reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie maluszkow

avena przed odciaganiem ogrzej piersi, wez prysznic albo przyloz cieply oklad, mleko poleci
w czasie sciagania najlepiej badz obok dziecka, podobno jego obecnosc wplywa na pokarm
 
reklama
Tak piszecie o odciąganiu pokarmu, kurcze u mnie się nie da:-/ Dzisiaj chciałam wyskoczyć do fryzjera i niby mała śpi po 3 godziny ale w razie czego chciałam zostawić trochę pokarmu i nie udało się. Nie wiem czy ten laktator mam do bani czy to wina piersi.

bo to trzeba cierpliwości. To nie tak, że przyłożysz do piersi i zacznie leciec mleko. Ja tak naciskałam z 5 minut i dopiero zaczęło lecieć ;-)
 
Dziewczyny, może Wy coś wymyślicie, bo ja kompletnie nie mam pomysłu dlaczego moja mała ma takie problemy przy jedzeniu. Dostaje cyca, possie go z 10 minut, po czym nagle zaczyna płakać, wypluwa cyca z buzi, za 2 sekundy już rozdziawia buźkę i szuka cyca, pociumka go chwilę, znowu go wypluwa i płacze i tak w kółko. Myślałam, że może musi sobie odbić po tych pierwszych 10 minutach jedzenia, ale to nie to. Pomyślałam, że może mam mało mleka i po tych 10 minutach już nic nie leci, ale leci.. Karmienie zamieniło się w jakiś koszmar. Mała płacze i się pręży, ja się denerwuję, bo nie wiem o co chodzi... Nie mam pomysłu dlaczego nagle Pola ma takie problemy z cycem... :/

kurcze wiesz co mam tak samo z mała czasami bo przewaznie ładnie je ale czasem robi tak jak Twoja mała i faktycznie tez myslalam ze moze moleko nie leci ale jak naciskam to tryska gdzie popadnie wiec pokarm jest wiec moze jak pisza dziewczyny leci za mocno bo wiesz co zauważyłam ze moja jak wypluje cyca to kurcze tryska jej po oczach szyi masakra i ona jeszcze bardziej sie wkurza wtedy musze wdedy szybko czyms przycisnac cyca bo leci jak cholera hih ih moze tez za rada dziewczyny troche bede odciagac i zobaczymy czy bedzie lepiej:)
 
Ostatnio doszłam że jest jeszcze jeden plus laktacji. Nie wiem jak Wam ale mi się strasznie podobają moje piersi gdy są pełne mleka :-) Nic tylko założyć bluzką z dekoltem i w miasto :-) lub do męża :-) Szkoda tylko że długo z takimi nabrzmiałymi cyckami się nie wytrzyma :-D
 
Jak chcesz to na stełę oddam Ci tak ze 3 rozmiary moich piersi...bo mi się one nie za bardzo podobają...obecnie mam rozmiar 70GG/H a przed ciążą 65G....więc chętnie się podziele
Ja chcę, ja chcę!!!!!!:-)U mnie zaledwie 75C teraz, bo tak normalnie to marniutkie B:blink:
 
Mi nie tyle o wielkość chodzi co o to że są takie jędrne i twarde całkiem jakby mi sylikon tam włożyli :-) :-D

Dziewczyny wiem że o tym już było gdzieś pisane ale jaki laktator polecacie?? Mój właśnie miał nieszczęśliwy wypadek i już raczej długo nie pociągnie :-(
 
ja mam aventu i jestem zadowolona tylko gdybym wiedziała że nie będę karmić piersią zainwestowałabym w elektryczny. podobno mendela ma dobre.
 
ja mam aventu i jestem zadowolona tylko gdybym wiedziała że nie będę karmić piersią zainwestowałabym w elektryczny. podobno mendela ma dobre.

Właśnie się zastanawiam ręczny czy elektroniczny, niby nie karmię piersią i ciągle odciągam ale ten avent dawał radę nie wiem czy elektroniczny będzie szybszy lub lepszy. Na pewno nie wyrobi tak mięśni dłoni :-D :-D :-D
 
Ja mam elektroniczny Medeli - Swing. Jak na razie rewelacja! Odciąga pokarm super, można siedzieć i czytać gazetę w między czasie. Prosty w obsłudze, łatwy w utrzymaniu. Nie wiem jak jest z ręcznymi, ale naczytałam się że elektroniczne są lepsze i na taki też się zdecydowałam.
 
reklama
kurcze wiesz co mam tak samo z mała czasami bo przewaznie ładnie je ale czasem robi tak jak Twoja mała i faktycznie tez myslalam ze moze moleko nie leci ale jak naciskam to tryska gdzie popadnie wiec pokarm jest wiec moze jak pisza dziewczyny leci za mocno bo wiesz co zauważyłam ze moja jak wypluje cyca to kurcze tryska jej po oczach szyi masakra i ona jeszcze bardziej sie wkurza wtedy musze wdedy szybko czyms przycisnac cyca bo leci jak cholera hih ih moze tez za rada dziewczyny troche bede odciagac i zobaczymy czy bedzie lepiej:)

Spróbowałam wcześniej trochę odciągnąć - tak jak radziły dziewczyny (a dziś to samo poradziła położna)- i jest jakby troszkę lepiej. Poza tym położna powiedziała, że nawet jak ona wypluje cyca, to żeby jej dać chwilkę odpocząć - bo może za dużo mleka na raz jej wpada do brzuszka i szybko 'jest pełna'. Położyć ją na brzuszku albo odczekać chwilę aż jej się wszystko ułoży i za chwilę ją dostawić znowu do cyca, bo jak będzie jadła tak krótko po 10 minut co godzinę to się nie naje, a poza tym brzuszek nie zdąży strawić jednego jak już dostaje drugie. I stąd może te prężenia się? Poradziła nam też dopajać małą między posiłkami herbatką HIPP'a z kopru - bo może jej się chce pić jak jest tak gorąco, a jeśli ma problemy z brzuszkiem to wyciąg z kopru jej pomoże. Podałam jej w południe tą herbatkę i wypiła raz 20 ml, a potem 30. I zasnęła! :) Co prawda tylko na pół godzinki, bo potem stwierdziła że jest jednak głodna, ale jak pociągnęła cyca i zrobiłam tak jak mówiła położna, czyli jak go wypluła to odczekałam chwilę aż odsapnie i przestanie wierzgać nóżkami i krzyczeć i dałam jej cyca znowu i chyba w końcu sobie podjadła porządnie, bo teraz śpi już ponad 2 godzinki i jest spokój :) I nawet obiad udało mi się za jednym zamachem zrobić, a nie na raty jak wcześniej... :)
 
Do góry