reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

habcia :-D nie ma to jak inne osoby ktore sie wtracaja.... moja mama tez mysli ze wie lepiej co sie z malym dzieje niz ja... jak placze po jedzeniu to mowi mi zebym go jeszcze pokarmila bo na pewno glodny, a ja widze ze on juz jesc nie chce tylko spac :-pjak placze przed jedzeniem to ona od razu w panike wpada ze na pewno nie mam pokarmu i dlatego on nie chce jesc, a ja wiem ze to wina bolu brzucha.... :-p moglabym takich sytuacji wymieniac bez konca :tak:


lajfik nie martw sie :tak: Maciek ma ok 65cm a 2 tyg temu wayl 5100g :zawstydzona/y: to najnizsza granica z siatki centylowej.. no a glowke ma juz 41 cm

Maciek zasypia w wozku sam na pleckach albo boku jednak w lozeczku chce ciagle spac na brzuszku :baffled:
 
reklama
Lajfik trudno powiedziec, po trzecim miesiącu dzieci zaczynają ponoc wolniej przybierac. Ja sie martwiłam jak Zośka przybrała 300 gram w dwa i pół tygodnia. Ale chyba najważniejsze są te centyle. Jeśli waga jest proporcjonalna do wzrostu to jest w porządku.
 
Ile posilkow zjadaja wasze malenstwa na dzien? Od pewnego czasu maciek je 5 razy dziennie, czasem 6 razy dziennie :sorry2: plus herbatki
 
Zalezy od pogody, w upalne dni to prawie w ogole nie chce jesc, tylko by pil. Ja nie liczę ile razy dziennie Maks je. Ale tak kolo 6 razy
 
Pytam bo Maciek narzucil sobie w miare stale pory jedzenia dlatego latwiej mi policzyc :tak:
posilki stale o godz 5 - 10 - 14 - 17 - 20

no a czasem jak cos sie przesunie to zje tez ok 8 rano albo ok 19 lub 21
 
moj krzysiek w 4 tygodnie przybrał 1,5 kg. Teraz ma 6 kg i 62 cm.
Musze policzyć ile on je w ciągu dnia, a je naprawde sporo
 
Pytam bo Maciek narzucil sobie w miare stale pory jedzenia dlatego latwiej mi policzyc :tak:
posilki stale o godz 5 - 10 - 14 - 17 - 20

no a czasem jak cos sie przesunie to zje tez ok 8 rano albo ok 19 lub 21

:szok: ale długie odstepy miedzy karmieniami ma Twoj Maciek. U nas zazwyczaj co 2h jest karmienie.
 
Lajfik nie martw się moja Zosia starsza 2 dni od Twojej córuni i wymiary i wagę mają niemal identyczne:-D Lekarz nam mówił, że OK:tak: wszyscy lekarze powtarzają jak ją widzą, że jest długa:tak:

Nimfii z tego co czytam to moja córa ma podobne kłopoty z brzuszkiem jak Twój Maciuś, ile razy podajesz herbatkę i w jakiej ilości. Kupiłam tę na poprawę trawienia i zastanawiam się jak często podawać. dostaliśmy już numer do gastrologa, żeby ją obejrzał jak w przeciągu 3 tyg nic się nie zmieni:-(
 
zosiulenka napisz co powie lekarz :tak: herbatke podaje na zmiane (w jeden dzien jedna a w nastepnym druga) - herbapol koperkow rumiankwa i hippa wspomagajaca trawienie... dwa razy dziennie po 50ml

habcia :tak: wiem ze dlugie :tak: i pewnie dlatego teraz mniej przybiera na wadze ale on nie chce wiecej jesc :baffled: tadek niejadek :-p
 
reklama
Dzieki Wam dziewczyny ...:-) jestem juz spokojna
Buziaczki:-D:-D:-D

U nas karmienie jest co 2-2.5 godziny ....chyba ze gdzies jade to jest nawet do 3-3.5
W nocy spi super od 20 do 3 a potem do 7 rano ...pozniej 1 godz. buszowania i dalej idzie dusic komara :) do 9...
w dzien spi teraz po 40 -50 min. czuwa 1-1.5 i znoe spac ...+ dwa spacery :)))
Oby tak dalej ...w koncu mi wynagradza te wstretne kolki hehehe
 
Do góry