reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

Ja podaje głównie słoiczki, choć ostatnio Poli zasmakował banan, który jadłam :) Kiedyś jej próbowałam dać taki 'surowy', ale krzywiła się i pluła nim ile mogła. A tu proszę! :) Jak uda mi się kupić dobre, słodkie jabłko to jej ucieram i też takie je, ale z kleikiem kukurydzianym albo ryżowym..
 
reklama
oooooo dzięki za przypomnienie o kisielu :D moja mała uwielbiała go jak zrobilam jakiś czas temu... wsuwała po 1 miseczce dziennie aż jej się uszy trzęsły :)
 
Maja je średnio 4 posiłki mleczne w ciągu doby, w tym dwa zagęszczane kaszką - łącznie je około 650-700 ml do tego dochodzi obiadek 190-220 gr, oraz deserek pól wielkiego słoiczka czyli około 90gr, do tego przekąski typu wafelki ryżowe, jogurt nat z owocami, chrupki
Jas je tak samo poza przekaskami
jakie podajecie deserki???
ja daje sloikowe lub sama dziabie banana z gruszka, zaleznie od konsystencji dosypuje kleik orkiszowy
 
Mój Agatek-Gagatek wychodzi na wielkiego niejadka...
U nas rano cyc, kolo 9tej kaszka (120-180ml zależy od dnia), kolo 12-13tej obiadek do tej pory przeważnie 130-150g, następnie 15-16 deserek (130g czasem troche wiecej), po kąpieli cyc kolo 18-19, 22-22.30 cyc na śpiocha, czasem jeszcze jeden cyc w nocy się trafi.
Część deserków podaję słoiczkowych, a część robię sama (mam pomrożone maliny i gruszki) do tego jabłko i banan w różnych proporcjach.
Przekąsek za dużo nie je - raczej się nimi bawi i rozrzuca niż zjada. Raz gdy była głodna, a miałam gorący deserek dostała flipsa na zatkanie i całego zjadla....
 
dziewczyny a jak często wasze maleństwa piją teraz mleko i ile? i wogóle ile im dajecie jedzenia i w jakich odstepach czasu.
Mój Natan to tylko cyca by chciał. Właśnie jestem po niepowodzeniu dawania mu kaszki. Rano ok 7 wypił tylko troche z cyca o 10 zrobiłam kaszkę a on w ryk i sie zapiera i nie bedzie jadl. Dałam mu cyca i zasnął. nie wiem moze był zmęczony. Wydaje mi sie ze powinien byc glodny o tej 10 a on nie chcial jeśc, Namęcze sie z nim jak nie wiem przy tym jedzeniu :(

a i jeszcze jedno: kiedy odstawiacie dzieciaki od cyca i jak to zrobicie? ja już bym chciała powoli go przestawiac na butle ale wiem ze bedzie ciezko.
Moja ok.5-6 budzi się na cyca, potem dopiero ok. 10 zjada 60-100ml rzadkiej kaszki z butli. 13-14 obiadek ok.100gr, po nim często dojada z cyca albo jakiś deserek, choć niekoniecznie. 16-17 owoce i/lub cyc przed drzemką. Po kąpieli ok.20 cyc lub ściągnięte mleko z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym (ok.140ml). Po 22ej czasem jeszcze doje z cyca, ale niewiele. Za to 2 cyce opróżnia ok.3ej.
Ale u nas bywa różnie ;p Godziny i odstępy między karmieniami się zmieniają, ze 3 razy nawet mała przespała całą noc ;)
Jako przekąski służą wafle ryżowe i chrupki kukurydziane.
Co do deserków: podaję tarte jabłuszko lub rozgnecionego banana (razem lub osobno), czasem dolewam do tego ściągnięte mleko (samo lub z kleikiem) albo kaszkę.
Daję też deserki ze słoiczków- mała zjada max 100g
Ogólnie w ciągu dnia mała nie je zbyt dużo.
O odstawieniu od piersi pomyślę gdzieś w czerwcu.
 
Ostatnia edycja:
u nas w miae systematycznie - chociaż teraz wychodzi jej ząbek i budzi się w nocy to daję herbatkea w dzień:
5/6 - 210 mleczka
9/10 - kaszka
13/14 - duży obiadek - jeszcze ze słoiczka
16/17 - owocki + 2 biszkopciki lub (zamiast biszkopcików)do rączki wafle ryżowe lub chrupki kukurydziane
19/20 - kaszka
 
koniczynka to w sumie twoja mała nie je dużo - Natan je bardzo podobnie, straszny niejadek z niego. Czasem to już sobie włosy z głowy wyrywam szukając sposobów by jadł więcej.
A napisz mi ile teraz mała waży bo urodziła się z podobną wagą co Natan. Natan ma 7500.
 
reklama
Mój Agatek-Gagatek wychodzi na wielkiego niejadka...
U nas rano cyc, kolo 9tej kaszka (120-180ml zależy od dnia), kolo 12-13tej obiadek do tej pory przeważnie 130-150g, następnie 15-16 deserek (130g czasem troche wiecej), po kąpieli cyc kolo 18-19, 22-22.30 cyc na śpiocha, czasem jeszcze jeden cyc w nocy się trafi.
Część deserków podaję słoiczkowych, a część robię sama (mam pomrożone maliny i gruszki) do tego jabłko i banan w różnych proporcjach.
Przekąsek za dużo nie je - raczej się nimi bawi i rozrzuca niż zjada. Raz gdy była głodna, a miałam gorący deserek dostała flipsa na zatkanie i całego zjadla....

sealet - to podobnie jak nasza Pola. Tyle, że kaszki rano zjada średnio ok. 150. Ale cała reszta w ciągu dnia podobnie, tyle że w nocy je więcej niż Twoja Agatka, bo dostaje ok. 23 jeszcze kaszke i budzi się na cyca potem jeszcze 2 razy.. Byłam z nią dziś w przychodni na szczepieniu, skończyła 7 miesięcy i waży 8300 g. Lekarka powiedziała, że to w sam raz :)
 
Do góry