reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naturalne, diety mam

ja robię podobnie jak maran-atha, już się nikomu nie dam namówić, że może Juri nie będzie spał. Teraz się właśnie skończył awanturować. Ma dziś zły dzień. Pada u nas, burza i to może przez to. Rano pospał 2h jak nigdy a w południe tylko 40 min i teraz próbował mnie zmusić do niespania. Ale kilka razy go wkładałam do wózka i wyciągałam i po 30 min śpi. Mam nadzieje, że nie wstanie po 40 min, bo wieczorem murowana awantura. A jak wiem, że jest głodny, to go udobrucham i jak próbuje zasnąć a nie może z powodu głodu, oczy ma zamknięte, to mu tak daje jedzenie i jest ok. Ale tak mamy dopiero od 5 dni. Wcześniej było bardzo kiepsko, bo Juri nie spał w dzień, a ja nie umiałam go położyć spać. Teraz już jakoś nam idzie.
 
reklama
Mój Patryk jak jest zmęczony lub naprawdę bardzo głodny to też się strasznie awanturuje i nie chce cyca. Ale udało mi się znaleźć na niego sposób :-) Gdy nie che złapać cyca to biorę butelkę z przegotowaną wodą lub herbatkę i daje mu zrobić parę łyków, zabieram butelkę i daje cyca. Jak na razie się sprawdza :-D
 
Mój Patryk jak jest zmęczony lub naprawdę bardzo głodny to też się strasznie awanturuje i nie chce cyca. Ale udało mi się znaleźć na niego sposób :-) Gdy nie che złapać cyca to biorę butelkę z przegotowaną wodą lub herbatkę i daje mu zrobić parę łyków, zabieram butelkę i daje cyca. Jak na razie się sprawdza :-D

Ja robie to samo raz herbatka, raz mleko, albo raz smoczek raz mleczko :)

Ja na szczescie potrafie w pore wyczytac po Maksiu kiedy chce mu sie spac i od razu daje go do wozeczka.

Ostatnio przyszla wszystko wiedzaca tesciowa. Jak zauwazylam, ze maks chce spac to od razu dalam go do wozeczka, po czym ona do mnie, ze jemu sie nie chce spac i zebym sie z nim pobawila:angry::angry::angry::angry::angry: widzi go raz na 2 tyg i radzi co mam robic z wlasnym synem. Po 5 min. usnal. Powiedzialam jej wtedy, ze juz dobrze poznalam Maksia i znam jego potrzeby. ostatnio jak byly takie wielke upaly to mowila mi, ze przekarmiam Maksa :angry::angry::angry: Przeciez w takie upaly dziecko czesciej potrzebuje pic. Oczywiscie byl wtedy na piersi.
 
Ostatnia edycja:
Oleńka śpi dziś od 15 ale cholera w foteliku samochodowym....musiałam jechać do mojej pracy i zusu a potem planowałam na spacerek....super ....a teraz śpi w takiej niewygodnej pozycji ....Olcia jak chce spać to się awanturuje i trzeba ją szybko położyć , nie nosić i nie bujać....a cyca to uwielebia o każdej porze....
 
Nikodem jak chce spać to zasypia podczas karmienia a jak go akuratnie karmię i widzę że robią mu się maślane oczka dostaje pieluszkę do przytulenia sekunda a on śpiiiiiii
 
dziewczyny bylam wczoraj z Kaja na bilansie trzymiesiecznym i od 16 kwietnia przybrala mi tylko 355 gram :dry::confused:.... czy to aby nie za malo ???? Jak wasze maluszki maja sie z waga ..Kajaka wazy teraz 5.850 ma 63 cm. i glowka 39 jest szczupla ale dluga :-)..moj Kuba tez byl szczpiorek i takim jest do dzisiaj (choc niedowagi nie mial niegdy ) ...Sprawdzalismy jeszcze na siatkach centylowych i mloda jest w normach .... nie wiem czy powinnam sie martwic?
Bo tutaj oczywiscie irlandka mowi ze wszystko oki

w kwietniu w dwa tyg. przybrala mi 500 gram .... moze teraz ona rosnie na dlugosc i tak szybko nie bedzie przybierac ..:confused:...mam tylko nadzieje ze pokarm jest spoko bo mala jest tylko na cycusiu :tak:
 
Cypuś był dziś ważony i w ciągu dwóch tygodni przybrał 540 gram i waży teraz 6540 a ma 54 cm a obwód główki 40 cm
 
lajfik tak jest bardzo dobrze .nasze maluszki są z tego samego dnia mój Nikoś jest krótszy także jedno w drugie wchodzi
 
reklama
Lajfik wg mnie jest ok, Fiona bardzo nierówno przybiera, wcześniej niecałe 200 gr na 2 tygodnie, a teraz przez 3 tygodnie przybrała 500. :szok: Waży teraz 6010.
 
Do góry