reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

reklama
Dopisuję się do nocnych pobudek. Ja tylko na cycu jadę i spanko jest koło 21 a potem o 01 i 05. Ale niestety od kilku dni doszło karmienie o 23, piąta się zamieniła na czwartą, a i tak w między czasie jest pobudka na głasiu-głasiu:baffled:
Powrót do pracy widzę w czarnych barwach...

No i nie wiem jak tą kaszkę dawać - Tuśka nie chce butli!:szok:

Jakbym moja Oliwie widziala :baffled:
Oliwia chodzi spac miedzy 20 a 21 po godzinie lub poltprej czyli miedzue 22-23 jest mleczko bo sie juz budzi.Pozniej tak jak u ciebie sa conajmniej 2 pobutki ale Oli nie ma stalych godzin W miedzy czasie tez trzeba wstac na PODAJ SMOCZKA i wstajemy miedzy 5 a 6

Juz zapowiedzialam G ze jak bede miala isc na rano do pracy ( ja tez nocki bede robila ) to ja spie w innym pokoju a G spi z NIUNIA mimo ze on tez do pracy idzie ale ja mam takie spanie ze jak ona ruzszy sie kilka razy to ja sie juz budze a G tak nie ma :tak:
 
A ja jak Marika zasypia między 20 a 21 to zaczęłam karmić ją przez sen wtedy jak się sama kładę czyli po północy i teraz budzi się koło 5. A rano czasem mi się uda ją przekabacić smoczkiem i pośpi jeszcze.
 
Hejka!!
Wiem że ten temat już Kate poruszała na ogólnym, ale jeszcze raz go ruszę:
Mamy cycowe - jak u Was wyglądają nocki?? Ppatqa - Kamilek przesypia chyba prawda??
U nas wcześniej Szymek budził się 1 max 2 razy na szybkie jedzenie i dalej spał, a teraz budzi się conajmniej 3 razy!! czasem 4!! ok 23, 1 i 4,,,czasem jeszcze raz.... czy jakieś dzieciaki cycowe przesypiają noc?? czy dajecie im przed snem też troszkę kaszki?? Teraz te pobudki jeszcze jakoś da się znieść, ale nie wyobrażam sobie tak wstawać o powrocie do pracy ...
U nas kąpiel jest ok 21.00 i potem Lenka tak z pół godziny je cyca i przed 22.00 zasypia budząc się o 7.00 czasem 6.30:-) Ja nie daję żadnej kaszki tylko cycuś.
A teraz już mamy zawsze ok 12.30 obiadek ze słoiczka i wieczorem ok 18.30 deserek a reszta to tylko cyc:tak:
 
U nas kąpiel jest ok 21.00 i potem Lenka tak z pół godziny je cyca i przed 22.00 zasypia budząc się o 7.00 czasem 6.30:-) Ja nie daję żadnej kaszki tylko cycuś.
A teraz już mamy zawsze ok 12.30 obiadek ze słoiczka i wieczorem ok 18.30 deserek a reszta to tylko cyc:tak:

to tak jak u nas,tylko cycus i marchewka ok.13,o 17-18 jabluszko...a nocki,roznie,jak usypiam go o 20 to albo 30min. i zasypia albo szaleje do21-22 i budzi sie 2 razy na karmienie,choc od 2 dni cos mu sie poprzestawialo i spi 8 godzin:szok::szok::szok:
 
Ehh..to widzę, że nie tylko u mnie jest nocne wstawanie.... Szymek dostaje rano kaszkę i koło 13-14 zacznę mu zupki wprowadzać - tak żeby jadł kaszę i zupkę wtedy gdy będę w pracy...ale na wieczór też chyba spróbuję mu dac mleczko z kaszką.... choć chyba łyżeczką, gdyż butli w ogóle nie akceptuje..
Dzisiaj natomiast była noc horror... od 2 do 5 nie spał!! a ja z tego wszystkiego o 6 jak zadzwonil budzik M jeszcze nie spałam... obudził się zjadł i nie mógł zasnąć...zmieniłam mu pieluchę, znowu nakarmiłam myśląc że odpłynie a tu nic... do 5 grasował... a potem przed 8 sie obudził :-(
Normalnie ostatnio jest coś nie do wytrzymania.... ciotka-pediatra oglądała mu dziąsełka, ale mowiła, że jeszcze nie widac, żeby zęby szły, ale być może go juz sporo wcześniej bardzo swędzą.... bo gryzie wszystko strasznie...i to nie tylko wkłada do buzi żeby oznać, ale z całych sił gryzie...
Stosujecie jakieś żelę na dziąsełka??
 
U nas kąpiel jest ok 21.00 i potem Lenka tak z pół godziny je cyca i przed 22.00 zasypia budząc się o 7.00 czasem 6.30:-) Ja nie daję żadnej kaszki tylko cycuś.
A teraz już mamy zawsze ok 12.30 obiadek ze słoiczka i wieczorem ok 18.30 deserek a reszta to tylko cyc:tak:

u nas podobnie, ale czasem w nocy wodę podaję...

Normalnie ostatnio jest coś nie do wytrzymania.... ciotka-pediatra oglądała mu dziąsełka, ale mowiła, że jeszcze nie widac, żeby zęby szły, ale być może go juz sporo wcześniej bardzo swędzą.... bo gryzie wszystko strasznie...i to nie tylko wkłada do buzi żeby oznać, ale z całych sił gryzie...
Stosujecie jakieś żelę na dziąsełka??

u mnie bobodent - i działa
 
reklama
Ja też na razie nic nie stosuję - mam kupiony Bobodent, ale wolę dać gryzaczek do pogryzienia.
Na razie nie ma gorączki więc dobrze jest.
 
Do góry