reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

Martuska, ewelinka my na cycu i juz sie martwilam, ze wyrodna matka jestem i nic dziecku jeszcze nie dalam. jak wrocimy z wakacji. maly skonczy 5 miesiecy to powolutku cos bede kombinowac! okresu brak, bialy maz tylko! bardzo mnie to cieszy.

dziewczyny a ja mam takie pytanko, czy mozna zrezygnowac z glutenu? moj mezulo mial straszne problemy, pozno to wykryli, strasznie chudl, dluga historia i tak sie zastanawiam czy moze malemu profilaktycznie w ogole nie podac do roku. co myslicie?
 
reklama
Noelka są kaszki z glutenem z humana:)

Maryńka myślę, że spokojnie możesz poczekać. W glutenie nie ma nic odżywczego więc po co się spieszyć.

My póki co nie dajemy i zacznę pewnie dawać dopiero za jakiś czas. Table żywieniowych się nie trzymam tylko wiele rzeczy robię intuicyjnie. Pytam naszego pediatry jak mam wątpliwości, niestety prawda jest taka, że co lekarz to inna opinia:p

Pierwszą marchewkę podamy po poworcie z urlopu czyli jak młoda będzie miała 6 miesięcy:p
 
dziewczyny jaka byla reakcja waszych maluchow na pierwsza lyzeczke? bo ja jestem troche przerazona moj wogole nie chce otwierac buzi, a jak mi sie juz udalo wpakowac troszke papki to mial odruch wymiotny i wszystko wypluwal i w koncu sie poplakal:( mam nadzieje, ze to tylko kwestia nauki. jak na razie 2 dni probowalam po 11 rano. moze za wczesnie zeby sie jeszcze martwic.
mij jest niejadek czasem co do mleka i bardzo chcialabym zeby nie okazalo sie, ze bedzie niejadek do wszystkiego.
 
Noelka u nas na początku Mariuszek też nie chciał otwierać buzi, przez pierwsze dni zjadał tylko troszeczkę i jak już nie chciał to też był taki odruch wymiotny, teraz ładnie wcina zupki. A może spróbuj pierw podać soczek przecierowy, Twój synek przyzwyczajony do butli, może pierw niech się oswoi z nowym smakiem.
 
Noelka a dajesz mu jak jest głodny??? Dawaj mniejsze ilości na łyżeczkę, w sumie na jej czubek i włóż delikatnie do buzi zostawiając jedzonko na górnym podniebieniu. Gabrysia też językiem wypychała jak jedzonko bezpośrednio trafiało na język.
 
tak daje jak ma juz pore jedzenia, probuje malutkie ilosci. mozliwe ze musi sie nauczyc , no nic bede probowac codziennie i mam nadzieje, ze w koncu bedzie efekt:)
 
noelka na pewno to kwestia wprawy. ja nic nie doradze bo moj od razu zaczął wsuwać cokolwiek mu nie dałam, ale moj to straszny glodomorek.. ;)
 
reklama
Do góry