reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i jakie pierwsze objawy??

Hmmm...ja pierwsze objawy - brak miesiączki, lae myślałam ze spowodowane braniem antybiotyków, bo miałam problem z zatokami. 8 sierpnia wychodziałam za mąż i juz( nie wiedząc )byłam w ciąży... potem brodawki zrobiły sie większe, podbrzusze zaczęło boleć tak jak przed okresem,piersi bolały itd.:tak:
 
reklama
Moje objawy to prawie brak objawów:-) Jedyne co zwrocilo moja uwage to bol w okolicy lewego jajnika, takie rwanie jakiby. A objawy typu mdlosci, wrazliwosc na zapachy, zgaga itp przyszly dopiero okolo 6-7 tc. I jeszcze jedno, test wyszedl mi pozytywnie dopiero w dniu spodziewanej @, dwa zrobione wczesniej wyszly negatywnie. Jedno jest pewne, im badziej sie czlowiek doszukuje tym wieksze rozczarowanie, wiem, ze ciezko powiedziec, ale najlepiej jest po prostu wyluzowac i zyc codziennoscia.
 
ja chyba za bardzo czekam na te pierwsze objawy i sama zaczynam się nakręcać. Rozregulował mi sie okres ostatnio przez wyjazd za granicę i jak zawsze miałam co 26 - 27 dni tak tym razem dostałam po 18 dniach. I nie wiem teraz jak to jest z jajeczkowaniem, bo jak był regularnie to potrafiłam wyliczyć dni płodne. W każdym razie o dzidzię staraliśmy się w te dni kiedy powinno wystąpić jajeczkowanie. Wiem, że do zapłodnienia generalnie dochodzi po kilku dniach, a minęło dopiero 3, mnie boli podbrzusze, może to jajeczkowanie teraz, a może coś się zaczyna dziać w środku? Mój organizm jest dośc wrażliwy na wszelkie zmiany i zaraz odczuwam wszystko w postaci bóli podbrzusza. Z Test leży w łazience i czeka i choć wiem, że na to jeszcze za wcześnie i nie będe na razie robiła, to aż mnie skręca, tak już bym chciała zobaczyć te dwie kreseczki :) Nie wiem czy wytrzymam do końca miesiąca ze zrobieniem testu, no chyba, że faktycznie dostanę okres :/
 
Pierwsze objawy?Właściwie brak objawów.
Ponieważ miałam zapisany duphaston ciało reagowało na niego jak zwykle przed miesiączką, obrzmiałymi piersiami , zawrotami głowy i bólem kręgosłupa.Tylko tym razem piersi tak jakby ktoś kłuł igłami od środka, zawroty głowy okrutne i straszne zmęczenie przy temperaturze >37st C.A jeszcze w okolicy implantacji, krew z nosa mi poleciała.
 
czesc dziewczyny!

to moj drugi cykl w ktorym staram sie o rodzenstwo dla mojego 3 letniego urwisa... cykle mam nieregularne i troche za pozno zjawilam sie tutaj i poczytalam o testach owulacyjnych... teraz mam problem... zapisalam sie w pracy na szczepienie p/ko grypie i musze sie zaszczepic do konca miesiaca - problem w tym, ze moge (mam nadzieje) byc w ciazy... nie wiem dokladnie kiedy mialam owu bo cykle mam od 23 do 37 dni, choc ostatnio utrzymuja sie w granicach 30 dni... przytulanka byly w 14, 15, 21, 22 dniu (maz musial wyjechac na delegacje:-( a zastepstwa nie chcialam) no i teraz mam bole w okoliach lewego jajnika i 37,4 temperatury choc wcale nie czuje sie przeziebiona czy chora... nie wiem kiedy bede miala @ wiec nie wiem kiedy zrobic test...
Poradzcie - od kiedy mozna robic testy (ktore wykrywaja wczesna ciaze) i badania krwi? nie chcialbym ta szczepionka narozrabiac!
 
czesc dziewczyny!

