forum zajęło tak na prawdę zrozumienie, że nie da się powiedzieć że jakieś objawy ewidentnie wskazują na ciążę :) I nadal się nakręcam, ale duuuużo mniej niż na początku :) Może zaproś koleżankę na BB?:) Chodzi o to że u jednej brzuch może być twardy, innej od razu wyskakuje brzuszek, jeszcze innej nic się nie zmienia.. u jednych osob jakieś objawy wskazują na ciążę, u innych nie są powodem ciąży..To wszystko jest strasznie zakręcone i generalnie nic ni ejest pewne:)
A czy Twoja koleżanka robiła badanka?
 
Ivi zaprosiłabym ją na BB ale ona nie ma internetu:-( Dlatego ja piszę w jej imieniu:-) Badań lekarz nie zlecił bo stwierdził ze to jeszcze za szybko aby je robić. Brała dupostan i po nim właśnie tak się czuje. Miała nieregularne miesiączki dlatego ciężko jej było określić owulację:-(
Wiem że każda kobieta inaczej przechodzi ciążę, bo sama mam 2 dzieci a jedna ciążas była inna od drugiej:-) Ale ja od początku czułam że jestem w ciąży i nie umiem tego wytłumaczyć dlaczego.
Bardzo mi szkoda takich kobiet, które bardzo chcą mieć dzieci ale nie mogą:-( To bardzo smutne... Dlatego chciałam spytać tu na forum aby się dowiedzieć czegoś więcej:-) Dzięki za odpowiedzi:-)
 
U nas staranko było w 17,18,19,20, 21 dniu cyklu. Ostatnie okresy
miałam następująco:
-5 listopada 2007
-5 grudnia 2007
-5 stycznia 2007
-4 luty 2007. (współżyliśmy 20, 21 , 22, 23 24 lutego)
Cykle zatem 31-32 dni. Pełna stabilizacja na moją optykę i zgodnie z
obserwacją.

Koleżanki z innego forum kategorycznie wykluczyły możliwość zajścia
w ciążę w tych dniach.

Ale co nastąpiło:
- skok temperatury z 36,5 na 37,4 w nocy z 21 na 22 dnia cyklu.
- boli mnie dół brzusia(delikatnie nie mocno- tak jakby na malutki
@)...okres powinnam dostać 5 marca..więc na bóle menstruacyjne jest
za wcześnie jak na mnie.
- mam uderzenia zimna i gorąca
- boli mnie głowa
- nie mam apetytu pomimo,że w sumie organizm domaga się jedzenia...a
mnie "nudzi"......i ciagle się "odbija"
- i taki metaliczny smak w buzi mam...
- aaa.i...i ....tak wilgotno mam ..(no wiecie gdzie:))
- piersi nie bolą...ale jak nacisnę mocniej to są kropelki żółtaow-
mlecznego płynu...

- od wczoraj męczy mnie mega ślinotok...aż sobie nie radzę..w nocy
również

- zasinione (fioletowe i mocno ukrwione) mam ścianki warg
sromowych...nigdy takie nie były... Jak to wygląda lub wyglądało
podczas Waszej ciąży ??????

-wczoraj i dziś rano...lekkie krwawienie z nosa...wrrr
- cały czas uczucie jak by mi coś wyciekało z pochwy.....biegam do
toalety sprawdzam czy to @...ale dziś dopiero 25dc...więc
zdecydowanie za wcześnie na @....



w sumie mamy już córeczkę i nie mam takiego ciśnienia .....ale to
czekanie jest dobijające....obserwacja swojego organzimu wprawdzie
jest interesująca i można z niej wyciągnąć wnioski na przyszłość....
kobieca intuicja istnienje ......i podpowiada mi cosik:)


zrobiłabym Betę...ale za wcześnie....na test chyba tym
bardziej...wrrrr....

czy któraś z Was ma podobny cykl..
czy zdarzyło się komuś zajść w ciążę około 17,18,19 dnia cyklu...
przy cyklach 31/32?

szepnijcie słówko,proszę!
 
A powiedz mi kto CI takie głupoty naopowiadał? ;-)

Moje cykle były 30-32 dniowe..i moja Niunia jest z dni 17-20 cyklu ;-)

A skok tak duży to nie przeziębienie czasem ?

Nie schziuj za bardzo pod koniec cyklu bo to najgorsze ..poczekaj grzecznie az sie spóźni i testuj..trzymam kciuki!! Powodzenia
 
Witam! Juz kilka razy pisalam na forum i po raz kolejny mam pytanie: moje miesiaczki w ostatnim czasie sa bardzo nieregularne, w tym cyklu pozwolilismy sobie z narzeczonym na kilka chwil zapomnienia ;-) i wiem ze istnieje ryzyko ciazy... Tak orientacyjnie spodziewam sie okresu okolo 19 wrzesnia (choc wiem ze moze sie nie pojawic akurat w ty czasie). I moje pytanie brzmi: czy juz teraz mialabym jakies symptomy ciazy??? Z gory dziekuje za odpowiedzi :-)
 
reklama
Do góry