reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszkow

Tak, podgrzane..

Dziewczyny ile kaszki mleczno-ryzowej Nestle na 150ml wody zeby szlo przez smok?? Na opakowaniu pisza 6-7 lyzek ale to kit wyjdzie..
Ja co prawda nie dodaję mleczno ryzowej tylko samą ryzową i na 150ml dodaję 2miarki takie jak są w mleku.

arica-spróbuj dodac bezsmakowej kaszki,nie wszystkie dzieci lubią smakowe,mój do buzi nie wezmie,a wszystkie juz wypróbowałam.Najbardziej mu smakuje kukurydziana z nestle i kupy są fajne bo po ryzowym ma zawsze zatwardzenie.
Doczytałam---dajesz normalną,moze za gęstą robisz?

anecznik moje zupki juz są codziennie z mięskiem.Gotuję na 2 dni i dodaję tak;1duza marchew,jeden ziemniak,kawałek pietruszki,brokuł lub kalafior lub szpinak lub szparaga i 5dkg mięska(cielęcina lub indyk)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Już wcześniej miałam Wam się pochwalić jak moje szczęście jakiś miesiąc temu jadło swoje pierwsze brokuły :-) Oczywiście wtedy 90% trafiło na ciuszki a 10% do buzi :-) Teraz proporcje się odwróciły :-)
 

Załączniki

  • P1030090.jpg
    P1030090.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 39
Ja co prawda nie dodaję mleczno ryzowej tylko samą ryzową i na 150ml dodaję 2miarki takie jak są w mleku.

arica-spróbuj dodac bezsmakowej kaszki,nie wszystkie dzieci lubią smakowe,mój do buzi nie wezmie,a wszystkie juz wypróbowałam.Najbardziej mu smakuje kukurydziana z nestle i kupy są fajne bo po ryzowym ma zawsze zatwardzenie.
Doczytałam---dajesz normalną,moze za gęstą robisz?

Hm. Próbowaliśmy robić różne proporcje -wg przepisu na opakowaniu i rzadsze, bo myślałam, że może przez smoczek nic nie idzie? Ale też jej nie podeszło.. Dziś spróbowaliśmy kaszkę HIPPA na dobranoc - ryz z jabłkami. Zjadła łyżeczkę - i ryk :/ Nie wiem o co chodzi.. Zobaczymy, może też potrzebuje kilku dni na 'zapoznanie sie' z nowym smakiem?
 
Hm. Próbowaliśmy robić różne proporcje -wg przepisu na opakowaniu i rzadsze, bo myślałam, że może przez smoczek nic nie idzie? Ale też jej nie podeszło.. Dziś spróbowaliśmy kaszkę HIPPA na dobranoc - ryz z jabłkami. Zjadła łyżeczkę - i ryk :/ Nie wiem o co chodzi.. Zobaczymy, może też potrzebuje kilku dni na 'zapoznanie sie' z nowym smakiem?
całkiem mozliwe...Nic na siłę bo sie zniechęci.odczekaj 2-3 dni spróbujcie znowu podac;)Ja uzywam do kaszek smoka trójprzepływowego i pije na 3.
 
moj je wszystko:) tzn to co moze i powinien jesc.kaszki tleiki zuplki deserki.
mam swoje warzywa-dynie,brokuly,kalafior itd, sama robie mu tez z naszych owocow ,kpne sloiczki drogo mnie kosztowaly
 
lena-mi kaszka nie leciała z normalnego smoka np 3.uzywam aventa,zapychało się,nio nie było szans zeby z niego kaszke wypił.Teraz tej 3 uzywam do picia;)
A piją Wasze dzieci wodę?Mój jak mu podaję to taką mine robi jakby piołun pił i wypycha smoka jęzorkiem...zła jestem troszki bo niby po mleczku dobrze jest zeby troszki wody podac wtedy wypłukują sie resztki mleka zalegające w buziaku...
 
reklama
U nas z warzywek przetestowane: Marchew, Brokuł, Ziemniaki, Dynia, Szpinak, Pietruszka, Kalafior, Groszek
Z owoców jabłuszko i gruszka
A dziś pierwszy raz mięsko weszło na stół: kurczak:-D
jak zwykle zjadła:-D je wszystko co jej dam:-)
 
Do góry