to moj drugi cykl w ktorym staram sie o rodzenstwo dla mojego 3 letniego urwisa... cykle mam nieregularne i troche za pozno zjawilam sie tutaj i poczytalam o testach owulacyjnych... teraz mam problem... zapisalam sie w pracy na szczepienie p/ko grypie i musze sie zaszczepic do konca miesiaca - problem w tym, ze moge (mam nadzieje) byc w ciazy... nie wiem dokladnie kiedy mialam owu bo cykle mam od 23 do 37 dni, choc ostatnio utrzymuja sie w granicach 30 dni... przytulanka byly w 14, 15, 21, 22 dniu (maz musial wyjechac na delegacje:-( a zastepstwa nie chcialam) no i teraz mam bole w okoliach lewego jajnika i 37,4 temperatury choc wcale nie czuje sie przeziebiona czy chora... nie wiem kiedy bede miala @ wiec nie wiem kiedy zrobic test...
Poradzcie - od kiedy mozna robic testy (ktore wykrywaja wczesna ciaze) i badania krwi? nie chcialbym ta szczepionka narozrabiac!
test najlepiej zrobic w dniu spodziewanej @, a ze szczepieniem to bym sie narazie wstrzymala , zawsze mozesz dostac szczepionke do reki i zrobic sobie w przychodni jak juz @ zawita, po co nerwy jakby sie udalo, a co do tempki wszystko zalezy czy masz zawsze podwyzszona przed @, wiekszosc tak ma wiec tempka niczego tak do konca nie obiecuje, musisz niestety uzbroic sie w cierpliwosc conajniej do dnia spodziewanej @
powodzonka oby nie przyszla ;-)
a wogole jak masz jakies pytania problemy to zapraszam na wątek ,,starajace 2008,, tam zawsze ktos Ci szybko odpowie bo tutaj malo kto zaglada
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny! okres skończył mi się 2 tygodnie temu ale ostatnio zauważyłam że czesto pobolewa mnie brzuch a jeszcze bardziej jajniki nie zwróciłabym na to uwagi gdyby nie fakt że ostatnio kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia, poza tym jestem ciągle zmęczona i mogłabym spać 24/24.Wczoraj mierzyła temperatur chociaż wcześniej nigdy tego nie robiła miała 37,3 mierzyłam z rana w południe i wieczorem, no i ciągle biegam do kibelka (siusiu)! Dzisiaj robiłam test wyszedł negatywnie tyle że ten test powinno się robić 2 dni przed okresem! Co o tym myslicie? Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy!
 
anusia masz piękne objawy :)
leć na betkę (test z krwi beta HCG)
koszt w granicach 15-30zł a 100% pewność wyniku (nie tak jak w przypadku testu z moczu)
dodatkowo: testy z moczu nie trzeba robić 2 dni przed okresem, a w dniu @ lub później. Nie da się ukryć że nie zawsze wycohdzą zgodnie z prawdą, dlatego jeśli wyszedł wynik negatywny a podejrzewasz ciążę albo powtórz jutro test z moczu (z samego rana, z moczu z nocy) lub idź na betę.
 
dziękuję ivi mieszkam w brukseli wiec troche trudno zrobic badanie z krwi. Poza tym zapomniałam napisać ze mam straszne pryszcze na czole nawet przed okresem nigdy takich nie miałam no i wydzielina biała! poczekam jeszcze troszke i znów zrobie test.
 
reklama
no to faktycznie nic innego jak testy Ci nie zostały..
na wszelki wypadek traktuj się jak kobietę w ciąży - 0 alkocholu, leków , łykaj kwas foliowy i witaminki i uważaj na siebie
nie zaszkodzi a może pomóc
szczególnie ten kwas foliowy!
jeśli się nie nakręciłaś na ciążę za bardzo (bo organizm takie objawy może przejawiać również bez ciąży) to objawy bardzo obiecujące :)
daj znać jak teścik wyjdzie pozytywny ;)
 
Do góry