reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie naturalne, diety mam

Flakowatością :-D

Ardzesh nie wiem ile Fionka waży teraz, 2 tygodnie temu ważyła 5500, natomiast jej waga urodzeniowa to 3650. A jak u Was z wagą???

Kryzys laktacyjny? Wątpię, chyba, że własnie taki łagodny, tzn Fionka więcej potrzebuje. Mi mleczko leci ładnie, Fionka się najada, a nawet czasem się odrywa jak ma dosyc i się do mnie uśmiecha lub robi smieszne minki.
 
reklama
A ja myślałam, że tylko moja Helka powoli przybiera. Waga urodzeniowa to 3960, a teraz ważyła ok. 5200 i też ma figurę modelki:-p
W ogóle też czasem się gubię z tym karmieniem. Helka je na ogół co 3h w dzień. Często o 14 to ją budze na cycka jak jesteśmy na ogrodzie, bo wtedy potrafi przespać z 6h. W nocy natomiast jest różnie, ale te 6h to zawsze prześpi, a czasemi zdarza jej się z 8-9h przespać. Czasem wydaje się mi, żę mloda je zamało, tym bardziej, iż ona najada się w 5-10 min, no ale rośnie panna, nie płacze i na ogół jest mega szczęśliwa.

Mam jeszcze jeden problem, mam w zamrażarce zapas pokarmu, z dobre kilka litrów i martwię się, że będę musiała to wylać. Nie mam odwagi dać młodej butli. Dzisiaj miałam spróbować. Mała miała na czas mojej obrony zostać z tausiem, który miał jej dać butlę, a w końcu wycofałam się i pojechaliśmy wszyscy razem, a ja ją nakarmiłam w samochodzie przed obroną. Helka tak pięknie je w porównaniu z jej starszym bratem, którym ciągle miałam cyrki jak karmiłam, że panicznie boję się podać jej butlę. Przeraża mnie to, że może wtedy nie chcieć już piersi. No i cholera co zrobić z zapasami w zamrażalce...to jest pytanie:confused:
 
Golimek jeśli masz jakąś koleżankę, która karmi butlą - możesz jej oddać swoje zapasy. Powinna być przeszczęśliwa.
A nie podawałabym butli, jeśli masz dostępnego cyca. Bo po co?
Chociaż nie wierzę, żeby raz podana butelka mogła zakończyć twoją laktację.
Ja ciągle planuję zrobić jakiś jeden zapas, tak na wszelki wypadek, ale nigdzie nie mogę dostać woreczków na pokarm :( a w sklepie dziecięcym mają tylko butelki do zamrażania z aventu za 60 zł. A nie wiem czy to warte zachodu.
 
Bartek ważył tydzień temu 6200 a jego waga urodzeniowa to 2500, także klocuszek z niego konkretny :tak:.Ale na szczęście teraz już trochę mniej przybiera bo było nawet że w ciągu miesiąca przytył 2 kg, co jak twierdzi pediatra mogło wpływac na bóle brzuszka. Niestety najbardziej te kilogramy czują moje plecy i niedługo będą do wymiany chyba;-).

A z tą butlą i cyckiem to róznie chyba bywa, bo moje dziecko jest często karmione butlą, a jak zobaczy cycka to aż piszczy ze szczęścia :D. Ale jestem w sumie przygotowana na ewentualność nagłego przejścia całkowicie na butle.
 
Ostatnia edycja:
u nas waga urodzeniowe to 4260g a tydzien temu Ala ważyła 6450g więc baboach z niej już cięzka zwłaszcza, że dopiero 2 miesiące skończyła...
 
U nas waga urodzeniowa 3170g a tydzień temu 6030.
Weronisia w ciągu dnia też je mniej bo świat ciekawszy, za to w nocy bardzo często - ale śpimy razem od pierwszego nocnego karmienia ok. 24 - 1, więc nikomu to nie przeszkadza :-)
 
Maciek wazy tylko 5100g (urodzeniowa 3200g)wiec mniej niz wiekszosc z waszych pociech :-p ale jest długi bardzo przez co tez ma figure "modelki" o ile mozna tak powiedziec o chlopcu... :-) Brzuszek co prawda ma spory ale pysie na policzkach i fałdki na nózkach ma malutkie :tak: Nieraz jak na niego popatrzec to wyglada jak polroczne dziecko :tak: bo jest wysoki ale nie pulchny jak niemowlaki ktore widywalam u znajomych

Tez mu sie przyrost wagi w miejscu zatrzymal... Na poczatku przybieral kilo na miesiac a w tym miesiacu jakis zastoj:baffled: za tydzien wazenie bo mamy teraz co dwa tygodnie chodzic sprawcac wage
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry